Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért az oroszokat vagy...

Lengster kérdése:

Miért az oroszokat vagy Putyint pártolják És nem az ukránokat a magyarok jó része?

Figyelt kérdés

Az a probléma hogy nekem már nagyon elegem van abból hogy rengetegen úgy gondolkodnak hogy helyénvaló hogy gyerekek halnak meg, vagy teljesen ártatlan civil emberek.


És hogy ez esetben is azt magyarázzák hogy az ukránok mit csináltak az utóbbi időbe mikor az abszolút nem ér föl szerintem egy ilyen háborúval.


Meg hogy a Putyint pártolják hogy átverték őt valamilyen ügyben mikor szerintem csak nem akartok vele akkor háborút amikor ebben megegyeztek de szerintem ott kezdődik a dolog hogy miért Érdekel neki hogy ne terjeszkedjen a NATO?


És valaki még ez esetben azt is mondja hogy azért jó mert elítéli a melegeket meg a migránsokat



2022. márc. 28. 02:05
A kérdező szavazást indított:
Orosz azaz Putyin párti vagyok ebben a háborús helyzetben
Ukránokat pártolom és sajnálom ebben a háborús helyzetben
80 szavazat
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%

Ez számomra is felfoghatatlan, de valószínűleg ezt csak mi nem értjük mert fiatalok vagyunk és nem éltünk az orosz "oltalom" alatt.

Pedig akkor volt csak igazán kánaán itthon, dübörgött a gazdaság és a jóságos orosz katonák mind a magyar nép érdekeit szolgálták. Aztán elmentek és elvesztettük a szabadságunkat.

Csak mi még ekkor nem születtünk meg így nem is érthetjük.

Mi abban a tévhitben vagyunk, hogy az agresszor mindig az lesz aki kiadja a parancsot egy másik ország megtámadására és nem az aki védekezni próbál. Sőt, abban a tévhitben élünk, hogy Oroszország támadta meg Ukrajnát pedig valójában fordítva történt.


Sebaj, majd felnövünk.

2022. márc. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
83%
Az miert nem opcio, hogy egyiket sem partolom?
2022. márc. 28. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
33%

Kezdésként nézd meg ezt a videót és gondolkodj el az ukránok által megölt sok ezer donbaszi civilről.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

2022. márc. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
62%

A fideszesek fele az oroszok oldalán áll. A fideszes médiában közpénz milliárdok mentek el arra az elmúlt 12 évben, hogy a fideszesek megszeressék Putyint.

Itt is van a gyümölcse.

Sikerült.


Ezért sem áll egyik oldalra Orbán nyilvánosan, nehogy elriassza a fidesz szavazótábor valamelyik felét, mivel:

- A Mi Hazánk látványosan próbálja megszólítani az oroszpárti szavazókat.

- Az ellenzéki összefogás pedig az ukránok oldalán áll.

A választás előtt nem lenne jó elveszteni a szavazótábor felét.

2022. márc. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
46%
Mert az ukránok eddig csak ártottak nekünk.
2022. márc. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
64%

"Miért az oroszokat vagy Putyint pártolják És nem az ukránokat a magyarok jó része?"

Nem tudom, én nem pártolom az oroszokat, de ettől még nem érzem úgy, hogy az ukránokat kellene pártolnom. (Így nem is szavaztam a kérdésre.)


"Az a probléma hogy nekem már nagyon elegem van abból hogy rengetegen úgy gondolkodnak hogy helyénvaló hogy gyerekek halnak meg, vagy teljesen ártatlan civil emberek."

Valójában nagyon kevesen gondolkodnak így, általában nem gondolják úgy az emberek, hogy helyes dolog hogy gyerekek és ártatlan civilek halnak meg.


"És hogy ez esetben is azt magyarázzák hogy az ukránok mit csináltak az utóbbi időbe mikor az abszolút nem ér föl szerintem egy ilyen háborúval."

Az ukránok vastagon benne vannak abban, hogy ez a háború most kirobbant. És itt ne a mezítlábas egyszeri civilt értsd, aki issza a levét ennek az egésznek.


"Meg hogy a Putyint pártolják hogy átverték őt valamilyen ügyben mikor szerintem csak nem akartok vele akkor háborút amikor ebben megegyeztek de szerintem ott kezdődik a dolog hogy miért Érdekel neki hogy ne terjeszkedjen a NATO?"


Az oroszoknál van egy rendszer. Európában meg egy másik rendszer. A kettő nem kompatibilis egymással. Putyin pont ugyanúgy nem szeretné az érdekszférájában a nyugati rendszert látni, mint amennyire mi sem szeretnénk az EU területén orosz rendszert tudni.

Amely európai országban orosz mintájú rendszer alakulna ki, az az ország pusztán a rendszer miatt elkezdene Oroszország felé közeledni, és közben távolodna a nyugattól. Nem is biztos hogy szándékosan, de a gondolkodásmód, a dolgokhoz való hozzáállás miatt önkéntelenül, automatikusan is. És ugyanez visszafelé is igaz.

Ez egyfajta területfoglalásnak, az érdekszféra kibővítésének feleltethető meg. mely országgal több lesz a NATO-nak, annyival kevesebb Oroszországnak, naná hogy nem szívesen látja a nyugat terjeszkedését.

Ráadásul Ukrajna óriási ország, a legnagyobbak között van egész Európában. Mindennek a tetejébe még határos is Oroszországgal. Te sem szívesen vennéd, ha az ellenséged be akarna telepedni a szomszédodba vagy a küszöbödre, és onnan nézegetni, hallgatózni, figyelni minden mozdulatodat.

2022. márc. 28. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az oroszok nem akartak emkora haborut, azt gerveztek 5 nap alatt tankokkal bevonulnak, kilonek par raketat katonai celpontra es az ukranok azonnal kapitulalnak. Csinalnak egy vabkormanyt, ott maradnak par bazissal bekedenntartani es elcsatolnak par regiot. Ez volt a terv. Ebbol lett egy hatalmas civil meszarlas. Es amugy meg a nyugat is hibas, mert ha segiteni akarnak, akkor bele kellett volna teljes koruen szallni a haboruba, ha meg nem, akkor minek kuldozgetnek geppuskakat. Az ukranok reg kifogytak volna a loszerbol es latva hogy nulla segitseget kapnak, feladtak volna maguk. Lehet hogy olyan elet lett volna mint oroszba, hogy nincs szabad valasztas, de lett volna munka, elet, biztonsag,mcdonalds.
2022. márc. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
69%
12 évnyi sikeres nemzethy politika annyira sikeres volt, hogy sikeresen elfelejtettünk 40 évnyi történelmet egy 56-tal, meg a szüleink generációjával.Itt vagyunk Európa közepén, és sikeresen semlegessé nyilvánitottuk magunkat Európától teljes mértékben. Mi ez, ha nem nemzethy siker? Vissza 100 évet, de most!
2022. márc. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
63%

"e sem szívesen vennéd, ha az ellenséged be akarna telepedni a szomszédodba vagy a küszöbödre, és onnan nézegetni, hallgatózni, figyelni minden mozdulatodat."


Akkor e logika mentén mi -értsd a NATO és az EU- meg rohanjuk le Fehéroroszországot? Mert itt van a szomszédban, ellenséges ország, ami néz, hallgatózik, figyeli minden mozdulatunkat!

Ez elég indok lenne? Ugye, hogy nem!

2022. márc. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
39%
Mert az ukránok a hibásak. Most egy kicsit visszakapják azt, amit ők tettek magyarokkal (is).
2022. márc. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!