Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért az oroszokat vagy...

Lengster kérdése:

Miért az oroszokat vagy Putyint pártolják És nem az ukránokat a magyarok jó része?

Figyelt kérdés

Az a probléma hogy nekem már nagyon elegem van abból hogy rengetegen úgy gondolkodnak hogy helyénvaló hogy gyerekek halnak meg, vagy teljesen ártatlan civil emberek.


És hogy ez esetben is azt magyarázzák hogy az ukránok mit csináltak az utóbbi időbe mikor az abszolút nem ér föl szerintem egy ilyen háborúval.


Meg hogy a Putyint pártolják hogy átverték őt valamilyen ügyben mikor szerintem csak nem akartok vele akkor háborút amikor ebben megegyeztek de szerintem ott kezdődik a dolog hogy miért Érdekel neki hogy ne terjeszkedjen a NATO?


És valaki még ez esetben azt is mondja hogy azért jó mert elítéli a melegeket meg a migránsokat



2022. márc. 28. 02:05
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
74%

Sajnálom, ha ennyit sikerült megérteni!


Egyébként érdemes megnézni lengyel testvéreink kapcsolatát Ukrajnával, ők ugyanis nagyobb területet "adtak" át nekik Sztálin jóvoltából, de mégse rájuk orrolnak, hanem a ruszkikra. Ők valahogy túl tudták tenni magukat ezen és normális kapcsolatuk van az Ukránokkal.

2022. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
70%

22: mostmár csak azt kéne megtudnom, hogy ez hogy a f.szba jön ide? Ki mondta, hogy én orrolok bárkire? Kezdjük ott, hogy én ilyet nem mondtam.

Ukrajnával egyáltalán nem az a baj, hogy valamit elorrolt, hanem az, hogy borzalmasan felelőtlen, rakás szar politikai vezetése van, ami ide juttatta. De erről nem szólsz egy szót se, mert majd mindjárt kiderül, hogy még az Ő bajaikról is mi tehetünk

Szeretnélek figyelmeztetni, hogy van saját politikai vezetésük, őket kell számon kérni azért, ahova kormányozták az országot

Ez az egyik

A másik meg hogy halvány gőzöd nincs a lengyelekről, mert éppen ők aztán elég sok mindenkire orrolnak

Például a németekre, hagyomáynosan - akikkel nekünk jó kapcsolatunk van

Például a holokauszt feldolgozás sem tart náluk sehol, a zsidó állammal kifejezetten rossz a viszonyuk, miközben Magyarországnak Izraellel nagyon jó

Amikor a V4-ek Izraelben volt, egyedül Lengyelország nem jött el, Magyarország próbálta őket békíteni

Ukrajnával meg vannak konfliktusaik nekik is, de félreteszik, mert az ororszokat sokkal jobban utálják, ami a történelmükből fakad

Plusz ők Oroszországgal szomszédosak

Más a történelmük, másokkal és másmilyen konfliktusoktól szenvednek

Egyébként pedig nem értékítéletet mondtam a magyar vagy a lengyel politikáról, hanem felvázoltam egy analógiát, hogy amiért Mo-t számon kéred, ugyanazért nem kéred számon Ukrajnát

2022. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
47%

Most kb az ukrán háború kapcsán arról beszéltetünk, h ereszt a gumi. Arról miért nem, h mikor ment bele a szeg a gumiba.


Gondolom ok nélkül nem történik semmi...


Ezt hogy látják az ukrán pártiak? Ok okozati összefüggés nincs?


Az amúgy megvan, hogy az orosz uránt a mai napig vásárolja az usa?

2022. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
34%

"Az a probléma hogy nekem már nagyon elegem van abból hogy rengetegen úgy gondolkodnak hogy helyénvaló hogy gyerekek halnak meg, vagy teljesen ártatlan civil emberek."


Az ártatlan civil embereknek lett volna idejük elhagyni az országot. Akik ott maradtak, vállalják a kockázatot.


Nagy Sándor, a Hódító: elért egy várost, a város határában letűzött egy fáklyát és meggyújtotta. Amíg a fáklya ég, mindenki szabadon távozhat! Amikor a fáklya utolsót lobbant és kialudt, abban a pillanatban megindította a támadást. Akik nem menekültek el, azokat könyörtelenül lemészarolták.

2022. márc. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
83%

#24 Arra nem gondolsz, hogy voltak akik menekültek volna csak nem tudtak.

Persze azt nem mutatja meg a média, de ha bekövetkezik bármiféle katasztrófa akkor nem minden olyan fekete-fehér azért.

2022. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
51%
Mert nem az oroszok robbantották fel ukrajnában a magyar kultúrális központot és nem ők kívánták a magyarok halálát.
2022. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a magadfajta ember soha nem fogja megérteni, - tehát felesleges is észérveket felsorakoztatnia bárkinek is a kérdés megválaszolását célzóan.
2022. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
29%

Látom igazi liberális módon aki mást mond mint ti lepontozzátok.


Ez az igazi liberalizmus:D

2022. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
54%

De bizony, az oroszok gyújtották fel, és az orosz titkosszolgálat küldte a fenyegető üzeneteket

Ezt még a hazai jobboldali sajtó is lehozta, sőt, azt is, hogy ne üljön fel senki a provokációnak

2022. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
86%

Orosz párti vagyok, de nem gondolom, hogy van bármi, ami feljogosítja Oroszországot arra, hogy városokat bombázzon le. Szerintem egy normális orosz pártoló ugyanúgy elítéli a civil mészárlást, mint bárki más.


Az pedig szerintem elég egyértelmű, hogy Putyin miért nem akarja a NATO terjeszkedését. Ha Ukrajna NATO taggá válna a szervezet határa mindössze pár száz km-re lenne az orosz fővárostól, gondolom nem kell magyarázni ezt miért nem akarják ruszki barátaink.

2022. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!