Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nevezik a balosak...

Miért nevezik a balosak nőgyűlölőnek az abortuszelleneseket, miközben a magzat védelmében lépnek fel, nem a nők ellen?

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 20:19
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok abortuszellenes, szerintem nagyjából korrekt volt a korábbi magyar szabályozás. Igazából erre a szívhangtörvényre nem sok szükség van.
2022. szept. 16. 13:03
 42/50 anonim ***** válasza:
19%

#40 "ha ilyen törvénykezést támogatsz, akkor az a minimum, hogy a műtét legalizálását is támogatod."

Nem mondtam olyat, hogy támogatnám bármelyiket is, mert én csak alternatív megoldásokat javasoltam, ha már bizonyos embereknek nagyon de nagyon viszket odalent. Ezzel én csak annyit mondtam, hogy a reménytelen eseteknek még mindig jobb megoldás a sterilizálás (ha már restek elmenni és venni megelőző szereket/eszközöket), mint az abortusz. Csak hogy egy hasonlattal érzékeltessem az álláspontomat: Ha nem végzek ki egy bűnözőt, csak mondjuk elzárom, akkor én már egyből támogatom is a bűnözést?

"Mert ezzel a gondolkodással nem érsz el mást, mint hogy a fiatal nők külföldre mennek. Nem csak abortuszért, hanem a későbbi gyerekvállalás miatt is."

Ne aggódj! Aki külföldre akar menni, az enélkül is kimenne külföldre. Eddig se az volt az elsődleges prioritása az embereknek, hogy csak 1 dolog miatt tesznek valamit. Persze lehet, hogy a szájuk nagy, mert fenyegetőzni manapság menő, de cselekedni már kevesebben mernek. Az abortusz mennyi nőt is érint, és emellett mennyi nőt nem? Az abortusz nem olyan trendi, mint amennyire egyesek be akarják állítani. Aki csak egy ilyen miatt külföldre menne, annak hajrá! Járulékos veszteség.

Egy abortusztiltó törvény azt érné el, hogy a magukkal nem bíró emberek kicsit elgondolkozzanak, hogy nekik mi éri meg jobban rövid, illetve hosszútávon. Mondjuk én az abortusz tarifáját, első lépésben felvinném milliós tételre, hogy az embereknek jobban megérje a gumi. Amint azt tapasztalnám (várható lenne), hogy lecsökkenne az abortuszok száma, akkor meg már tiszta lelkiismerettel be is tilthatnám a francba, a korábban közöltek rendje és módja szerint.

"Másrészről saját magamat nem akarom évtizedekig gyógyszerezni, a trombózis hajlamom miatt nem is tehetném."

Elárulom, hogy a nőknek is kitaláltak már mechanikus fogamzásgátló eszközöket. Az meg kimondottan röhejes, hogy a párodat nem akarod/tudod rávenni arra, hogy felhúzzon egy gumit a farkára, ha nem akartok gyereket.

Nem a kifogásokat kell keresgélni, hanem erkölcsileg normális megoldást találni a problémákra. Ennyi!

2022. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
74%

#42 "én csak alternatív megoldásokat javasoltam,"

De ha elméleti szinten ebben gondolkozol, a logika alapján a műtétet is támogatnod kell.


"Ezzel én csak annyit mondtam, hogy a reménytelen eseteknek még mindig jobb megoldás a sterilizálás"

Szerintem is, pont ezért kell elérhetővé és legálissá tenni. Mert aki igazán felelőtlen, az nem fog ezért külföldi utazásokat fizetni.


"Aki külföldre akar menni, az enélkül is kimenne külföldre."

Ez így van. De esetleg nem lehetne, hogy ez ellen tenni kéne, megforítani a trendet, és nem újabb meg újabb okokat adni a listára, hogy miért menjenek el mégtöbben?


"Az abortusz nem olyan trendi, mint amennyire egyesek be akarják állítani."

Ha ennyire nem is jellemző, meg népszerű, akkor miért kell ennyire szabályozni, meg esetlegesen szigorítani?


"Aki csak egy ilyen miatt külföldre menne, annak hajrá! Járulékos veszteség."

Meglepően nagyszájú vélemény, aki szülőképes nők külföldi gyermekvállalását támogatja, egy rohamosan csökkenő népességű országban:D Rendkívül intelligens mondat volt. Bravo!


"Mondjuk én az abortusz tarifáját, első lépésben felvinném milliós tételre"

Ugyanott tartanánk, mint a külföldi műtéttel. Aki megteheti, megcsináltatja, aki nem, (és kik azok, akik nem?) a szegényebb réteg, az meg marad a nyomorban, ahol a gyereket sem fogja tudni eltartani. És ott lesz születésszámnövekedés. A putriban.


"Elárulom, hogy a nőknek is kitaláltak már mechanikus fogamzásgátló eszközöket. "

És ha TUDOM, hogy SOHA nem akarok gyereket, emellé még endometriózisom van, és cisztáim, a menstruáció kínzó fájdalommal jár, és az egyetlen valós megoldás a műtét lenne. De még így sem legális Magyarországon. Jelenleg a költözés közben vagyok, ha kicsit normalizálódik a helyzet, itt el is fogom végeeztetni. De Magyarországon még 18 évig szenvedhetnék, amég elérem a 40 évet. Jelenleg gumit használunk, ha ennyire bele akarsz mászni a magánéletembe, de nem akarnánk ezzel bíbelődni még 20 évig. És tudom, hogy furcsa gondolat, de nem, tényleg nem kényszeríteném a barátomat arra, hogy olyat tegyen, vagy húzzon a testére, ami neki nem jó.


"Nem a kifogásokat kell keresgélni, hanem erkölcsileg normális megoldást találni a problémákra. Ennyi!"

A műtét milyen erkölcsi problémát vet fel? Hiszen ennek révén 100%-ban elkerülhető lenne az a csúnya csúnya abortusz?

2022. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim válasza:
84%

A válaszokat végigolvasva erősödött bennem az az érzés, amellyel kamaszkorom óta küzdök. Nőként kisebbséginek és kiszolgáltatottnak érzem magamat. Az erőszakot jelenteni nem merném, mert megaláznak sok esetben. Nem tudhatom, hogy én köztük lennék-e. Ha teherbe esnék, a felelősséget csak nekem kell igazán vállalnom, hiszen bennem van a gyerek, nem a férfiben. Amennyiben ő nem szeretné vállalni a tettei következményeit, talán lenézik, megszólják, de az életére és az egészségére (mentális és fizikai egyaránt) nincs hosszútávon akkora hatással. Az enyémre borzasztó mértékben. Terhesség alatt nagy mennyiségű hormon termelődik, amelyeknek a hatása teljesen felborítja sok nő érzelmeit, életét. Szerintem itt aki volt terhes, vagy a párja volt állapotos, ezzel tisztában van. Ez méginkább megnehezíti a helyzetet. A nőket a hormonok jobban befolyásolják (pl. menstruáció). Én nem szeretnék gyermeket, hiszen rettegek ettől a kiszolgáltatottság érzéstől. Sőt, jelenleg élni sem szeretnék. Kíváncsi vagyok, hogy a rendelet (és szerintem súlyosabbak is születni fognak) hatására megugrik-e az öngyilkosságok száma. Nem lepne meg és érthetőnek is találnám. Talán én is köztük leszek, mert ez az érzés, amit a folyamatosan, olykor akaratlanul az arcomba zúduló vélemények kiváltanak belőlem, lassan kibírhatatlanná válik. Ez nem a saját véleményem, inkább úgy mondanám, hogy a saját érzelmeimet írtam csak le, így nem vagyok senkivel egy véleményen, se ellentétes véleményen ezzel az irománnyal. Statisztikákat nézünk mindannyian ahelyett, hogy életeket néznénk meg, hiszen lehetetlen mindenki történetét meghallgatni.

Köszönöm, ha elolvastad és végiggondolod, hogy én, személy szerint mit érzek.

2022. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
3%

#43 "De ha elméleti szinten ebben gondolkozol, a logika alapján a műtétet is támogatnod kell."

Szóval te azt akarod nekem bemagyarázni, hogy ha én úgy ítélek meg valakit, hogy ha számára minden kötél szakad és sterilizáltatja magát, akkor azzal én támogatom az abortuszt is? Indokold kérlek!

"Szerintem is, pont ezért kell elérhetővé és legálissá tenni. Mert aki igazán felelőtlen, az nem fog ezért külföldi utazásokat fizetni."

Ha széles körben elérhetővé és legálissá teszed a sterilizálást minden indoklás nélkül, akkor csak több megkeseredett embert kreálsz, akik még úgy hiszik fiatalon, hogy "jaj de jó, többé nem kell aggódni". Csak sajnos már késő lesz, amikor észbe kapnak, hogy mit is tettek magukkal.

"De esetleg nem lehetne, hogy ez ellen tenni kéne, megforítani a trendet, és nem újabb meg újabb okokat adni a listára, hogy miért menjenek el mégtöbben?"

Pontosan, meg is lehetne fordítani a trendet. Pl kicsit kevesebb agybutító műsor a TV-ben/neten, kicsit kevesebb "élj a mának" filozófia reklámozása, és kicsit kevesebb érzékenyítés. Ha ilyen és ehhez hasonló dolgokról NEM állítaná a bőnyálas média, hogy "mennyire trendi", és hogy "csak add önmagad", akkor pl az abortusz csak az indokolt esetekben valósulna meg. Régebben nem véletlenül volt "trend", hogy főként házasság után, tényleges "céllal" éltek nemi életet az emberek. Házasság előtt meg k*rvára vigyáztak, hogy ne történjen semmi "véletlen".

"Ha ennyire nem is jellemző, meg népszerű, akkor miért kell ennyire szabályozni, meg esetlegesen szigorítani?"

Talán mert amúgy is egyre kevesebb gyereket vállalnak a dolgozó emberek? Esetleg nem lehetne, hogy ez ellen tenni kéne, és megfordítani a trendet? Hm… pl abortusz tilalma?

"Meglepően nagyszájú vélemény, aki szülőképes nők külföldi gyermekvállalását támogatja, egy rohamosan csökkenő népességű országban:D Rendkívül intelligens mondat volt. Bravo!"

Ez ellentmondásos, ha kicsit is belegondolsz, és a provokatív megnyilvánulásodat arrébb helyezed, hogy tisztábban láss. Ha egy nő ki akar menni külföldre szülni, az ki is fog menni külföldre szülni. De várjunk csak! Az abortusz és a szülés számodra mennyire összeegyeztethető? Ha csak azért megy ki valaki, mert számára az abortusz fontos, akkor az miért is akarna/tudna utána szülni? Azt tudtad, hogy azoknál a nőknél, akiknél több abortuszt is végeznek, sokkal magasabb a spontán vetélések és a koraszülések aránya? Érdekes összefüggés. Nem?!

"Aki megteheti, megcsináltatja, aki nem, (és kik azok, akik nem?) a szegényebb réteg, az meg marad a nyomorban, ahol a gyereket sem fogja tudni eltartani. És ott lesz születésszámnövekedés. A putriban."

Aki eddig megtehetett valamit, az eddig is megtette. Ez eddig nem tűnt föl? A szegényebb réteggel meg ezután sem fogsz tudni mit csinálni. Miért? Hát azért, mert nem a többségüket érinti. Azok mindenféleképp szaporodnak, mert őket valamiért nem érintik a nyugatias "érzékenyítő" gondolatok. A többségük az vagy a putriban (lesz*rják, hogy illegális-e), vagy egy kórházban, de megszül. Amúgy itt hozzátenném, hogy esetükben még az sem ritka eset, hogy a szülés után közvetlenül a legközelebbi kukában landol az utód, ha nincs rá "szükségük".

"És ha TUDOM, hogy SOHA nem akarok gyereket, emellé még endometriózisom van, és cisztáim, a menstruáció kínzó fájdalommal jár, és az egyetlen valós megoldás a műtét lenne."

Akkor azon kezdek el gondolkozni, hogy te fertilis vagy-e egyáltalán?

"De még így sem legális Magyarországon. Jelenleg a költözés közben vagyok, ha kicsit normalizálódik a helyzet, itt el is fogom végeeztetni."

Most az a helyzet, hogy nagyon elbizonytalanítottál, mert a #40-es hozzászólásod alapján: "Az én esetem más, én már külföldön vagyok, de nem akarok gyereket, és igen, gondolkodom a műtéten." Ha tényleg külföldön vagy, akkor miért foglalkozol azzal, hogy itthon mi a helyzet? Neked már nem tökmindegy? És te csak emiatt mentél ki külföldre? Nem hinném...

"Jelenleg gumit használunk, ha ennyire bele akarsz mászni a magánéletembe, de nem akarnánk ezzel bíbelődni még 20 évig. És tudom, hogy furcsa gondolat, de nem, tényleg nem kényszeríteném a barátomat arra, hogy olyat tegyen, vagy húzzon a testére, ami neki nem jó."

Két dolog. 1) Bármennyire is szeretnéd, nem akarok belemászni senkinek a magánéletébe. Mi az, hogy nem akarnátok bíbelődni? A korábbi véleményed alapján pontosan te akartad rám erőltetni, hogy én "támogatom a szülőképes nők külföldi gyermekvállalását". Te se akarsz gyereket, pedig már elvileg külföldön vagy. 2) Most valamiért az "iszik vagy vezet" filozófia jutott eszembe. (Remélem gyanítod, hogy miért.) Ha jól értettem, akkor te nem akarod a párodat rákényszeríteni arra, hogy valami olyat tegyen, ami neki "nem jó". De ilyen alapon ő meg arra kényszerít téged, hogy sterilizáltasd magad, vagy abortuszod legyen. Érdekes…

"A műtét milyen erkölcsi problémát vet fel? Hiszen ennek révén 100%-ban elkerülhető lenne az a csúnya csúnya abortusz?"

Melyik? Az abortusz? Talán mert gyilkosság? A sterilizálás? Talán mert elveszel magadtól egy olyan lehetőséget, amit később jó eséllyel megbánsz? A párod is sterilizáltatni szeretné magát? Csak kérdezem… Kicsit uncsi már ez a 100%-os hivatkozás. Ha jelentkezel egy munkahelyre, akkor 100%, hogy felvesznek? Ha éhes vagy és eszel, akkor 100%, hogy jóllaksz? Ha elmész a boltba, akkor 100%, hogy meg tudod venni azt, amire szükséged van? Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy ha nem szexelsz, akkor is 100%, hogy nem történik "véletlen".

#44 Amit leírtál, az egy nagyon szép, nagyon megfontolt álláspont. Ezek mindig is így voltak, és mindig is így lesznek, még akkor is, ha pár jogvédő igazságharcos a fejére is áll és közben úgy pisál. Erre én csak úgy válaszolnék, hogy a történelemben nem mindig volt lehetőség pl abortuszra, sőt... Szerinted sikeresnek tekinthető a múlt? Szerintem sikeres volt. Tudod, hogy miért gondolom így? Mert ha nem lett volna sikeres, akkor mi most nem lennénk itt. Ezzel én csak azt akarom mondani, hogy egyáltalán nem értek egyet, a magát felvilágosultnak tekintő mostani trendi, agyonérzékenyített ideológiákkal, amik egyértelműen egy zsákutcába vezetik a társadalmat. Most még mindenki úgy van vele, hogy jó, engedjük meg ezt, azt, amazt. Csak később, amikor majd ezek a mostani sokszínű ideológiák, trendek, az emberek fejére nőnek, akkor már késő lesz visszacsinálni.

2022. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
86%
#44: Nyugi, nem vagy egyedül, az érzéseiddel sem.
2022. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
22%

#45 "zóval te azt akarod nekem bemagyarázni, hogy ha én úgy ítélek meg valakit, hogy ha számára minden kötél szakad és sterilizáltatja magát, akkor azzal én támogatom az abortuszt is? Indokold kérlek!"

Ilyet sehol nem írtam. Nagy féleértésben vagy. Azt írtam, ha nem értesz egyet az abortusszal, akkor a mesterséges meddővétételt, a műtétet támogatnod kell, mivel az az egyetlen valójában 100%-os módszer az abortusz biztos elkerülésére. Világos?


"Ha széles körben elérhetővé és legálissá teszed a sterilizálást minden indoklás nélkül, akkor csak több megkeseredett embert kreálsz, akik még úgy hiszik fiatalon, hogy "jaj de jó, többé nem kell aggódni". Csak sajnos már késő lesz, amikor észbe kapnak, hogy mit is tettek magukkal."

Felnőtt emberek. Vállalniuk kell a döntéseik következményét. Ahogy Te is mondod. Ha valaki szexel, abban benne van a terhesség esélye is. Tehát ha szexel az illető, akkor vállalja ennek a felelősségét, és következményét. Ahogy az esetleges műtét következményeit is felelősséggel vállalni kell. Nyilván ebben az esetben indokolt az alapos tájékoztatás. Plusz, ha belezsarolják a nőt egy felelőtlen gyerekvállalásba, azt később nem bánhatja meg ugyanúgy? A gyerek megszülése nem végleges döntés, végleges következményekkel?


"Pl kicsit kevesebb agybutító műsor a TV-ben/neten, kicsit kevesebb "élj a mának" filozófia reklámozása, és kicsit kevesebb érzékenyítés."

1989-hez képest harmadára esett az abortuszok száma. 1989-ben olyan sok "élj a mának" üzenet volt a médiában? Vagy azóta lett ilyen kevés?


"Talán mert amúgy is egyre kevesebb gyereket vállalnak a dolgozó emberek? Esetleg nem lehetne, hogy ez ellen tenni kéne, és megfordítani a trendet? Hm… pl abortusz tilalma?"

Ha az abortusz tilalom hatékony lenne, akkor Lengyelországban már szignifikáns születésszámnövekedés lenne megfigyelhető. Ezzel szemben a tilalom óta megnőtt az újszülötthalálozás aránya, valamint az anyák halálának a száma, amit a terhesség okozott. Ez biztos jó módszer?


"Ha csak azért megy ki valaki, mert számára az abortusz fontos, akkor az miért is akarna/tudna utána szülni?"

Családtervezésről hallottál már? Ha egy 22 éves egyetemista lány terhes lesz, akkor inkább elveteti, mert nem alkalmas még gyereknevelésre. Viszont ez nem azt jelenti, hogy x év múlva nem fog gyereket vállalni. Viszont, ha nincs módjában elvetetni a nem kívánt terhességet, akkor a később tudatosan vállalt (volna) gyerekeket, már nem fogja megszülni, mert nem tudná őket eltartani.


"Azt tudtad, hogy azoknál a nőknél, akiknél több abortuszt is végeznek, sokkal magasabb a spontán vetélések és a koraszülések aránya? Érdekes összefüggés. Nem?!"

Mutass erre vonatkozó hiteles orvosi kutatást. Én pont azt hallottam, hogy ilyen összefüggés nincs, max azoknál, akiknek nagyon sok abortusza volt, vagy az abortusz közben valami komplikáció lépett fel. (Btw az abortuszok nyomán sokkal kevesebb komplikáció lép fel, mint a terhesség, és szülés közben)


"Amúgy itt hozzátenném, hogy esetükben még az sem ritka eset, hogy a szülés után közvetlenül a legközelebbi kukában landol az utód, ha nincs rá "szükségük"."

Igen, ez az arány csak tovább nőne egy abortusz korlátozás mellett.


"Akkor azon kezdek el gondolkozni, hogy te fertilis vagy-e egyáltalán?"

Valószínűleg nem. És így sem juthatnék műtéthez legálisan Magyarországon. De a kérdésre nem válaszoltál.


" akkor miért foglalkozol azzal, hogy itthon mi a helyzet? Neked már nem tökmindegy? És te csak emiatt mentél ki külföldre? Nem hinném..."

Nem, nem csak emiatt vagyok külföldön, de nem utolsó ok ez. Azért foglalkozom vele, mert mégis csak az otthonomról van szó. És nagyn szar végignézni, hogy a szexizmus ilyen mértéket ölt. Azért foglalkozom vele, mert szeretném, ha az ország normalizálódna, és visszaköltözhetnék. De erre sajnos egyre kevesebb az esély.


"A korábbi véleményed alapján pontosan te akartad rám erőltetni, hogy én "támogatom a szülőképes nők külföldi gyermekvállalását"."

Nem erőltetek rád semmit. Csak a logikai hibára hívtam fel a figyelmed.


"De ilyen alapon ő meg arra kényszerít téged, hogy sterilizáltasd magad, vagy abortuszod legyen."

Nem kényszerít rá. Én szeretném a műtétet, hogy végre ne kelljen végigszenvednem minden hónapban a menstruációt, amit az endo elképesztő fájdalmassá tesz. Gyakorlatilag nem tudok felállni az első napon, pedig nem alacsony a fájdalomküszöböm.


"A sterilizálás? Talán mert elveszel magadtól egy olyan lehetőséget, amit később jó eséllyel megbánsz? "

A gyerekvállalást is meg lehet bánni, sokan meg is bánják, és tönkreteszik ezzel a gyerekük életét. Amúgy mi ez az ellentmondás? Korábban kifejtettem, de ha teherbe esel, akkor vállald a következményeit, de ne hozz döntést a művi meddővétételről, mert azt megbánhatod? Akkor igenis had hozza meg az ember a döntést, és vállalja érte a felelősséget, amiben benne van, hogy megbánhatja. Ezt jelenti a felnőtt lét. Vállalni a tetteink és döntéseink felelősségét. Helyettem ne döntsön senki, hogy mi van ha megbánom. Pláne ne úgy, hogy valószínűleg amúgy se lehet gyerekem.


"kicsit uncsi már ez a 100%-os hivatkozás."

Akkor mondj jobbat. Ugyanis van 100%-os módszer, legyen legális! Ha meg nem lehet azt választani, akkor meg legyen lelki terror mentes az abortuszhoz való hozzáférés. Hiszen, ha a gumit vesszük példának, az 98%. Tehát ha egy pár 100x szexel egymással, 2 alkalommal valószínű, hogy gond lesz a gumival. Ha azt vesszük, hogy egy átlagos 20-30 év közti pár heti 3x szexel, azt vegyük 33 hétnek, az durván 8 hónap alatt valószínű, hogy a gumi helyes használat mellett is gondot okoz. Tehát helyes védekezés mellett is ott a lehetőség (így levezetve máris jobban látszik, hogy a 100% és 98% közt milyen óriási különbség van), hogy terhes lesz a nő. Na akkor neki se legyen lehetősége abortuszra egy tilalom alatt? Igazságos eljárás lenne ez? Ha meg azt modnod, hogy "hiszen szexelt, abban mindig ott az esély", akkor meg legyen a művi meddővé tétel elérhető. Hiszen, akkor az a 2% is ki lesz küszöbölve.


"Mert ha nem lett volna sikeres, akkor mi most nem lennénk itt."

Miért a saját létezésedben méred a világ sikerét?

2022. szept. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
36%

47# "Azt írtam, ha nem értesz egyet az abortusszal, akkor a mesterséges meddővétételt, a műtétet támogatnod kell, mivel az az egyetlen valójában 100%-os módszer az abortusz biztos elkerülésére. Világos?"

Aha, ha te mondod, akkor biztos. Ilyen alapon, ha te meg egyetértesz az abortusszal, akkor a mesterséges sterilizálást tilos támogatnod. Szóval töröld csak ki az okos kis fejecskédből! Amúgy én hol írtam olyat, hogy támogatom? Továbbra is alternatív megoldásként javasoltam, ha már annyira viszket valakinek. A 100%-os dolgokat meg előző válaszomban kifejtettem, de ha egy kicsit összemixeled a káposztalevet a koponyádban, akkor még te is tudnál erkölcsileg elfogadhatóbb megoldásokat találni az abortuszon és sterilizáláson kívül. (De az eddigi megnyilvánulásaid alapján, ez már lehet, hogy neked fejtörést okozna.)

"Felnőtt emberek. Vállalniuk kell a döntéseik következményét."

Ügyes próbálkozás, hogy megpróbálod ráhúzni a mondanivalóimat a te állításaidra. De akkor felteszek pár kérdést. Szerinted mondjuk egy 18 éves el tudja dönteni, hogy mit akar csinálni 28 éves korában? Egy 20 éves szerinted hasonlóan gondolkozik, mint egy 40 éves?

"Ahogy az esetleges műtét következményeit is felelősséggel vállalni kell."

Akkor, ha az tényleg indokolt, és nem csak egy óvodásszintű gondolatmenet eredménye.

"Plusz, ha belezsarolják a nőt egy felelőtlen gyerekvállalásba, azt később nem bánhatja meg ugyanúgy?"

Belezsarolni? Ezt kifejtenéd bővebben? Szerintem senki nem zsarol senkit, miközben egy nő önszántából veti szét a lábait.

"A gyerek megszülése nem végleges döntés, végleges következményekkel?"

Véglegesnek végleges, de itt dől el, hogy valakivel csak egy felelőtlen baleset történik, vagy tényleg előre is tervez. Szerintem a kettő nem egyenlő.

"1989-hez képest harmadára esett az abortuszok száma. 1989-ben olyan sok "élj a mának" üzenet volt a médiában? Vagy azóta lett ilyen kevés?"

Valóban kevesebb lett az abortuszok száma, ami nagyon helyes. Azért érdekelnének 2016-nál frissebb adatok is. További érdekes megfigyelés, hogy ennek ellenére, 1989-óta kb 1 millióval a magyarok száma is csökkent.

"Ha az abortusz tilalom hatékony lenne, akkor Lengyelországban már szignifikáns születésszámnövekedés lenne megfigyelhető. Ezzel szemben a tilalom óta megnőtt az újszülötthalálozás aránya, valamint az anyák halálának a száma, amit a terhesség okozott."

A születésszám növekedés elég ellentmondásosan hangzik, bár az egyéb tényezőkhöz is köthető ugyebár. Az újszülött halálozás, terhesség miatti halál szintén nem egy váratlan jelenség, mert ha pl 0-ról 1-re növelek valamit, az már növekedésnek minősül.

"Családtervezésről hallottál már? Ha egy 22 éves egyetemista lány terhes lesz, akkor inkább elveteti, mert nem alkalmas még gyereknevelésre."

Ááá, dehogy hallottam. Egy 22 éves egyetemista lánynak van annyi esze, hogy nem vállal, ezért megtesz minden óvintézkedést. Az elvetetés meg alapból nem egyenlő a családtervezéssel. Ne mosd össze pls!

"Mutass erre vonatkozó hiteles orvosi kutatást."

Keresd fel Prof. Dr. Bártfai György, SZTE ÁOK egyetemi tanárt! Ő majd részletesen felvilágosít a témában, ha nekem nem hiszel.

"Igen, ez az arány csak tovább nőne egy abortusz korlátozás mellett."

A lényegen továbbra sem változtatna, mert ami gyilkosság, az gyilkosság minden tekintetben.

"De a kérdésre nem válaszoltál."

Pontosan melyikre is kellett volna? Ha meg nem vagy fertilis, és nem is akarsz gyereket, akkor az abortusz kérdése rád nem is vonatkozik, így nem értem az arra történő szorgalmas bólogatásodat sem.

"És nagyn szar végignézni, hogy a szexizmus ilyen mértéket ölt."

Bővebben?

"Csak a logikai hibára hívtam fel a figyelmed."

Már tűkön ülve várom, hogy végre egyértelműen elmagyarázd, hogy milyen logikai hibára gondolsz, mert eddig csak olyan odadobált félszavas válaszokat írtál le indoklásnak, ami konkrétum nélkül továbbra is eléggé homályos.

"Én szeretném a műtétet, hogy végre ne kelljen végigszenvednem minden hónapban a menstruációt, amit az endo elképesztő fájdalmassá tesz."

Végre egy normális indok. Bárcsak a többi nő is csak jogos esetben akarná magát kikapartatni/megcsonkítani…

"A gyerekvállalást is meg lehet bánni, sokan meg is bánják, és tönkreteszik ezzel a gyerekük életét."

Sokan? Mihez képest sokan? Többen, mint akik nem bánják meg, és fel tudnak nevelni egy valamirevaló embert?

"Amúgy mi ez az ellentmondás? Korábban kifejtettem, de ha teherbe esel, akkor vállald a következményeit, de ne hozz döntést a művi meddővétételről, mert azt megbánhatod?"

A művi meddővé tételt továbbra SEM támogatom, viszont a fentebb közölt extrém eseteket leszámítva, nem tartom olyan kegyetlennek, mint az abortuszt. Ha valaki úgy dönt, hogy sterilizáltatja magát, akkor csak saját magával csesz ki, viszont a társadalom megszabadul egy hülyének a leszármazottjaitól. Az abortusz esetében szintén teljesül ez a feltétel, csak még egy/több plusz gyilkosságo(ka)t is elkövet a saját felelőtlensége miatt. Hogy kicsit jobban megértsd az álláspontomat… Adott 2 lehetőség. 1.) Egy autóbaleset, amikor egy felelőtlen sofőr nekimegy egy fának és emiatt, élete hátralevő részében kerekesszékes lesz. 2.) Egy autóbaleset, amikor egy felelőtlen sofőrnek csak az egyik lába törik el, de közben halálra gázol egy ártatlan gyalogost. Szerinted melyik a jobb?

"Akkor mondj jobbat."

Már mondtam, csak egyből jönnek a kifogásaid. Ez nem mert, az nem mert, amaz nem mert, stb… Bla-bla-bla, kifogás hegyek, csak azért, hogy ellentmondj. Érdekes, hogy a többi nő nem olyan problémás, mint te. Egyáltalán nő vagy? Javasoltam már azt is, hogy egyszerre több módszert is lehet használni. Sőt, ha valaki olyan félős, mint te, akkor vegyen fel a szextársad 2 gumit! Ezek mellett meg is lehet ám szakítani azt a közösülést. A kreativitás fontos dolog! Szexre bezzeg van eszed mi? Ja, hogy ahhoz nem kell ész…

"Na akkor neki se legyen lehetősége abortuszra egy tilalom alatt? Igazságos eljárás lenne ez?"

Igazságos az, hogy nem kapsz meg egy munkát, pedig jelentkeztél rá? Igazságos az, hogy éhes vagy, pedig ettél? Igazságos az, hogy nem kapod meg a boltban azt, amiért mentél? Igazságos az, hogy valakinek szerencséje van, de valakinek nem?

"Ha meg azt modnod, hogy "hiszen szexelt, abban mindig ott az esély", akkor meg legyen a művi meddővé tétel elérhető."

Engem mindig is érdekelt a statisztika. Ha mindig csak abból indulsz ki, hogy minek van akár egy hajszálnyi esélye, akkor már rossz úton filozofálsz, mert bárminek is. Szerinted, aki átesik egy abortuszon, vagy sterilizáltatni akarja magát, az minden esetben használt valamilyen óvszert? Adok időt az átgondolásra…

"Miért a saját létezésedben méred a világ sikerét?"

Mert rosszabbul járnék, ha a te és a hozzád hasonlóan "gondokozók" létezésedben mérném, és ezt általánosítva vetíteném ki az emberiség egészére.

2022. szept. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
68%

"Ilyen alapon, ha te meg egyetértesz az abortusszal, akkor a mesterséges sterilizálást tilos támogatnod."

Annyira korlátolt vagy. Én a testi önrendelkezést támogatom. Ha az ember nem akar 40 hétig egy általa nem kívánt teherrel a testében élni, akkor legyen joga ebből kilépni. Ha meg egyáltalán teljesen el akarja kerülni az egész helyzetet, akkor ahhoz is legyen joga. Én nem értek egyet a tiltással. Mert mindenkinek lehet véleménye, hogy pártolja-e pl az abortuszt, vagy sem. Ha pártolja, és annak a hozzáférése biztonságos marad mindenkinek, az nem lesz korlátozó hatással arra, aki meg nem ért vele egyet. Így mindenki véleménye tiszteletben van tartva, és testi autonómiája sértetlen marad. Ez olyan szörnyű? Ha viszont a tiltás van, akkor csak az ellenzők álláspontja van tiszteletben tartva, az abortuszpártiakra rá lesz kényszerítve egy ellentétes ideológia, és kriminalizálva a testi önrendelkezés. Lényeg: Mindenki had csináljon azt a testével, amit akar, és vállalja érte a felelősséget.


"A 100%-os dolgokat meg előző válaszomban kifejtettem, de ha egy kicsit összemixeled a káposztalevet a koponyádban, akkor még te is tudnál erkölcsileg elfogadhatóbb megoldásokat találni az abortuszon és sterilizáláson kívül. (De az eddigi megnyilvánulásaid alapján, ez már lehet, hogy neked fejtörést okozna.)"

Egyáltalán nem lep meg, hogy a személyeskedésig süllyedsz le érvek híján.


"zerinted mondjuk egy 18 éves el tudja dönteni, hogy mit akar csinálni 28 éves korában? Egy 20 éves szerinted hasonlóan gondolkozik, mint egy 40 éves?"

Visszakérdezek. A teherbe esett 18 éves tud felelősségteljes döntést hozni arról, hogy megszülje, és felnevelje a gyereket? Mi van, ha 40 évesen visszanézve úgy látja majd, hogy hiba volt, és inkább tovább kellett volna tanulnia, más karriert választania, stb. Mellesleg az emberek annyi döntést bánnak meg életükben. Milyen egyetemre megy, mit tanul, milyen munkahelyet választ, kivel költözik össze, milyen hajat vágat, milyen színűre festi a házát, milyen emberrel vállal gyereket, milyen tetoválást csináltat, melyik ruhát veszi meg az üzletben, dohányzik, és tönkre vágja a tüdejét, nem mozog és zabál, és ezért a cukor miatt majd megvakul, és le kell vágni a lábát, milyen hitelt vesz fel. Annyi döntést bánik meg az ember az élete során, amik teljességgel tönkre is tehetik. Azok felett miért nem akarnak törvénykezni, azokba miért nem akarnak beleszólni? Azokat miért nem akarják korlátozni? Ha azokról tud dönteni, erről is tud. Másik példa, biztos felelősségteljes döntést hoz az a 20 éves, aki meggondolatlanul fel vesz egy nagy hitelt, a "vállalkozására"? Ami aztán becsődöl? Ezzel tönkreteszi az életét? Akkor most tiltsuk be a hiteleket is?


" ha az tényleg indokolt"

ki dönti el, hogy indokolt-e? Te? Vagy valamelyik másik igen tájékozott férfi?


"Belezsarolni? Ezt kifejtenéd bővebben? Szerintem senki nem zsarol senkit, miközben egy nő önszántából veti szét a lábait."

Ennyire nincs rálátásod az életre? Annyi ilyen van. Rengeteg férfi a csillagokat is lehuzdja az égről, ígérget, szépeket mond, vagy manipulál, bűntudatot kelt ("jajj pedig annyira vártam a ma estét, nem hiszem el, hogy ennyire nem vagy képes"). Vagy képekkel, kényes információkkal zserolják. Pénzügyi függésben tartják őket. Tudod mennyi bántalmazó kapcsolat van? Tudod ennek a pszichológiáját? Általában nem a határozott, erős személyiségű nők vannak ezekben, hanem a bizonytalanabb, sérülékenyebb nők, akiket könnyű manipulálni. Akkor nekik tanácsolj valamit, hogy az érzelmileg bántalmazó kapcsolat jeleit honnan lehet felismerni, és mit lehet tenni.

Emellett a szívhang hülyeség is egy manipulatív módszer. A zsarolás egy fajtája, ha nem lennél érzelmileg 0 és lenne minimális empátiád, ezt nem kellene magyarázni, mint egy óvodásnak.


"de itt dől el, hogy valakivel csak egy felelőtlen baleset történik, vagy tényleg előre is tervez. Szerintem a kettő nem egyenlő."

Persze, hogy nem egyenlő, de az eredmény az, és a törvény is egynelően viszonyul hozzájuk.


"1989-óta kb 1 millióval a magyarok száma is csökkent."

Ez tény. Ahogy az összes nyugati országban is. Lehetne ellene tenni, hogy megérje gyereket vállalni, és annak a módja nem a nők alázása, és érzelmi zsarolása.


"Az újszülött halálozás, terhesség miatti halál szintén nem egy váratlan jelenség"

És tesznek ellene? Folyik be nagy mennyiségű pénz az egyészségfügybe, hogy ezeken az osztályokon fejlesszenek, új eszközökkel szereljék fel, hogy ezt a számot minimalizálják? Elárulom, hogy nem. Koraszülött osztályokról tanultam valamelyik évben, és akkor egy 2014-es nyilatkozat alapján az osztályvezető szerint akkor 20 éves lemaradásban voltak a felszerések. Azota eltelt 8 év. Szerinted be lett hozva a lemaradás? Vagy az állam csak a gyerekszülést várja el, de mögé az egészségügyi hátteret meg lesz@rja?


"Az elvetetés meg alapból nem egyenlő a családtervezéssel."

Valóban nem, ez egy B terv. Senki nem úgy ugrik fejest az ágyba, hogy "nem baj, majd kikapartatom". Hanem ha megtörténik a baj, akkor lehessen mihez nyúlni, hogy ne kelljen feladni a tervet.


"Keresd fel Prof. Dr. Bártfai György, SZTE ÁOK egyetemi tanárt! "

Kérlek linkeld az ide tartozó felmérését. Ami magától értetődően raprezentatív, és a tudományos feltételeknek megfelel, és az általad hivatkozott tényeket közli.


"A lényegen továbbra sem változtatna, mert ami gyilkosság, az gyilkosság minden tekintetben."

Tehát szerinted mindegy, ha orvosi környezetben egy steril műtőben a 12. hétig abortuszt végeznek, vagy a más kifejlett babának törik el a nyakát a születés után?


"a meg nem vagy fertilis, és nem is akarsz gyereket, akkor az abortusz kérdése rád nem is vonatkozik, így nem értem az arra történő szorgalmas bólogatásodat sem."

Aha, tehát akkor neked se kellene, hogy legyen véleményed, mivel neked sincs működő méhed....


"Bővebben?"

A nőkkel szemben gond nélkül lehet a méltóságukat csorbító intézkedésekről rendelkezni. Érdekes, pont a férfiak teszik ezt, és a férfiakat valahogy elegánsan kihagyják a képletből, pedig a nemkívánt terhesség legalább 50%-a az ő érdemük. Legalábbis nélkülük nem jönne össze...


"Már tűkön ülve várom, hogy végre egyértelműen elmagyarázd"

Az, hogy nem tudsz szöveget értelmezni, nem az én hibám. Ha a terhességet a szex utáni automatikus következménynek gondolod, ami minden további nélkül vállalnia kell a nőnek, akkor egy másik döntést, a műtét következményét is automatikusan vállalnia kell. Az úgy nem megy, hogy az egyiket kötelezően vállalja, a másikat meg "jajj, de mi van, ha megbánja" felkiáltással nem engeded.


"Bárcsak a többi nő is csak jogos esetben akarná magát kikapartatni/megcsonkítani…"

Az is jogos érv, hogy soha nem akar gyereket. Attól, hogy te szerinted nem az, attól még a tényen nem változtat.


"Mihez képest sokan? Többen, mint akik nem bánják meg"

Ezt nem írtam, légy szíves ne költs hülyeségeket a mondataimhoz. Ez egy igenis valós dolog, amikor anyuci rájön, hogy a gyerek nem abból áll, hogy a cuki babucival játszunk, és hogy egy csomó mindenről le kell mondania. Ez frusztrálttá teszi, és vagy érzelmileg teszi tönkre a gyerekét, vagy akár fizikailag is bántalmazza. Nem véletlenül van ennyi gyermekbántalmazás, és családon belüli erőszak. Alkalmatlan emberek tömegei vállalnak gyereket.


"a valaki úgy dönt, hogy sterilizáltatja magát, akkor csak saját magával csesz ki, viszont a társadalom megszabadul egy hülyének a leszármazottjaitól."

Köszönöm, ez az amit már régóta akartam megértetni veled. Tehát ha csak "saját magával csesz ki", akkor miért nem cseszhet ki? Abban sincs semmi tiltás, hogy az egész arcát teletetoválja, pedig az is egy elég nagy kicseszés saját magával (szerintem).

Ez az autóbalesetes hülyeség nem tudom hogy jön ide, de a lényeg úgy látom elveszett a fordításban. A meddővététel csak az ő egyedüli életére van hatással. Akkor miért ne tehetné meg? Ha szerinted önmagában az, aki erre vetemedik, az még jobb is, ha nem szaporodik? Tehát akkor ez is a természetes kiválasztódás lenne a te szemedben. Akkor miért nem támogatod?


"Már mondtam, csak egyből jönnek a kifogásaid"

Itt te hozol kifogás hegyeket, hogy egy felnőtt ember miért ne dönthessen a saját teste felett.


"Igazságos az, hogy nem kapsz meg e..."

Igen, tudom, hogy az élet igazságtalan, de a törvényeknek azért nem lenne baj, ha igazságosak lennének.


"zerinted, aki átesik egy abortuszon, vagy sterilizáltatni akarja magát, az minden esetben használt valamilyen óvszert? Adok időt az átgondolásra…"

Nem, nem gondolom, és nem is állítottam ilyet. Biztos vannak ilyenek, de nem tartom fairnek, hogy az ilyen primitív emberek miatt korlátozzák azokat, akik meg igenis használtak.


"Mert rosszabbul járnék, ha a te és a hozzád hasonlóan "gondokozók" létezésedben mérném"

Aha tehát a te létezésed a világnak jó, az enyém, meg a "fajtámé" meg rossz. Nem tetszik egy picikét náci lenni?

2022. szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
36%

#49 "Annyira korlátolt vagy. Én a testi önrendelkezést támogatom. Ha az ember nem akar 40 hétig egy általa nem kívánt teherrel a testében élni, akkor legyen joga ebből kilépni. "

Ahha! Szóval te az a típus vagy, aki logikusabbnak tartja, ha valaki csak próbál leszokni a dohányzásról, ahelyett, hogy egyáltalán rászokna.

"Ha meg egyáltalán teljesen el akarja kerülni az egész helyzetet, akkor ahhoz is legyen joga."

Nem értem a problémádat. Továbbra is mindenkinek joga van olyan elkerülő módszereket alkalmaznia, amivel nem csesz ki magával a későbbiekben, és még csak gyilkosságot sem követ el.

"Ha viszont a tiltás van, akkor csak az ellenzők álláspontja van tiszteletben tartva, az abortuszpártiakra rá lesz kényszerítve egy ellentétes ideológia, és kriminalizálva a testi önrendelkezés. Lényeg: Mindenki had csináljon azt a testével, amit akar, és vállalja érte a felelősséget."

Szerintem a testi önrendelkezését mindenkinek jogában áll átgondolnia, amikor nem bír a nemiszervével. Ha szerinted nem, akkor cáfold meg! Amúgy az abortuszt, azt te csinálod személyesen magadnak? Te úgymond rendelkezel az orvossal, hogy ő hajtsa végre a gyilkosságot helyetted. Belegondolsz, hogy ez neki milyen érzés lehet, vagy inkább te csak magaddal foglalkozol, hogy csak neked legyen jó?

"Egyáltalán nem lep meg, hogy a személyeskedésig süllyedsz le érvek híján."

Nem az én szegénységi bizonyítványom, ha átsiklasz a lényegen, és csak úgy teszel, mintha nem vetted volna észre.

"A teherbe esett 18 éves tud felelősségteljes döntést hozni arról, hogy megszülje, és felnevelje a gyereket?"

Kezdjük ott, hogy mitől is esik teherbe egy 18 éves, ha eleve nem tervezett gyereket?

"Mellesleg az emberek annyi döntést bánnak meg életükben."

Igen, és pontosan ezért kéne előre gondolkozni, hogy a megelőzhető problémákat ne vegyük félvállról! Aki az abortuszt pártolja, annak az esetleges gyerek a probléma. Megelőzhető a terhesség? Igen, megelőzhető. Szükséges hozzá sterilizálás? Nem. Ennyi.

"Azok felett miért nem akarnak törvénykezni, azokba miért nem akarnak beleszólni? Azokat miért nem akarják korlátozni? Ha azokról tud dönteni, erről is tud."

Egyszerűen azért, mert amiket felsoroltál egyik sem ütközik az általad annyira kedvelt emberi jogokkal. Bár nemrégiben a tetkós példára volt egy kimondottan röhejes ellenpélda, amikor is egy bizonyos szimbólum miatt kezdtek el bizonyos körök olyan hangosan rinyálni, hogy egy ország betiltotta azt a szimbólumot.

"Másik példa, biztos felelősségteljes döntést hoz az a 20 éves, aki meggondolatlanul fel vesz egy nagy hitelt, a "vállalkozására"? Ami aztán becsődöl? Ezzel tönkreteszi az életét? Akkor most tiltsuk be a hiteleket is?"

Őszintén? Én is szívesen betiltanám a bankokat és a tőzsdéket, mert tulajdonképpen a világ simán meglenne nélkülük.

"ki dönti el, hogy indokolt-e? Te? Vagy valamelyik másik igen tájékozott férfi?"

Szerintem a törvény, ami nélkül még ennyi joga sem lenne az embereknek. Tudod a törvények nem véletlenül, nem hasraütésszerűen jöttek létre. Amelyik társadalmat nem törvények szerint élik, annak már eleve garantálható a bukása. De javíts ki, ha tévedek!

"Rengeteg férfi a csillagokat is lehuzdja az égről, ígérget, szépeket mond, vagy manipulál, bűntudatot kelt ("jajj pedig annyira vártam a ma estét, nem hiszem el, hogy ennyire nem vagy képes")…"

És mennyi az a rengeteg? Szerinted ez egy trend? Egy szokásos gyakori jelenség? Ennyi erővel én meg mondhatnék olyan eseteket, amikor pont hogy a nők manipulálgatják, hitegetik, lehúzzák a férfiakat, majd szépen kidobják, amikor már nem kell, vagy amikor hirtelen beüt a kaki. Ezután, amikor a férfi érzelmileg már padlón van és a kötelet fontolgatja, akkor bezzeg már senki nem foglalkozik vele. Tanácsolj már valamit ezeknek a kihasznált férfiaknak, hogy elkerüljék az ilyen debil nőket!

"Emellett a szívhang hülyeség is egy manipulatív módszer. A zsarolás egy fajtája, ha nem lennél érzelmileg 0 és lenne minimális empátiád, ezt nem kellene magyarázni, mint egy óvodásnak."

Szerinted az önkéntes abortusz megoldását választó nőknek van empátiája? A gyilkosság empatikus? Lehet hogy tényleg nincs empátiám, de legalább van gerincem.

"Persze, hogy nem egyenlő, de az eredmény az, és a törvény is egynelően viszonyul hozzájuk."

Örülj neki!

"Lehetne ellene tenni, hogy megérje gyereket vállalni, és annak a módja nem a nők alázása, és érzelmi zsarolása."

Persze, hogy lehetne tenni ellene. Gondolj ki valami okosat, és tegyél javaslatot! Előtted a lehetőség.

"És tesznek ellene? Folyik be nagy mennyiségű pénz az egyészségfügybe, hogy ezeken az osztályokon fejlesszenek, új eszközökkel szereljék fel, hogy ezt a számot minimalizálják? Elárulom, hogy nem."

Ebben az esetben rángassad a csengőt az unijó kapujánál! Hátha miattad meglágyul a szívük és végre megkapja az ország a neki járó tartozást, természetesen kamatostul. Elárulom, ez bezzeg nem olyan egyszerű, mint a hitelfelvétel. Ha valakire mutogatni akarsz, akkor mutogass csak szorgosan nyugatra!

"Hanem ha megtörténik a baj, akkor lehessen mihez nyúlni, hogy ne kelljen feladni a tervet."

De miért történik meg a baj? Már vagy 1000x leírtam, hogy azért, mert nem készültek rá megfelelően. Miért van az, hogy ez a többi normális embernek megy? Nekik miért nincs ilyen problémájuk?

"Kérlek linkeld az ide tartozó felmérését. Ami magától értetődően raprezentatív, és a tudományos feltételeknek megfelel, és az általad hivatkozott tényeket közli."

Megosztottam egy olyan nevet, aki még nálad is többet tud a témában. Ügyesen felkeresed, és ő fog tudni adni olyan felmérést, kimutatást, publikációt, csak neked, ami tartalmazni fogja részletesen az összes információt, amire kíváncsi vagy. Mindenhez nekem sincs hozzáférésem, amit hallgatok, de adtam számodra egy olyan irányt, ahol el tudsz kezdeni kutakodni.

"Tehát szerinted mindegy, ha orvosi környezetben egy steril műtőben a 12. hétig abortuszt végeznek, vagy a más kifejlett babának törik el a nyakát a születés után?"

Átmentél költőbe, vagy csak ki akarod forgatni a mondanivalómat? Én azt írtam, hogy a lényegen nem változtat, mert mind a kettő gyilkosságnak számít.

"Aha, tehát akkor neked se kellene, hogy legyen véleményed, mivel neked sincs működő méhed...."

Már régóta vártam ezt a magaslabdát tőled. Tudtad, hogy a hozzád hasonló gondolkodásúak megállapították, hogy a férfiaknak is joguk van szülni? Ilyen alapon én miért is ne fejthetném ki a véleményemet a témában?

"A nőkkel szemben gond nélkül lehet a méltóságukat csorbító intézkedésekről rendelkezni."

Pl?

"Érdekes, pont a férfiak teszik ezt, és a férfiakat valahogy elegánsan kihagyják a képletből, pedig a nemkívánt terhesség legalább 50%-a az ő érdemük."

Pontosan mire gondolsz? A törvényekre, amiket nem csak a férfiak hozzák? Gyerektartást szerinted ki fizeti? Ha annyira soviniszták lennének a gonosz férfiak által kitalált, megalkotott törvények, akkor már a gyerektartás régen nem szerepelne.

"Ha a terhességet a szex utáni automatikus következménynek gondolod, ami minden további nélkül vállalnia kell a nőnek, akkor egy másik döntést, a műtét következményét is automatikusan vállalnia kell."

Ha figyeltél volna, akkor könnyen észrevehetted volna, hogy kettőnk közül csak te tartod a terhességet a szex automatikus következményének. Ellenkező esetben nem hujjognál az abortusztilalommal szemben. Ha már logika…

"Az is jogos érv, hogy soha nem akar gyereket. Attól, hogy te szerinted nem az, attól még a tényen nem változtat."

Van egy közmondás, ami valahogy úgy hangzik, hogy: Soha nem mondd azt, hogy soha. Szerintem továbbra sem véletlen az, hogy a sterilizálást a törvény korhoz is köti.

"Ez egy igenis valós dolog, amikor anyuci rájön, hogy a gyerek nem abból áll, hogy a cuki babucival játszunk, és hogy egy csomó mindenről le kell mondania. Ez frusztrálttá teszi, és vagy érzelmileg teszi tönkre a gyerekét, vagy akár fizikailag is bántalmazza."

És mi a helyzet azokkal, akik megbánják, hogy nincs gyerekük? Ők szerinted nem frusztráltak? A gyerekvállalás/nevelés az igen, jár lemondásokkal is. De kérdem én, hogy mi az, ami nem jár lemondásokkal? Az élet is egy nagyadag lemondás. Akkor bosszankodjon mindenki, hogy milyen sz*r élni? A gyerekvállalás/nevelés, az továbbra sem egy véletlen folyamat, ami csak úgy passzívan történik. Időt, energiát igényel, aminek az eredményessége a már felnevelt ember minőségét fogja tükrözni. Csak sajnos azokkal van probléma, akik csak egy kísérletként kezelik az egészet, ami vagy bejön, vagy nem. Ez a "jó ötletnek tűnt" felületes, kapkodó filozófia. Bizonyos emberek rögtön, gyorsan, türelmetlenül belevágnak, és csodálkoznak, hogy az olyan is lesz. Szerencsére nem ez jellemző…

"Tehát ha csak "saját magával csesz ki", akkor miért nem cseszhet ki? Abban sincs semmi tiltás, hogy az egész arcát teletetoválja, pedig az is egy elég nagy kicseszés saját magával (szerintem)."

A kettő továbbra sem ugyanaz. Nem értem, hogy miért látod hasonló kalibernek? Aki mondjuk 20 évesen teletetováltatja az arcát, azt legrosszabb esetben csak a társadalom fogja megbélyegezni, lenézni, de a saját életfunkiós lehetőségeit nem korlátozza. Minden működik ugyanúgy, csak más lesz a borítás. Még társat is van esélye találni, akivel lehetnek közös gyerekeik, és így teljesebb életet élhet. Ezzel szemben, aki 20 évesen sterilizáltatja magát, ott már egy funkció kiesik, amit később igencsak nagy eséllyel meg is fog bánni. Ugyan találhat magának egy toleráns társat, de közös gyerekei már biztosan nem lesznek. Emiatt frusztrálttá fog válni, amire még a kapcsolata is rá fog menni. Persze, itt egyből lehetne azt érvelni, hogy örökbe is lehet fogadni gyereket, mert ugyanúgy sajátjaként tudja felnevelni. De itt már jogosan tehetem fel a kérdést, hogy ennek így mi értelme van? Azért sterilizáltatja magát, mert fiatalon hülye volt, és ezért lesz kénytelen örökbe fogadni egy vadidegen gyerekét? Ha okos lett volna fiatalon, akkor lehetne sajátja is, és ezzel ő is tisztában lesz élete végig. Ha már frusztráltság...

"Ez az autóbalesetes hülyeség nem tudom hogy jön ide, de a lényeg úgy látom elveszett a fordításban. A meddővététel csak az ő egyedüli életére van hatással. Akkor miért ne tehetné meg?"

Ez az autóbalesetes hülyeség azért jön ide, mert azt hittem, hogy ezzel a példával képes leszel megérteni az álláspontomat. Sajnos túlbecsültem a képességeidet… Akkor elmagyarázom kicsit egyszerűbben. Amikor azt írtam, hogy az autóbalesetben a sofőr mozgáskorlátozottá vált, akkor azt a sterilizálással hasonlítottam össze. KORLÁTOZÁS ami csak az egyénre hat. Amikor azt írtam, hogy a sofőr csak megsérült, de közben halálra gázolt egy ártatlant, akkor az abortuszra utaltam. GYILKOSSÁG ami az egyént NEM korlátozza. Így már világos?

"Ha szerinted önmagában az, aki erre vetemedik, az még jobb is, ha nem szaporodik? Tehát akkor ez is a természetes kiválasztódás lenne a te szemedben. Akkor miért nem támogatod?"

Mondjuk azt, hogy vannak olyan társadalmi rétegek, akiknél még ez is jobb megoldás lenne, mint az abortusz, de kivételezni meg senkivel nem lehet. Természetes kiválasztódás abból a szempontból, hogy a hülyeség nem adódik tovább, még véletlenül sem kapnak egyre többen kedvet hozzá, és előbb-utóbb lecsökken az idióták száma. Azért nem támogatom továbbra sem, mert úgymond csak egy utolsó-utáni megoldásként tekintek rá, amikor már reménytelen az adott eset. Úgy tekintek rá, mint amikor az orvos lekapcsol egy már amúgy is szenvedő, haldokló beteget az őt életben tartó gépről.

"Itt te hozol kifogás hegyeket, hogy egy felnőtt ember miért ne dönthessen a saját teste felett."

Mindenki dönthet a saját teste felett. Élethez való jog nem elég? Ja, hogy az abortusszal korlátozod a magzat élethez való jogát. Ez szomorú és egyben igazságtalan.

"Igen, tudom, hogy az élet igazságtalan, de a törvényeknek azért nem lenne baj, ha igazságosak lennének."

A törvényeknek az a feladata, hogy útmutatást nyújtsanak az embereknek, hogy hogyan kéne, és hogyan nem kéne élni. Erről szólnak, ezért lettek. A törvények hiányában anarchia lenne, és mondjuk azt, hogy nem az abortusztilalom lenne az emberek legnagyobb gondja, sőt…

"Biztos vannak ilyenek, de nem tartom fairnek, hogy az ilyen primitív emberek miatt korlátozzák azokat, akik meg igenis használtak."

Az élet továbbra sem igazságos, soha nem is volta az, és nem is mondhatod azt senkinek, hogy nekik lehet, de neked már nem. Aki meg alkalmazkodásra képtelen, az eddig sem járt jól. Legalább jobban oda fognak egymásra figyelni az emberek. Kevesebb lesz a véletlen, a hiba, de több lesz a tudatosság, a felelősség.

"Aha tehát a te létezésed a világnak jó, az enyém, meg a "fajtámé" meg rossz. Nem tetszik egy picikét náci lenni?"

Egy újabb kiforgatás tipikus példája. Mikor írtam én olyat, hogy fajtád? Vagy esetleg te faji alapon megkülönbözteted magad tőlem? Nem tetszik egy picikét rasszista lenni? Neked szabad? Érdekes… És magyarázd már el, hogy miért tartasz nácinak? Mert nem támogatom az abortuszt? Mondták már neked, hogy 1 jel, az nem jel?

2022. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!