Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz most a szakmunkásokkal?

Mi lesz most a szakmunkásokkal?

Figyelt kérdés

Becsődölt az építőipar, sok kis fiatal meg felnőttek is mentek el szakmunkásnak, nagyon sokan tanultak szakmát. Mi lesz most velük? Mit fognak enni, hogyan fizetik ki a számláikat?

Hatalmas a baj, szakmunkások meg sokan vannak akik dolgoznànak.



2023. máj. 15. 21:07
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
62%

20: bádogos esetében nem is csodálom. Vegez évente vagy 20-30 egy ekkora országban. Eközben fejlődik a tetők műszaki tartalma, egyre több a fém szegély, illetve afem fedés is

. Nő a feladatok száma és alig végeznek ergo. Sok esetben annyit kérnék amennyit nem szégyelnek. Epitőiparban dolgozom, látom.

2023. jún. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
60%
Mi lenne? Megtollasodnak.
2023. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Pont hogy az ács megcsinálja a bádogos munkát is egyben. Egy vápát vagy egy eresz csatornát nem nagy dolog felrakni, csomó mindent meg lehet venni készre hajtva már pl oromlemez, amit meg nem azt le lehet hajtani. Ha kész van a bádogos munka az örök élet lesz a tetőn. Közel nem akkora "sztár" szakma ez sem ahogyan be van állítva.
2023. jún. 25. 11:23
 24/38 DK-s ***** válasza:
34%

#23-nak (kérdezőnek):


#20 azért talált nehezen bádogost, mert azt nyugodtan tekinthetjük kihalt szakmának. Úgy van, ahogy mondod. A bádogos munkát már jó ideje vagy az ácsok csinálják, vagy a kőművesek segédmunkásai.


Nem igényel komolyabb szaktudást vagy gyakorlatot.

2023. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
A ronda, agyon csavarozott bádogos munkát esetleg csinálja más igen. Ahova normális szegélyek kellenek amik nincsenek telebaxva hatlapfeju csavarral hanem hafterokkal van akasztva és hasonló finomsagok azok a badogosra maradnak.
2023. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
53%

Ha élelmes bármelyik is, elkezdi interneten meghirdetni a képességeit - vagy megbízhatóan működő klikkekbe szerveződve teszik meg ugyanezt.

Villanyszerelőre, házi átalakításokban, bővítésekben, karbantartásokban tevőlegesen részt vállalni képes szakemberekre mindig is szükség lesz!

Nekem egy villanyszerelő jött volna jól a múltkor, de a világegyetemben nem találtam... Már nem kell, - de vakaróztam is azon, hogy miként oldjam meg a nyomoromat.

2023. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 DK-s ***** válasza:
66%

#25-nek:


Kőműves vagyok, úgyhogy nekem ne akard bebizonyítani hogy olyan bonyolult, mint az atomfizika. Ha sima horganyzott akkor forrasztás, ha porszórt, akkor sziloplaszt, osz't jónapot.

2023. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
82%
20-as vagyok. A mondandóm jellegén nem változtat, mondhattam volna ácsot,kőművest,burkolót stb.... ugyanúgy kevesen vannak és ha találok is csak 1 év múlva tudja vállalni.
2023. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 NTBS ***** válasza:
74%

Dolgoznak tovább.

Mert munka az van.

2023. szept. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
27: jah, gondoltam hogy netán egy komuves arra jut, hogy sziló oszt jónapot, nem csodálkozom.
2023. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!