Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az új alkotmány jobb, vagy...

Az új alkotmány jobb, vagy rosszabb nekünk?

Figyelt kérdés
A jobboldaliak dicsérik, a baloldaliak bírálják rendszerint. De reálisan nézve mi a helyzet? Jó az, hogy az élet védelme okán elítéli az abortuszt, utal az önvédelem jogosságára (fegyverviselés pártolására), csökkenti az ombudsmanok számát, az Alkotmánybíróság szerepét?
2011. ápr. 26. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok baloldali de utálom mint a szart.
2011. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
jobb
2011. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Reálisan rosszabb!

Nem jogászok készítették,és sok a nem egyértelmű része.

Az Alkotmány Bíróság jogainak szűkítése pedig annyit jelent,hogy megszűnik az alkotmányos kontroll a kormány felett.

Az abortusz-tilalom "eredménye" a tiltott abortusz,melybe sok nő belehalhat,akárcsak a Rákosi-érában. Vagy ha megszületik a nem kívánt gyerek, az állami gondozottak számát gyarapítja. Hol lesz a több gyereknek bölcsöde-ovoda,iskola? Még a jelenlegieket sem tudja az állam fenntartani.

Ma nyilatkozta Schmitt,hogy a határon túliaknak meg kell adni a szavazati jogot! Ha nincs kétféle államnpolgár,akkor a nem itt élők és adózók milyen jogokat kaphatnak még?

De még lehetne sorolni a homályos részeket,amit majd törvényekkel tesznek egyértelművé!

Az csak hab a tortán,hogy az Alaptörvényben benne van,hogy 2012.jan.1.-én lép életbe,de nincs benne,hogy ez eddigi Alkotmány mikor veszti hatályát?

Eszerint januártól mindkettő érvényben lesz.

2011. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan dolgok változtak, amik miatt új törvényeket kell majd hozni. Inkább azon múlik majd, hogy mi lesz, hogy azok a törvények milyenek lesznek.

Ahogy egy késnél. Alapjában nem rossz, csak nem mindegy, hogyan használják.


Vannak változások aminek örülök (pl tényleges életfogytiglani) De én pl. kíváncsi vagyok, mit értenek a szülőről való gondoskodás alatt. A feleségem apja alkoholista, verte az egész családot, és miatta nem tudtak a gyerekei szakmát tanulni. A párom kiakadt amikor meghallotta, hogy neki kell majd gondoskodni róla. Szép lesz, ha emiatt majd nem tudom egyetemre járatni a fiamat.

2011. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

"jobboldaliak dicsérik"

Azért pontosítani kellene. Csak a fidesz dicséri.

AZ LMP és a Jobbik is jobboldali, de tőlük a dicséret ellentétét lehet hallani.

2011. ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, bizony, sok törvénymódosítást fog okozni, ezekről előre nem igen lehet nyilatkozni.

A következő kormány mozgásterét már most behatárolja, mert az Alkotmányban rögzítették, hogy mennyi lehet az államadósság, stb.

Ami elég durva, hisz megváltoztatni nem fogják tudni, mert többé nem lesz kétharmada senkinek, ez biztos.


Ezen kívül vannak részei, amikkel sokan nem fognak egyetérteni, többek közt én sem minden pontnak örülök.

Házasság CSAK férfi és nő között: fújni fognak a melegek.

Idős szülők eltartása: fújni fognak az átlagos jövedelműek.

Élet védelme a fogantatástól: ez sokkal több vitát fog gerjeszteni, mint azt most előre látják páran.

Háború, természeti katasztrófa esetén kötelező az "anyagiak beszolgáltatása" (Pff, ezt most nem tudom rendesen idézni, de benne van): á, erre nem is írok semmit.

A hivatalos fizetőeszköz a forint: óó, jeee, erre már a gazdasági szereplők is fújnak.


Igen kevés pozitív kritika érkezett eddig, az is főleg a hivatásos királyi médiából. :(

Ez azért nem jó jel.

2011. ápr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:33


Az LMP, mint jobb oldali...???

XD

Ha hallgattál volna... :PPP

2011. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
jobb
2011. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az LMP mióta jobboldali??? Mióta jobboldali egy zöld párt?
2011. ápr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bumbi02 ***** válasza:

vannak benne meredek dolgok (pl a munka nem jog, hanem kötelesség - ilyen a 49esben is volt., pl az ország törekszik a szociális jogok biztosítására - eddig kötelessége volt az államnak ezt biztositani).. ha azokat levesszük akkor nem rossz (akkor ugyanaz mint az előző)


de nekem tök mind1, mer nem iktatja ki az elözö alkotmányt, én meg aszerint élek tovább..

2011. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!