Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol szeretik a világon a...

Hol szeretik a világon a magyarokat?

Figyelt kérdés

Sok helyen jártam, éltem már, főleg Nyugat-Európában, és szomorúan tapasztaltam, hogy az ott élő magyarokra a világ sok szegletében lenézéssel tekintenek. Ez sokszor megráz, mert nem számítok rá, és egyszer csak mégis ott a lenéző pillantás, vagy lekezelő mondat. Itt, ahol élünk, értékes munkát végzünk a férjemmel, a felső középosztályba tartozunk, mégis az utcáról bekopogó kérdőívező, ha meghallja, honnan jöttünk, elhúzza a száját.

Van a világon olyan ország, ahol az ott élők úgy tapasztalják, hogy valóban tisztelettel tekintenek rájuk, magyarokra?


2011. jún. 5. 19:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%
Mindenhol ha normálisan viselkedsz.
2011. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

Magyarországon nem.

Egyébként Törökországban például csak azért kaptam egy ingyen vacsorát, mert magyar vagyok! :)

2011. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Lengyelek például.

Egyébként egy jó kérdés:

Miért várjuk azt el, hogy valaki is felnézzen ránk, vagy szeressen minket, mikor saját magunkat is kicsinek mondjuk?

2011. jún. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Dymo ***** válasza:
100%
Törökök,kazakhok,kínaiak,mongolok,japánok és szinte az összes keleti nép,akinek kicsit is hasonló az őstörténete. Testvérnépnek tekintenek minket.
2011. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
35%

Nem igazán tudom mire vélni a törökök, mongolok "magyarbarátságát".

Komoly pusztítást, szenvedést okoztak nekünk!

2011. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
66%

jajj sz@rd már le, és nézd meg, h milyenek a körülötted élő emberek, a hollandok..... a nők bűnronda germán mutánsok, a férfiak pedig latyak papucsok, vagy éppen pedofil b/zik....hiába van pénzük, nem dolgoznak semmit, mindent vendégmunkásokkal csináltatnak meg, ők meg közben a beteg szenvedélyeiknek hódolnak, tipikus nyugati beteg sz@r társaság.....ne hogy már ilyenek szóljanak neked be, ha meg valaki mégis beléd köt, akkor ne hagyd magad!!! ;)


amúgy meg tudtommal pl. Törökországban nagyon kedvelnek ;)

2011. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
54%

"Sok helyen jártam, éltem már, főleg Nyugat-Európában, és szomorúan tapasztaltam, hogy az ott élő magyarokra a világ sok szegletében lenézéssel tekintenek."


Primitív emberek mindenhol lenézik a külföldieket.


Ezzel nem kell foglalkozni.


"Van a világon olyan ország, ahol az ott élők úgy tapasztalják, hogy valóban tisztelettel tekintenek rájuk, magyarokra?"


Sehol senkire nem tekintenek tisztelettel csak azért, mert az illető magyar, szlovák, hottentotta vagy navajo.


Akkor tekintenek rád tisztelettel, ha ezt kivívod valamivel.


Az alap az, hogy az emberek nem szeretik a külföldieket. Gazdasági válság idején különösen nem, mert féltik tőlük az álláshelyeket, a területet.


Külföldinek lenni alapvetően mindig hátrány. Ezt egyesek hajlamosak elfelejteni az utóbbi idők kivándorlási mániájában, aztán mindig meglepődnek, amikor tapasztalják.


Egyébként Lengyelországban, Japánban és Törökországban létezik rokonszenv a magyarokkal szemben. Nyugaton általában közömbösek, de néha előfordul, hogy a franciák rokonszenveznek (itteni turisztikai élmény hatására), illetve a hollandokkal is van egy ilyen rejtélyes kapcsolat (pedig történelmileg nem sok köze egymáshoz a két országnak). A németek közt van, aki rokonszenvezik a magyarokkal, de legalább ugyanennyi gyűlöli őket.


Mivel a nyugatot elárasztották a lengyelek, románok és litvánok, ezért most arrafelé nem szeretik a külföldieket, mert túl sok van belőlük. Bár ez néha pozitív, mert ha megtudják, hogy nem lengyel vagy, az pluszpont.

2011. jún. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
62%
Hát akkor hajrá a magyar büszkeséggel! Azonkívül mi van a magyar embernek? Üres a zsebe, pedig sokunk ha kell halálra dolgozza magát a lófaxért! Nem azt kell szajkózni, hogy milyen f@sza gyerek őseink voltak stb. Mi most mit teszünk, tehetünk-e valamit hogy megváltozzon a megitélésünk és az életünk? Birka nép, akikkel a hazug de demekratikusan megválasztott vezetőink azt tesznek amit akarnak és céljuk, hogy eltünjön ez az ország a süllyesztőben! Megjegyzem nem mi lennénk az elsők, akik a levesbe kerültek. Sajnos az a baj, hogy büszke nép vagyunk, ez fogja vesztünk okozni!
2011. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
8%

Utolsó:

Nem tudom, te most a magyar nép megsemmisüléséről beszélsz?

Ami nem sikerült tatárnak, töröknek, orosznak, osztráknak, az pont fog sikerülni egy rablóbandának? Nem hinném.

2011. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:

hát nem igazán...

nagyon durva, ausztriában élő magyar ismerőseink mesélték,hogy egyik bolt mellett láttak egy táblát amire az volt írva: MAGYAROK NE LOPJATOK!

igazán gyönyörű véleménnyel vannak rólunk xd

2011. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!