Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az aki továbbtanult az miért...

Az aki továbbtanult az miért tette az aki nem az miért? Ki melyikkel járt jobban? És mi éri meg szerintetek? Továbbtanulni vagy ne?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 17:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

A kérdés elég nehéz, mert szükség van jó szakmunkásokra, technikusokra, és nekik is kijárna egy olyan munkabér, amiből kényelmesen, nem luxus körülmények közt el tudja tartani a családját.


Egy ismerősöm például víz-gáz-fűtésszerelő vállalkozó, és a munkásainak 170 ezret fizet. Ennyi szerintem kijár.

Egy barátom viszont tavaly óta dolgozik esztergályosként, két szakmája van, lelkiismeretesen végzi a munkáját, és így kap kézbe alig 100 ezret. Ez vicc.


Diplomás sem lehet mindenki, mert valakinek a kétkezi munkát is el kell végezni, de sajnos az a helyzet, hogy ezt általában nem fizetik meg, így aki csak teheti, tovább tanul, még ha nem is neki való az egyetem, főiskola. A szakmunkásképzőkbe pedig többnyire csak a selejt marad.

2011. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Az élet bonyolult, bármikor kerülhetsz magasra, de le is zuhanhatsz a mélybe. Ennyi.
2011. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért tanulok tovább (gondolom itt arról van szó, hogy a tankötelezettség után is tanulok), mert amivel foglalkozni szeretnék, azt egyetemen oktatják. Ennyire egyszerű.
2011. júl. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem volt kérdés a továbbtanulás, hogy aztán az egyetem után egy erősen másik területen találjam meg a munkám. Szerintem vagy egyetemre/fősulira mész, vagy szakmát tanulsz. Ma ezzel a kettővel lehet jól boldogulni. A nyelvtudás meg hatalmas előny.
2011. aug. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk egyértelmű volt, hogy továbbtanulok. Öcsém is továbbtanult. Mivel pestiek vagyunk, és Pesten nagyon jó egyetemek és főiskolák vannak, ezért már csak azt kellett kitalálni, hogy milyen szakon.

Végül én egy mérnöki szakot választottam. Igazából csak azért, mert ehhez volt érettségi tárgyam (szakközépben tanultam). Szóval hirtelen döntésből kerültem a BME-re. De életem legjobb döntése volt. Ha még egyszer úja felvételizhetnék, akkor is ide jönnék.

A szakomon végzettek (elég kevés ember végez, évente 4-5) 4-500.000-es kezdőfizuval tudtak elhelyezkedni tavaly, szóval nem hinném, hogy ne lenne munkám.

2011. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
93%

Teoretikus a kérdés: Mi a jobb, ha van valamim ami a társadalom számára értéket jelent vagy nincs?!


Egyébként pedig minél több és jobb végzettséggel rendelkezel, annál nagyobb szabadságban lesz részed az életed során.

Jogász-közgazdász végzettséggel is elmehetsz utcát seperni, vagy választhatod a legjobb(persze szakmába vágó) hivatásokat de, ha nem végzed el az általánost sem, akkor egy kényszerpályán kell leélni az életed.

Szóval igen, továbbtanulni, olyan irányba ami érdekel, de látszik, hogy meg is lehet élni belőle.

2011. aug. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Ha el kell hallgatnod a végzettséged ahhoz,h munkát kapj, minek tanultál?

Szerintem csak addig kell tanulni amíg benned van a tudásvágy és érdekel az amit tanulsz.Egyébként semmi értelme.

Mert ha a tananyag számodra csak az a kötelező adatmennyiség amit azért kell tudnod pár napig, h ne bukj meg akkor mellékvágányon vagy:)

Számomra nem jelent semmit a megszerzett diplomák mennyisége ha nem társul mellé affinitás, tapasztalat és szorgalom.

Két osztályt végzett juhász is tud nagyon okos és művelt lenni(Sinka István)és több diplomás végzettségű áltermiségi is setét lenni mint Pákó segge az alföldi éjszakában.

Láttam már minimális műveltséggel sem rendelkező nagyon gazdag emberkét is és nagyon okos, iskolázott és képzett hajléktalant is.


Mindenki a maga sósának a pogácsa!

2011. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Ha el kell hallgatnod a végzettséged ahhoz,h munkát kapj, minek tanultál? "


És mi van ha otthagyja azt a munkát és olyan helyre jelentkezik ahol elvárás a diploma és nincs akkor mit csinál? Nem biztos, hogy olyan helyre fog kerülni ahol elvárás (sőt nem is nagyon szeretik) és ezért le kell tagadnia. Viszont ott a másik véglet mikor kérik.

2011. aug. 7. 13:52
 19/26 anonim ***** válasza:

Jaj haggyá má:)


És mi van ha söreső esik és pont nincs nálad egy korsó de még a macis bögréd sem?:D

2011. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Tehát minek is lediplomázni, ha utána le kell tagadni ha olyan munkahelyre megyek. De mi van ha olyan helyre megyek ahol elvárás?
2011. aug. 7. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!