Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nyugdíjasok, nem féltek hogy...

Nyugdíjasok, nem féltek hogy elveszik tőletek a nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Miből fogtok megélni? Jövőtől 16%-ot kell majd adózni a nyugdíj után...
2011. júl. 17. 21:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
4%
Azért a Viktorkám kicsit erős..............................
2011. júl. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

mennyit nyom fekve?


amúgy eddig csak és kizárólag Fideszt/Orbánt éltető válaszokat láttam tőled, szóval inkább helyénvaló. Gúnyoros, de igaz.

2011. júl. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Más párt nem érdemel még említést se részemről. Ez van.
2011. júl. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kolopele


Hogy a jó szakemberek jobban rád vannak szorulva, mint te őrájuk, az a helyi kereslet-kynálat viszonyaiból adódik, és nem azért mert te vagy az Isten, mégha szereted is annak képzelni magad.


Másrészről viszont tényleg jó, hogy munkát adsz embereknek, és tényleg pozitiv doplog, hogyha valóban igaz, hogy téged már nemcsak a pénz motivál, hanem az is, hogy megélhetést adsz igy családoknak.


Viszont van benned egy felsőbbrendű, ki-vagyok mi vagyok komplexus, ami meg marhára nem jó. Te sem vagy sem jobb sem rosszaabb mint egy jó szakember a saját szakmájában, csak te az életnek egy szerencsésebb és kifizetődőbb oldalán bontakoztál ki.


A piaci viszonyok azok, amik téged más emberek fölé emelnek, nem az emberi nagyságod, mégha nem is vagy rossz ember, amit meg nem tudok megmondani, merthogy nem ismerlek (csak arra alapozok, amit te leirsz). Summa summárum, szép és jó amit csinálsz, de ne képzeld magad felsőbbrendúnek, mert akkor egyszer még nagyot fogsz koppanni te is!


Vacak billentyúzetről irok, és a monitorom is vacak most, helyesrási hibákért elnézést.

2011. júl. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Kedves kolopele

Nem csalódtam benned,mert megint osztod az ész,holott neked se sok lehet ha ennyi hülyeséget irkálsz. Miért tartasz te "kiselőadást" a beosztásról,meg a spórólásról mond?Ugye nem azt akarod itt elhitetni,hogy ez is hozzájárult a "mesés" vagyonod megszerzéséhez? Ugye nem?

Élj meg a gyerekeiddel mondjuk 200.000 Ft-ból,hogy mellette még rezsit is fizess,és a családod ne éhezzen.Próbáld ki,rajta.Könnyű a teraszról tanácsokat adni kedves....

Jól írja az egyik válaszadó,miszerint TE IS A SZEGÉNY RÉTEGBŐL ÉLSZ,nem másból.Hát akkor meg?Aztán csodálkozol ha kivagy osztva.

2011. júl. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
30%
Éppen ez az Ebcsont, te sem tudod hogy miért nincs igazad, amikor a piaci viszonyokról beszélsz. Valahol nem akarod te sem megérteni azt, hogy csak abban az esetben lehet óriási piaca bárminek is, ha az a maga nemében egyedülálló és rendkívül hasznos és fontos. És az sem mindegy mennyire értékálló és mennyivel jobb minőségű mint a más technológiával készült de ugyanazon termékek. Én csak annyival tartom magamat többre más embernél, hogy azon a területen ahol én tevékenykedek nincs jobb nálam. Persze, vannak más területek ahol meg más tudja jobban amit csinál. Csak azt nem szeretem amikor jön a sok okos pályakezdő diplomás és sír folyamatosan hogy nem tud elhelyezkedni vagy minimálbéren él pedig ő tanult, más meg nem, mégis jól él, az élet igazságtalan, stb. Aki annyira tudja a szakmáját, annyira ért valamihez, az előbb-utóbb el fog érni oda ahová szeretne. Ha valaki csak meg akar gazdagodni akkor pedig olyan téren kell tevékenykedni amiben pénz is van. És ez nem jelent egyet a bűnözéssel. Én minden szakterületet elismerek, ha valaki úgy csinálja, ahogy én a sajátomat. És hiába is reménykedtek abban hogy hátha majd én is tönkremegyek a szokásos magyar mentalitásotokkal. Ez nem fog bekövetkezni, mint ahogy az sem hogy 200 ezerből éljek meg a családommal. Tudom, itt sokan ezt kívánnák, de hiába. A spórolásról csak még annyit, hogy én is spóroltam amikor még rá voltam szorulva. Látom azt a pazarlást amit az emberek csinálnak, azt a rengeteg felesleges dolgot amit megvásárolnak, holott tudják hogy ki sem tudják majd fizetni. Pont az egyik ismerősöm ilyen, nem tudja a cigit lerakni, meg az itallal sem tud teljesen leállni, legalább 60 ezer forintot költ el havonta a 150 ezres fizetéséből. A felesége is nagy bagós, ő olyan 30 ezret költ rá el. Keres 120 ezret. Van egy gyerekük. 270 ezer forintból szerintem ha nem is urasan, de szépen meg lehet élni egy gyerekkel. De nem úgy ha 90 ezret a cigi meg a pia tesz ki belőle. A hitelük sem több havi 30 ezernél. Csak ez hozzáadódik a 90 ezerhez, és máris ott a nő fizetésének a vége. Persze ők is szeretnek sírni, csak olyankor leállítom őket kicsit. Szóval szerintetek sem lehetne ezt a pénzt normálisan, például a gyerekre költeni? Most jöhet mindenki azzal, hogy kinek mi a fontos az életben amire költ, de hadd ne a cigi meg a pia legyen az. Arra meg hogy én a szegény rétegből élnék, már csak mosolygok. Azok a cégek akik külföldön megveszik ezeket a cseppet sem olcsó termékeket, azok minden csak nem a szegény réteg. A dolgozóim közül a szakemberek fizetése a nettó 400 ezret is eléri. Ennyit a szegények kizsákmányolásáról.
2011. júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Kolopele, 21:57


Mivel nem tudok utánanézni semminek amit magadról állítasz, megelőlegezem neked, hogy elfogadom állításaidat, mindaddig amíg magaddal ellentmondásba nem keveredsz.

Amiket leírtál, abban nagyon sok igazság van, és zömében egyet is értek veled. Ha te 400 nettót fizetsz a szakembereidnek, hát arra tényleg sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy kizsákmányolás. (De azért azt is megkérdezném, hogy mennyit fizetsz a szintén minimum 8 órában dolgozó "nem szakembereknek")

Ugyanakkor azt továbbra is fentartom, hogy piaci viszonyok közt minden munkáltató a dolgozóiból és az ügyfeleiből él meg. Dolgozók nélkül nincs cég, nincs bevétel.


A munkaerőpiacon a helyzet viszont az, hogy a munkáltatók előnyösebb pozícióban vannak mint a munkavállalók. Ez ha egészséges határok közt mozog, rendben is van, de nagyon sok állás van, amit ha meghirdetnek, van rá 50-100 jelentkező, a munkáltató kedvére kényére válogathat, a jelentkezők közül meg többnyire az nyer, akinek van valamilyen protekciója az adott munkáltatónál. Ha az ember nagyon odateszi magát, akkoris sokszor igen nehéz elhelyezkedni (ez országrészenként is változó, Budapest és környékén jobb a helyzet).

Én jelenleg is suliba járok, mert új szakmát akarok, olyat, amivel a lakóhelyemen jobban tudnék boldogulni. De ha meglesz, akkorsem lesz könnyű a helyzetem, hogy egy méltányosabb állásra találjak a jelenleginél. Én azt tapasztalom, hogy a cégek pofátlanul visszaélnek a piaci helyzetükkel.

2011. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Nálam aki a legrosszabbul keres az a takarítónő, ő havi 150 ezret visz haza. A nem szakemberek, mondhatnám úgy is hogy a nem annyira képzettek, akik nem a kész termékért felelnek közvetlenül, csak előkészítik azt, ők kapnak 250 ezret. Így jön ki az átlag 300, amit írni is szoktam.
2011. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Kolopele!!!!

Nem olyan rég olvastam egy hozzászólásodat egy témában,melyben azt írtad,hogy ha jól emlékszem udvari takarítót kerestél.Jöttek jelentkezni de amikor megtudták,hogy minimál bérecske van,vagy talán egy pár ezer forintal több,akkor szépen megköszönték a kedvességedet.Aztán jött egy roma származású jelentkező aki elvállalta a munkát,mert nagyon nagy szüksége volt a pénzre a családja miatt.Pontos összeget nem tudok már írni,de nyomokban sem közelítette meg a jelenlegi "takaritónőd" fizetését,pedig ő udvart takarít és rendez, ami azért fizikai meló nem?

2011. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Spórolni kellene egy kicsit, a legtöbb ember ha félrerakná azt a pénzt amit egy hónapban italra, cigarettára, édességekre, hamburgerre, chipsekre elkölt, nem is jönne ki olyan kis összeg."


ja hogy neked nem kell spórolnod, te megteheted, hogy költesz ilyesmire?

kettős mérce

2011. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!