Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A cigányok miért kapnak egy...

A cigányok miért kapnak egy csomó pénzt amiért felsőoktatásban tanulnak?

Figyelt kérdés

Másodéves hallgató vagyok, vidéken élek. Egy régi ismerősöm Pesten lakik, vele futottam össze a napokban. Beszélgettünk, és kiderült, hogy egy volt általános iskolai osztálytársam (akit ő is ismer) Budapesten jár főiskolára, amin teljesen ledöbbentem, mert nagyjából ugyanolyan szerényen él ő és a családja, mint az enyém. Meg is kérdeztem hogy lehetséges ez, diákhitel+annyit tanul hogy szép ösztöndíjat kap? Ekkor jött a döbbenet. A lány minden hónapban 70ezer forintot kap az államtól, amiért felsőoktatásban tanul, azért, mert ő cigány származású. Minden egyes hónapban megkapja a 70ezer forintot, pedig nem is tanul jól, állítólag több tantárgyat ismétel és a kreditje is alig jön össze 1 évben.

Én amikor beadtam a jelentkezésemet a főiskolára, én csak azért maradtam a városomban, mert a Budapesti szakra ha felvettek volna, a szüleim nem tudtak volna támogatni (utazás, költőpénz, kollégium) és én emiatt maradtam itt egy másik szakot választva. Semmivel sem érzem magam kevesebbnek, szánalomra méltóbbnak, mint bárki más ember, ez esetben egy roma. És egy romát sem érzek magamtól többet. Akkor most én mint magyar, beszélek most a negatív diszkriminációról. Mi az hogy még neki fizetnek azért hogy alig legyen kettes, nekem meg azért kellett más szakot választanom, mert képtelenség kifizetni a költségeket? Diákhitelt vegyek fel én is mint a többi, és akkor legyen tartozásom a diploma után, míg egy romának 3,5 milliót fizetett ki a diplomájáért az állam 5 év alatt??

Megdöbbentem és azóta is csak erre tudok gondolni.


2009. máj. 4. 09:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
62%
Én is félig cigány vagyok, és nekem és a nővéremnek is felajánlották, hogy ha tanulunk, akkor annak idején 50ezer forintot kaptunk volna havonta. Természetesen édesanyám ezt nem engedte, azt mondta, hogy az ő felelőssége, hogy tanítasson minket. Neki annak idején nem adatott meg, így be akarta pótolni, de semmi képpen nem engedte volta azt, hogy aláírjak egy papírt, hogy cigány vagyok, adjatok támogatást. Azóta a nővérem és én is diplomásak vagyunk. Igaz sokat kellett érte dolgoznunk mindannyiunknak, de ez a normális. Mindenkinek meg kell dolgozni mindenért, ez az élet.
2009. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
91%

1. Az EU-tól kapják a 60%-át, a többit a magyar állam teszi hozzá.

2. Mit gondolsz az EU-nak miből van pénze? Pl. abból, hogy a magyar állam is milliárdokat fizet be minden évben. Tehát mindkét részt igenis az én adómból kapják.

3. Nem arról van szó, hogy sajnálom, de sok évfolyamtársam halaszt, hagyja abba az egyetemet, megy át máshová, mert nem tudják a szülei fizetni a tanulását. Rendben van, hogy támogassuk, felemeljük, mit tudom én mit csináljunk, de ne úgy, hogy közben a nem cigányember gyerekének abba kell hagynia az iskolát.

Akkor járjon a pénz szociális alapon, nekem nem, mert szerencsém van és tudom fizetni, de a rászoruló cigánynak és a rászoruló nemcigánynak is.

2009. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
18%
Fals információid vannak.A csoporttársaid pedig szépen dolgozzanak iskola mellett, mint én tettem és még sokan mások.nekem sem a szüleim fizették-miért is tették volna-nem tudtak segíteni.Nem szakadtam bele, hogy nem rakták alám az iskolát.Most munka mellett ismét tanulok, másoddiploma.Ezt is én fizetem.És én sem kaptam semmilyen segélyt.
2009. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Szerinted én nem dolgozok iskola mellett? De sajnos a tesco éjszakai polcfeltöltés nem fizet annyit hogy kitudjam fizetni a pestre való utazásaimat, kollégiumot, étkezést.


Amit még hozzáakartam fűzni, azt itt fenntébb már megírta valaki. Az EU az eu-s országoktól kapja a pénzt, tehát ugyanúgy az adókból fizetik az ilyen segélyeket, most tökmindegy hogy előtte körbejárja a fél Földet az a pénz, a végeredmény ugyanaz.

2009. máj. 4. 17:02
 25/30 A kérdező kommentje:

"Mindenkinek meg kell dolgozni mindenért, ez az élet."

Szép is lenne ha így lenne.

2009. máj. 4. 17:04
 26/30 anonim ***** válasza:
79%
Mert kell a szavazat a politikusoknak.
2009. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
63%

Na áljon meg a menet..

Elég ebböl..

Roma vagyok 22 éves egyetemista lány..Miskolcon...

és nem részesülök semmi ilyenben..van egy ösztöndij féle amit kapok egy évben kétszer...

az átlagom miatt..

sajnos ez az ösztöndij átlagtol függ...

és amit meg kapok egy évben kétszer az maga összesen 70 ezer ft.

na akkor ez hogy van?

ja és te is pályázhatsz erre...

ez nincs romákhoz kötve =(

2009. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
05-04 11:14 - essel és a kérdésíróval teljesen egyetértek, leírták a véleményemet.
2009. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Ezvan...:S
2009. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos a kérdés.

Sajnos az a helyzet, hogy a cigányok azért lettek ilyenek, mert segélyezik őket. Régen ők is ugyanúgy dolgoztak. Amióta pénzt kapnak, azóta leszoktak a munkáról és szaporodnak, mint a csótányok.

Ezt azonnal be kell szüntetni, megvonni tőlük a segélyt, így kénytelenek lennének dolgozni, tanulni.

2010. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!