Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A cigányok miért kapnak egy...

A cigányok miért kapnak egy csomó pénzt amiért felsőoktatásban tanulnak?

Figyelt kérdés

Másodéves hallgató vagyok, vidéken élek. Egy régi ismerősöm Pesten lakik, vele futottam össze a napokban. Beszélgettünk, és kiderült, hogy egy volt általános iskolai osztálytársam (akit ő is ismer) Budapesten jár főiskolára, amin teljesen ledöbbentem, mert nagyjából ugyanolyan szerényen él ő és a családja, mint az enyém. Meg is kérdeztem hogy lehetséges ez, diákhitel+annyit tanul hogy szép ösztöndíjat kap? Ekkor jött a döbbenet. A lány minden hónapban 70ezer forintot kap az államtól, amiért felsőoktatásban tanul, azért, mert ő cigány származású. Minden egyes hónapban megkapja a 70ezer forintot, pedig nem is tanul jól, állítólag több tantárgyat ismétel és a kreditje is alig jön össze 1 évben.

Én amikor beadtam a jelentkezésemet a főiskolára, én csak azért maradtam a városomban, mert a Budapesti szakra ha felvettek volna, a szüleim nem tudtak volna támogatni (utazás, költőpénz, kollégium) és én emiatt maradtam itt egy másik szakot választva. Semmivel sem érzem magam kevesebbnek, szánalomra méltóbbnak, mint bárki más ember, ez esetben egy roma. És egy romát sem érzek magamtól többet. Akkor most én mint magyar, beszélek most a negatív diszkriminációról. Mi az hogy még neki fizetnek azért hogy alig legyen kettes, nekem meg azért kellett más szakot választanom, mert képtelenség kifizetni a költségeket? Diákhitelt vegyek fel én is mint a többi, és akkor legyen tartozásom a diploma után, míg egy romának 3,5 milliót fizetett ki a diplomájáért az állam 5 év alatt??

Megdöbbentem és azóta is csak erre tudok gondolni.


2009. máj. 4. 09:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%

http://www.youtube.com/watch?v=vTzxdPktV9g&feature=related

Csak egy link azért, mert ha már kicsi korában arra tanítják, hogy ezt csinálja, mi lesz, ha nagy lesz. És bocsánat, ne tessék félreérteni, nem én vagyok r@sszista, hanem az, aki le g*cizi a magyart.

És tényleg, miért is jár 70000 ft? Sokan vannak az országban azok, akik minimálbért keresnek, és nem is tudják taníttatni a gyereküket. Azt nyomassák, akinek van is valami a fejében. Az lehet magyar, roma, román, osztrák stb. Ne az számítson ki milyen bőrszínű, hanem hogy van-e olyan szellemi képessége, hogy végigjárja becsületesen az egyetemet/fősulit.

És nyugodtan lehet lepontozni.

2009. máj. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
80%
Te is lehetsz cigány, elég, ha cigánynak vallod magad, más nem kell hozzá. Bemondásra megy.
2009. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%

A felvételi pontokat se felejtsétek ki. Én nem kapok semmilyen bónuszt, mert: nem vagyok cigány, nem vagyok és nincs a családban tartósan szellemi ill. testi fogyatékos, ketten vagyunk testvérek, mindkét szülő dolgozik, házastári kapcsolat van köztük, terhes sem vagyok mivel férfinak születtem.

Cigányéknál ( döntő többségben): 10 gyerek, külön élő szülőnek vannak bejelntve a szülők, terhesen, családan vérfertőzés miatt tuti van test ill. szellemi fogyatékos, segílykén élnek . Ha ez mind megvan, akkor szinte már fel is vették a fősulira.

Aki meg normálisan tud tanulni, és akar is valamit kezdeni az életével, az le van sz@rva.

2009. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
9%
nem érteelk, limitálva van a felhasználható plusz pontok száma, ami nem 300.A diplomát vagy a támogatást sajnálod tőle?Nem a te pénzedből kapják, de ha te is igényt tartasz rá, valld magad annak.Aztán majd megérted mi az a kirekesztés.
2009. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
76%

Egy kérdés: mégis ki a rosseb fizet az államnak? Neki a szülei, nekem a szüleim. Az állam a MI pénzünkből ad támogatást.

És megjegyzem: nekem is vannak cigány ismerőseim, és nincsenek kirekesztve, mert nem úgy viselkednek. Erről ennyit.

2009. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
85%
erre egy dolog jut eszembe, az ember színe fehér...
2009. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
22%
?
2009. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
19%

Nem az államtól kapják.NEm a te és nem is az én pénzemből.EUtól.Tudod, az más dolog.

Az ember színe fehér?Na majd ha egy csapat cigány szembejön veled, mondd meg nekik, ha ilyen nagylegény vagy, ott akkor is vállalhatod a véleményedet.

2009. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
55%

Mint írtam, vannak cigány ismerőseim. És képzeld, ahol lakom, ha szembejön velem egy banda (ahogy Te mondtad), köszönnek. Igen, köszönnek. Én meg vissza, mert ismerem őket. Semmi bajom velük. Még beszélgetni is szoktunk. Én azokról beszélek, akik a semmiért kapnak többet, mint mások. Na, ha nem érted, az már a te gondod.

Ja, és mellesleg, engem ne merjen senki paraszt ge*inek hívni, se roma, se magyar. (ezt nem rád értem, hanem ha megnézed a fenti videót, amit belinkeltek.)

2009. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
27%
Nem a te kommentedre reagáltam.A linkedet nem néztem meg, a hozzászólásodat elolvastam.
2009. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!