Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért támogatják páran a...

Miért támogatják páran a kommunista ideológiát?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 18:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
0%

"És fizetést sem egyformán kap mindenki, hanem az elvégzett munkája arányában. Csak az nem fordulhatna elő, hogy ugyanannyi és ugyanolyan munkáért valaki kevesebbet kapjon, mert például nő."


Ezen a ponton azért muszáj helyesbíteni egy picit. Az igaz, hogy mindenki egyenlően kapna fizetést hiszen mindenkié nulla lenne. :)

2011. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
74%
Heckler, a kommunizmust valóban egy álom. Amit te kommunizmusnak gondolsz, valójában nem az. Azoknak a diktatúráknak amiket felsoroltál, semmi közük hozzá, soha nem tudták megvalósítani. Alapfeltétel lenne hozzá egy olyan társadalom megléte, amely valójában soha nem létezett és soha nem is fog létezni. Az egész csak egy utópia.
2011. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem előbb nézzetek picit utána, hogy miről is szól a kommunizmus valójában.


"Figyelj Vajnai, te mégis hogyan szeretnél eljutni a kommunizmushoz? Hm? Csak nem diktatúrával?"

Én például szakszervezetekkel, vagy inkább munkástanácsokkal. Mindenféle hatalom és vezér nélkül. Persze én nem kommunista vagyok, de a kommunista ideológiában sincs benne, hogy diktatúrán keresztül kéne oda eljutni. Valószínűleg te a proletárdiktatúrára gondolsz, azonban ez nem diktatúra a szó klasszikus értelemében: csupán annyit jelent, hogy a proletárok kezében van a hatalom. Marx szerint egyébként a párizsi kommün ilyen volt, tessék utánajárni, mennyire volt az diktatúra.


"És fizetést sem egyformán kap mindenki, hanem az elvégzett munkája arányában."

Ez nem igaz, mindenki igényei szerint részesülhet.


"Na itt a probléma. Ti valami álommal azonosítjátok a kommunizmust, és nem azzal, ami valójában."

A kommunizmus egy mozgalom, vagy annak a végső célja. Amiről te beszélsz, az államkapitalizmus.


És hogy az eredeti kérdést is megválaszoljam: azért lesz valaki kommunista, mert hisz az államban, és nem akarja vagy nem tudja belátni, hogy a kommunizmus megvalósításához vezető úton az első lépés az állam megdöntése.


Továbbá várom a Munkáspárt2006-os válaszolót, ő biztos szépen el tudja mondani mindezt kommunista oldalról is :)

2011. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
22%

"És fizetést sem egyformán kap mindenki, hanem az elvégzett munkája arányában."

Ez nem igaz, mindenki igényei szerint részesülhet.


:))) Ehhez nem is kell semmit hozzászólni.

2011. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
27%

":))) Ehhez nem is kell semmit hozzászólni."


Valójában senki nem is kért ilyet tőled. :)

2011. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
24%

":))) Ehhez nem is kell semmit hozzászólni."


Valójában senki nem is kért ilyet tőled. :)


De ezt tényleg komolyan gondoljátok? Ha az én igényeim kielégítéséhez MINDEN rendelkezésre álló élelemiszer kell, akkor az enyém mind, hogy az igényeim kielégítsem? Akkor mi van a többiek igényeivel? Hogyan osztanád fel a rendelkezésre álló javakat? És főleg ki döntene erről? Ki mondaná meg, hogy kinek mennyi lehet az "igénye"?


nagyon várom a válaszod :)

2011. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
21%

"Persze én nem kommunista vagyok, de a kommunista ideológiában sincs benne, hogy diktatúrán keresztül kéne oda eljutni."


Nem csak hogy nincs benne, hanem eleve kizárja azt. A kommunizmus az egyenlőségen alapul, egy diktatúrában hogy lehet egyenlőség és kommunizmus? Egy kommunizmusban hogy lehetne diktatúra? Nem érzitek, hogy a kettő eleve kizárja egymást?

Ez legalább akkora paradoxon, mintha most fájdalommentes kínzási módszerről kezdenétek beszélni.

2011. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 Dick Esmen ***** válasza:
70%
Ajánlom a Kazohiniát.
2011. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
57%

"De ezt tényleg komolyan gondoljátok? Ha az én igényeim kielégítéséhez MINDEN rendelkezésre álló élelemiszer kell, akkor az enyém mind, hogy az igényeim kielégítsem?"


Te komolyan képes lennél a föld összes egy adott napon sütött kenyerét és összes aznap levágott disznaját felzabálni? Ejj... kis telhetetlen...


"Akkor mi van a többiek igényeivel? Hogyan osztanád fel a rendelkezésre álló javakat?"

Én sehogy. Mindenki venne magának amennyit kíván.


"És főleg ki döntene erről? Ki mondaná meg, hogy kinek mennyi lehet az "igénye"? ""


Senki és mindenki. Ez az egyenlőség. Te ezt azért nem tudod feldolgozni mert nem éltél még át olyat amit egyenlőségnek neveznek.

2011. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 Heckler ***** válasza:
12%
Te meg még nem élted át annak a tudatosodását, hogy erőforrásból a történelem során mindig kevesebb volt, mint amennyire igény lett volna, tehát amit írsz, az fizikai képtelenség.
2011. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!