Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért támogatják páran a...

Miért támogatják páran a kommunista ideológiát?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 18:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
Hamár az ajánlásoknál tartunk akkor én meg ajánlom ennek megértésére a Vénusz project áttanulmányozását.
2011. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:

"De ezt tényleg komolyan gondoljátok? Ha az én igényeim kielégítéséhez MINDEN rendelkezésre álló élelemiszer kell, akkor az enyém mind, hogy az igényeim kielégítsem?"

Ez az állapot a cél, nem a mai magyar társadalomra van kitalálva.

Egyébként a rendszer működött a spanyol forradalom alatt az anarchokommunista közösségekben. (Mármint a "mindenki képessége szerint dolgozik - mindenki igényei szerint részesedik".)



"Nem csak hogy nincs benne, hanem eleve kizárja azt. A kommunizmus az egyenlőségen alapul, egy diktatúrában hogy lehet egyenlőség és kommunizmus?"

Ha megfigyeled, én az oda vezető útról beszéltem, nem a célról. Meg lehet próbálni diktatúrán keresztül elérni a kommunizmust, sőt, volt már rá példa, és látod mi lett a következménye.

2011. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:

ma 20:05


A Venus project nem más, mint az utópista szocializmus. Róluk Marxnál el lehet olvasni mindent, ami fontos.

2011. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
76%

"Te meg még nem élted át annak a tudatosodását, hogy erőforrásból a történelem során mindig kevesebb volt, mint amennyire igény lett volna, tehát amit írsz, az fizikai képtelenség."


Heki komolyan kérlek olvass már utána, mert nem várhatod el hogy itt oldalakat gépeljek neked. Ha ennyire ismerethiányos vagy pótold azt saját erőfeszítésedből.


A fenti állításod pedig hamis. Erőforrásból és javakból lényegesen több van mint amennyire az emberiségnek szüksége lehet. Egyszerűen az elosztás rossz, valamint a monetáris gazdaságból kifolyólag használhatatlan termékeket kell gyártani így a megtermelt javak nagy része a kukában köt ki. Ez vezet a természeti erőforrások elherdálásához is. Egy kommunizmusban ilyesmi eleve nem történhet meg. Senkinek sem érdeke szart gyártani, hisz azáltal csak a munkája lesz több. Minek dolgozna valaki a szabadnapján is???

2011. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődne talán, hogy felhagyunk az önös érdekekkel, és a közjó érdekében cselekednénk? Ha mindenkinek egy picivel jobb lenne, és jobb lenne, talán elérnénk egy pontot. Úgy, hogy mindenki magának akar többet és többet, a köznek ezzel nem tesz jót. Ameddig egy olyan világba születünk, ahol a pénz irányít mindent, nehéz egyenlőségről beszélni. Az emberek gondolkodásmódját kéne megváltoztatni (jó értelemben, semmi ráerőszakolás vagy diktatúra) mondjuk ésszerű érvekkel. Talán.
2011. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 Heckler ***** válasza:
8%

"Erőforrásból és javakból lényegesen több van mint amennyire az emberiségnek szüksége lehet."


Pl. végtelen mennyiségű földgáz és kőolaj van a Földön?

2011. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:

"Ha megfigyeled, én az oda vezető útról beszéltem, nem a célról. Meg lehet próbálni diktatúrán keresztül elérni a kommunizmust, sőt, volt már rá példa, és látod mi lett a következménye."


Értem én hogy miről beszélsz, de semmiféle diktatúra nem vezethet oda. Eleve a diktatúra jelenléte kizárja a kommunizmus megvalósulását.


Nem, nem volt rá példa. Az ősközösség óta nem létezett az egyenlőség, és soha nem is próbálta senki azt megvalósítani. És tudod miért nem? Mert az úgynevezett munkásosztály nem volt abban a helyzetben, hogy bármin is változtasson, az elitnek meg szögesen ellenkezett az érdekeivel. Ha te egy többszörös milliárdos gyártulajdonos lennél, és egyben egy ország vezetője akkor is törekednél az egyenlőségre? Én valószínűleg igen, de én nem vagyok klasszikus értelemben véve normálisnak mondható. Az emberek többségénél a válasz erre: nem.

2011. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
Mindenki egyenlő eséllyel indul, de mondjuk, hogy mennyit kapjon a javakból, az elvégzett munka (a köz érdekében) arányában kapja. Ugyanannyi esélyed legyen orvosnak, jogásznak, vagy bárminek lenni, mint minden egyes embernek, de ha nem teszel a köz érdekében semmit, ne várd, hogy eltartsanak. (ez aktuálpolitika is, ha a segélyekre gondolunk) Így rajtad áll, hogy utcaseprő leszel, vagy értelmiség. Nem egyenlő mennyiségű pénzt kapni, csak az esély legyen egyenlő, hogy ugyanannyit kapjunk.
2011. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
85%

"Pl. végtelen mennyiségű földgáz és kőolaj van a Földön?"


Mondom Heki nézz már utána önerőből, mert kezdek kiborulni tőled!!!


Nincs végtelen mennyiségű. Viszont ezekre az emberiségnek nincs is semmi szüksége. Ezeket mindössze azért használod, hogy pénzt kereshessenek vele a szolgáltatók. Ha nem lenne kapitalizmus nem fűtenél gázzal, nem tankolnál benzint és ingyen kapnád az áramot, ahogyan minden mást is.

2011. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 Heckler ***** válasza:
0%

"Ha nem lenne kapitalizmus nem fűtenél gázzal, nem tankolnál benzint és ingyen kapnád az áramot, ahogyan minden mást is."



Akárhogy nézek utána, fogalmam sincs, hogy akkor mivel fűtenék, mit tankolnék és mi termelné az elektromos energiát.

2011. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!