Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért támogatják páran a...

Miért támogatják páran a kommunista ideológiát?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 18:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
Bocs a floodért befagyott a gépem és mégegyszer küldte el az előzőt.
2011. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
79%
mert szimpatikus nekik
2011. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
78%

"Félreértettél. Arra volt példa, hogy diktatúrán keresztül próbálták elérni a kommunizmust.


Nem értettem félre. Úgy értettem a diktátorok egyikse sem próbálta elérni. Sztálin például bár a kommunizmus nevében de épp ellene cselekedett. Kiépített egy olyan személyi kultuszt melyben ha csak rosszat mondott valaki rá vagy az általa fenntartott rendszerre azt több évi kényszermunkára küldte a Gulágra. Ez egyáltalán nem arra utal, hogy egyenlőséget, kommunizmust szeretett volna.


"Az ősközösség óta nem létezett az egyenlőség, és soha nem is próbálta senki azt megvalósítani."

Ez viszont nem teljesen igaz, számos vallás célja ez lett volna, többek között eredetileg a kereszténységnek is, majd később minden második "eretnek"-irányzatának."


Igazad lehet. Vallásokban nem vagyok járatos.

2011. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
64%

"Majd szóljatok ha felébredtetek."

„A lényeg nem az, hogy ma, holnap vagy ezer év múlva megteremtjük az anarchiát, hanem az, hogy ma, holnap és folyamatosan haladunk az anarchia útján.” - Errico Malatesta

Gondolom a kommunisták is hasonló módon vélekednek.


"És én a helyetekben utánanéznék, hogy milyen bankok is pénzelték Lenint meg Trockijt."

És? Marx meg zsidó volt, de ezek az ideológia szempontjából nem jelentek semmit.


"Ha az, amit írsz, lehetséges lenne, mármint hogy az emberek ne a profitért dolgozzanak"

Lehetséges. Például én épp ilyen munka termékéről írom e sorokat: GNU/Linuxot használok. De minden hobbi ilyen. Vagy amikor az apuka faházat épít a kislányának :)

2011. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
0%
amúgy vicces, ahogy etetitek a trollt :)
2011. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
61%

"amúgy vicces, ahogy etetitek a trollt :)"

Hecklerre gondolsz? Én simán elhiszem róla hogy tényleg ennyire hülye.

2011. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
0%

"A magyarázata annak, hogy az általad leírt dolgok nem léteznek, az az, hogy az emberek igenis a profitért hajtanak, nem az idiótaságaid miatt."


Nézd, amíg az emberek a profitért hajtanak és nem az idiótaságaim miatt, addig nem is fog az egyenlőség elve érvényesülni, és folytatódik az erőforrások értelmetlen pazarlása a természeti kincsek gátlástalan felélése.:)


Sokan bár nem tartják a kommunizmust megvalósíthatónak, de gondolom ők is rájöttek, hogy a kapitalizmus viszont nem fenntartható. Előbb-utóbb kipukkad a lufi. :)

2011. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 Heckler ***** válasza:
3%

"Például én épp ilyen munka termékéről írom e sorokat: GNU/Linuxot használok."


Akkor biztosan nem okoz számodra nehézséget leírni nekem azt, hogy hogyan kell bekonfigurálni egy pppoe kapcsolatot akkor, ha router is van a vonalon, és azt is tudod fejből, hogy mennyibe kerül a vállalati felhasználásra a licenc, ugyanis az nincs ingyen, az alternatív költségét pedig vond ki a fejlesztés és felhasználás mérlegéből. SENKI nem dolgozik ingyen. SENKI.


"addig nem is fog az egyenlőség elve érvényesülni"


Egy mesebeli, sosevolt, soselesz rendszer előnyeit ecsetelgeted nekem, és én vagyok a hülye.

2011. okt. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
0%

"Hecklerre gondolsz? Én simán elhiszem róla hogy tényleg ennyire hülye."


nem

2011. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
70%

"SENKI nem dolgozik ingyen. SENKI."


Nálatok nem. :)

2011. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!