Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor tűnik már fel valakinek,...

Mikor tűnik már fel valakinek, hogy ha minden állam, minden magánszemély és minden cég el van adósodva a bankoknak, akkor valahol nem stimmel a dolog, mert negatív pénznek kellene lenni?

Figyelt kérdés
Nem veszi észre senki a világ vezetői közül, hogy matematikailag sem stimmel az, hogy mindenki csak tartozik a bankoknak? A bankok nem létező pénzeket adnak kölcsön! Ezt mindenki tudja. 1-5%-os tartalékrátákkal csak a töredékkel rendelkeznek, a többi sosem volt, mégis vissza kell fizetni az államoknak iszonyatos kamattal a nemíromlemilyen népcsoportba tartozó tulajdonú bankoknak. Ha mindenki csak tartozik, akkor a világon lévő pénz mennyisége egy negatív szám kellene hogy legyen ezen az alapon.
2011. nov. 26. 15:25
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, ha mindenki vissza tudná fizetni a adósságát bele értve a kormányt is akkor egyetlen pénz sem lenne forgalomban.
2011. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

10-re


Nézd, én végignéztem több Zeitgeist típusú filmet a pénzről. Néhol vannak benne csúsztatások.

De átnéztem, azt is mit mond a közgazdaságtan, a pénzügytan a pénzről. Ezekben viszont nem nagyon részletezték, hogy mit is jelent társadalmilag, hogy a pénz alacsony tartalékráta mellett hitelként jön létre, amelyre kamatot számítanak fel.

Meglátásom szerint sokkal jobban megvilágítja a Zeitgeist a pénz természetét a csúsztatásai ellenére, mint a pénzügytan könyvek: pontosabban azért, mert gondolkodásra készteti az embert.

Például az emberek 99%-a szerintem nem tudja, hogy valójában milyen pénzt kap hitelkor. Azt hiszik legtöbben, hogy a bank más pénzét adja kölcsön. Nem hiszed. Amikor legközelebb bemész egy bankba ügyet intézni, kérdezd meg őket, milyen pénzt adnak neked hitelkor? Igaz, csak ügyintézők, de akkor próbálkozz a vezetőjüknél. Úgy árulják a hitelt, hogy nem is tudják, mit adnak el. Az utca embere valószínűleg még ennyire sem érti az alapfolyamatokat.

És akkor még nem beszéltünk a kamat hatásáról, az alacsony tartalékrátáról.


Beleverik az emberekbe mi az a THM-et, törlesztőrészletet, fix vagy változó kamatozást, de a legelemibb pénzügyi folyamatokkal sincsenek tisztába.


A politikai hatalom (legyen az bármilyen színezetű) viszont messze van bármilyen újítástól. Ez nem jó példa az újításra.

2011. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

„Én úgy hallottam, ha mindenki vissza tudná fizetni a adósságát bele értve a kormányt is akkor egyetlen pénz sem lenne forgalomban.”


Ez így van, a hitel visszafizetésével a pénz megszűnik.

Viszont ha a pénzre kamatot számítanak fel, akkor ez még megmarad tartozásként.

2011. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
88%

FED=állandó adósság?

"Ha nem lenne adósságunk, nem lenne pénz sem." Marriner Eccles FED vezér 1941. szeptember 30.

1835-ben volt, az utolsó eset Amerika történelmében, mikor ki volt egyenlítve az nemzeti adósság, amikor Andrew Jackson bezáratta a központi bankot.

2011. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
88%

Résztatalék banki rendszer.

A résztartalékra épülő banki szabályok a FED által vezérelve. Ezen logika a világ legtöbb bankjában működik, és a modern rabszolgaság rendszere. A pénz adósságból keletkezik. Mit csinálnak az emberek, ha adósságban vannak? Elmennek dolgozni, hogy kifizessék. De ha pénz...

Ezt találtam:

[link]

2011. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

"Meglátásom szerint sokkal jobban megvilágítja a Zeitgeist a pénz természetét a csúsztatásai ellenére, mint a pénzügytan könyvek: pontosabban azért, mert gondolkodásra készteti az embert. "


Én jobban hiszek gy olyan könyvnek, melynek írói a játékszabályok írói is egyben, mint egy idealista tudósnak, aki reklámozni akarja az ötleteit.


A gondolkodásról meg csak annyit, hogy elég sok minden gondolkodásra késztet, de ettől még nem lesz pozitív értékkel bíró.

2011. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

"Viszont ha a pénzre kamatot számítanak fel, akkor ez még megmarad tartozásként."


ember, a kamatot is vissza kell fizetned...


milyen könyveket néztél te át, ha ekkora baromságokat írsz? :)

2011. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

"Ezen logika a világ legtöbb bankjában működik, és a modern rabszolgaság rendszere."


Azt nem vagytok képesek felfogni, hogy a világon sosem lesz egyenlőség, az csak egy utópia.


Mindig lesznek "gazdagok" és "szegények

"Elnyomók" és "elnyomottak"

2011. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

„A gondolkodásról meg csak annyit, hogy elég sok minden gondolkodásra késztet, de ettől még nem lesz pozitív értékkel bíró.”

Ha gondolkodsz, akkor rájössz mit érdemes megtartanod belőle, mit kell elvetned. Ki mondta, hogy fogadd el az egészet?


„ember, a kamatot is vissza kell fizetned... milyen könyveket néztél te át, ha ekkora baromságokat írsz? :)”

Igen, ezért kell újabb hitelt felvenni (Ez evidens, ha gondolkozol, azt hittem, nem szükséges explicit módon megfogalmaznom.). És akkor most gondolkozz tovább, ne csapkodj, mint hülyegyerek. Ám:


„Én jobban hiszek gy olyan könyvnek, melynek írói a játékszabályok írói is egyben, mint egy idealista tudósnak, aki reklámozni akarja az ötleteit.”

Ebből látszik, hogy a gondolkodás nem az erősséged.

2011. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

"Ha gondolkodsz, akkor rájössz mit érdemes megtartanod belőle, mit kell elvetned. Ki mondta, hogy fogadd el az egészet? "


Ezt a kérdést magadnak kéne inkább feltenned, ugyanis ilyen cájtgájszt szintű dolgokban rálelni az "igazságra" a tájékozatlanság jele :)

2011. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!