Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor tűnik már fel valakinek,...

Mikor tűnik már fel valakinek, hogy ha minden állam, minden magánszemély és minden cég el van adósodva a bankoknak, akkor valahol nem stimmel a dolog, mert negatív pénznek kellene lenni?

Figyelt kérdés
Nem veszi észre senki a világ vezetői közül, hogy matematikailag sem stimmel az, hogy mindenki csak tartozik a bankoknak? A bankok nem létező pénzeket adnak kölcsön! Ezt mindenki tudja. 1-5%-os tartalékrátákkal csak a töredékkel rendelkeznek, a többi sosem volt, mégis vissza kell fizetni az államoknak iszonyatos kamattal a nemíromlemilyen népcsoportba tartozó tulajdonú bankoknak. Ha mindenki csak tartozik, akkor a világon lévő pénz mennyisége egy negatív szám kellene hogy legyen ezen az alapon.
2011. nov. 26. 15:25
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

"Igen, ezért kell újabb hitelt felvenni (Ez evidens, ha gondolkozol, azt hittem, nem szükséges explicit módon megfogalmaznom.). És akkor most gondolkozz tovább, ne csapkodj, mint hülyegyerek. Ám:

"


Miért kéne újabb hitelt felvennem nekem, ha vissza tudom fizetni?

Az csak a ti hülyeségetek, hogy a pénz nem létezik máshogy :)

2011. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

"Én jobban hiszek gy olyan könyvnek, melynek írói a játékszabályok írói is egyben, mint egy idealista tudósnak, aki reklámozni akarja az ötleteit.”

Ebből látszik, hogy a gondolkodás nem az erősséged."


miért, kisgyerek? :)

Azért, mert én hiteles és közvetlen forrásoknak hiszek, te meg egy önreklámban találod meg az igazságot?

2011. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

„Miért kéne újabb hitelt felvennem nekem, ha vissza tudom fizetni?”

Akkor más nem fogja tudni, és neki kell újabb hitel Társadalmilag kell nézni, nem a kis csökött egódból kikandikálni.

Hülyébb vagy mint egy közgazdász, pedig azok sem nagyon dicsekedhetnek.


„Az csak a ti hülyeségetek, hogy a pénz nem létezik máshogy :)”

Akkor írd le, hogy jön létre a pénz, te nagy pénztudor.

Max. 10 sorban le lehet írni a lényeget, úgyhogy ne linkelj nekem semmit, írd le a saját szavaiddal, hadd lássam mit tudsz.

2011. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

"Igen, a pénz pedig adósság. Minden egyes forint a zsebedben valakinek a tartozása.

"

és?


így működik a világ


annyira bírom ezeket a cájtgájsztos marhaságokat..."


Igen, láthatod milyen fszán működik. Míg valaki arany vécécsészét vesz, addig valaki ép éhen hal.

2011. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

"Akkor más nem fogja tudni, és neki kell újabb hitel Társadalmilag kell nézni, nem a kis csökött egódból kikandikálni.

Hülyébb vagy mint egy közgazdász, pedig azok sem nagyon dicsekedhetnek. "


jaj hát társadalmilag?


Társadalmilag tök érdektelen az ilyen cájtgájtszos filozófia...


Hülyébb, mint egy közgazdász?


aláírom, de te akkor viszont egysejtű véglény vagy, ha cájtgájsztokból tájékozódsz és elhiszel nekik mindent.

2011. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

"Míg valaki arany vécécsészét vesz, addig valaki ép éhen hal."


Nos, úgy látom te nem fogsz éhen halni.

Ilyen a világ. Nem jó, de ez van.

2011. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

"Max. 10 sorban le lehet írni a lényeget, úgyhogy ne linkelj nekem semmit, írd le a saját szavaiddal, hadd lássam mit tudsz.

"


Amúgy te ki a f@szom vagy?


de jó, leírom.


Pénz az, amit a piac annak fogad el. Valamint a pénz a leglikvidebb jószág, ezáltal a csere lebonyolítására a legalkalmasabb eszköz.

A modern pénz (az ősiekhez hasonlóan) lényegében egy emberek között kötött bizalmi egyezmény. Fizikai valójában nem, csak szimbolikusan bír értékkel, értéket csupán az emberek bizalma ad neki(más javakra nem váltható, csak a javak közvetítésére használható, a régebben használt pénzekkel ellentétben). Manapság a pénz legáltalánosabban használt fizikai formája a papírpénz (bár a hitelkártya egyre gyorsabban terjed), annak ellenére, hogy bizonyos áruk, mint arany és ezüst a pénz lényegi tulajdonságait még mindig őrzik.

Szigorúan véve az adósság nem tekinthető pénznek, főként azért nem, mert az adósság nem lehet egy elszámolási egység (ugyanis minden adósság valamilyen tényleges értékben van nyilvántartva). Tehát, bár a hitelpénz egyáltalán nem tekinthető pénznek, a ritkaságán kívüli másik két (csereszköz és tárolhatóság) szerepének szempontjából mégis pénzhelyettesítőként működik. E szerepeiben az igazi pénz keresletét tompíthatja és ezzel a pénz piaci értékének dinamikáját befolyásolja.

2011. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Nos, úgy látom te nem fogsz éhen halni.

Ilyen a világ. Nem jó, de ez van."


Ezért kell rajta változtatni. Ha mondjuk betörik az ablakod és télen fázol a lakásban, akkor is azt mondod, hogy "Nem jó, de ez van." ?

2011. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"Ha mondjuk betörik az ablakod és télen fázol a lakásban, akkor is azt mondod, hogy "Nem jó, de ez van." ?"


Van lehetőséged nem éhen halni.


Szerintem ezt a vitát itt le is zárhatjuk.

2011. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

„ de te akkor viszont egysejtű véglény vagy, ha cájtgájsztokból tájékozódsz és elhiszel nekik mindent.”


Már leírtam, hogy hogyan tájékozódtam a Zeitgeistből.

Nem egészen így, ahogy írod. De nem tehetek arról, hogy egy egysejtűnek is jobb memóriája van, mint neked.


Különben leírtam, mit írj le. De gondolom, azért sértegetsz, mert nem tudod leírni a pénzrendszer alapvető folyamatait, különös tekintettel a pénz keletkezésére.


Szánalmas kis hülye vagy.

Javítsd az oldal színvonalát: töröld magad.

2011. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!