Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor tűnik már fel valakinek,...

Mikor tűnik már fel valakinek, hogy ha minden állam, minden magánszemély és minden cég el van adósodva a bankoknak, akkor valahol nem stimmel a dolog, mert negatív pénznek kellene lenni?

Figyelt kérdés
Nem veszi észre senki a világ vezetői közül, hogy matematikailag sem stimmel az, hogy mindenki csak tartozik a bankoknak? A bankok nem létező pénzeket adnak kölcsön! Ezt mindenki tudja. 1-5%-os tartalékrátákkal csak a töredékkel rendelkeznek, a többi sosem volt, mégis vissza kell fizetni az államoknak iszonyatos kamattal a nemíromlemilyen népcsoportba tartozó tulajdonú bankoknak. Ha mindenki csak tartozik, akkor a világon lévő pénz mennyisége egy negatív szám kellene hogy legyen ezen az alapon.
2011. nov. 26. 15:25
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

"Különben leírtam, mit írj le. De gondolom, azért sértegetsz, mert nem tudod leírni a pénzrendszer alapvető folyamatait, különös tekintettel a pénz keletkezésére. "


Olvassad, amit írtam, abban benne van a lényeg, és a marhaságaitok cáfolata is.


Javítani ennek az oldalnak a színvonalát már nem nagyon lehet.

Mire lett volna az jó, ha ugyanazt beírom, mint te?

Ja, mert az cájtgájsztos, és az a jó, ugye? :)


Na szervusz, zsenikém.

2011. nov. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Van lehetőséged nem éhen halni."


Nekem szerencsére igen. De mi van azokkal az emberekkel akinek nem? Ő felettük csak úgy szemet hunysz?

2011. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek hajlamosak ezt úgy tekinteni, hogy "Hát, ez van!".


Egy még ennél is finomabb példa, amikor valakit azért rúgnak ki, mert a vállalat új gépet vett, ami hatékonyabban dolgozik, mint ő. Az emberek hajlamosak ezt úgy tekinteni, hogy "Hát, ez van!". Nem látván a burkolt korrupcióját egy ilyen lépésnek. Mert a tény az, hogy mindegy, hogy mérget dobunk az óceánba, monopóliumot hozunk létre, vagy leépítés van, a motiváció ugyanaz! A profit! Mindegyik példa ugyanazon mechanizmus, különböző fokú megnyilvánulása, mert mindegyik a pénzügyi nyereséget helyezi ez emberek elé. A korrupció nem mellékterméke a monetarizmusnak, hanem a lényege! És bár a legtöbb ember elismeri ezt a tendenciát többé vagy kevésbé, naivak maradnak az önzés, mint mechanizmus elterjedtségével és társadalomban betöltött szerepét illetően.

2011. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

31-re


Látom, közben megszülted.

Azt is látom, hogy egy részét (vagy az egészet) a Wikipédiáról másoltad.

Mondtam, kis paraszt, a saját szavaiddal. Hogy lássam, érted-e a lényeget.

Különben, hogy okosodj, a hitel címszót is emésztgesd.

2011. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

"De mi van azokkal az emberekkel akinek nem? Ő felettük csak úgy szemet hunysz?"


Ott vannak a humanitárius szervezetek, lehet jótékonykodni. Senki nem tiltja.


Kezdetnek mondjuk ez a cájtgájtszot hülye ahelyett, hogy leforgatja a reklámját, adhatott volna pár ezer dollárt valami segélyszervezetnek. :)

2011. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

"Mondtam, kis paraszt, a saját szavaiddal. Hogy lássam, érted-e a lényeget."


Ki is vagy te, hogy te nekem parancsolsz? :)


Mit érdekel engem, hogy te mit látsz?


lejárattad már bőven magad azzal, hogy cájtgájtszból tájékozódsz :)

2011. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Úgy tudom azt sem mindig a rászorulok kapják, mivel katonák vették kézbe, és amit ingyen juttatunk el hozzájuk, azt pénzért adják tovább saját embertársaiknak.
2011. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
" ez a bankjegy, amely Magyarország függő adósságának része..." -idézet a korona-bankjegekről 1920-ból...
2011. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Látom eléggé elment egymás szidásába a válaszolgatás.


Viszont ha valaki esetleg leírná számokkal, hogy például mennyi az egyes országok államadóssága, és mennyi ez összesen. Illetve mennyi a magáncégek adóssága és mennyi a magánemberek adóssága összesen.

És mennyi a bankbetétek összege?


Véleményem szerint a kettő közt nagyságrendnyi eltérés van!!!


Tehát amit az embereknek mondanak és amit a közgazdaságtanban tanítanak, az fizikai képtelenség kell hogy legyen.

Úgyhogy örülnék, ha valaki esetleg konkrét számokat is leírna, hogy egymás mellé tudjuk tenni a kettőt.

2011. nov. 29. 09:40
 40/41 anonim ***** válasza:

Zsidók uralják a világot aki a wal streben van a központjuk, és a saját népüket feláldozták azért hogy pénzhez jussanak, hitler pedig rámutatott erre és megmondta nekik hogy nem csak a pénzt kell számolni hanem dolgozni erről ennyit.


Aki ismeri a Rothschild családot az tudja miről beszélek obamát pedig zsinóron rángatják

2015. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!