Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ilyen sok szegény...

Miért van ilyen sok szegény ember, ennyi megkeseredett, tönkrement ember?

Figyelt kérdés
A mostani kormány tehet róla vagy az előző?
2011. dec. 22. 09:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

kolopele:

"csak nekem hirtelen az rémlik mintha a jobbikot védted volna eddig"

Na most tényleg megsértődtem. Összekeversz, én a másik vagyok, aki a fideszt szidja, mert túl barázdált az agya...

A gyártulajdonosi mivoltod most tudatosult bennem, így valamilyen szinten érthető a hozzáállásod. Hozzád még nem (érzékelhető szinten egyébként hozzám sem) jut el a hibás gazdaságpolitika szele. Az én hőbörgésem oka sem az anyagi helyzetem, hanem az európai tapasztalatom. Zavar, hogy nincs sajtószabadság, hogy a hírek cenzúrázva érkeznek. Annak ellenére, hogy sok forintot keresek azzal, hogy vezérünk nyilvános megszólalása előtt veszek eurot, majd másnap eladom felcseszi az agyamat ez a kóklerség. Lehet, te nem akarod látni, de kis országunk nem képes az önfenntartásra. Feltételezem te sem magyar fejlesztésű, magyar gyártású, magyar vonatkozású autóval, számítógéppel, nyaralással, tv-vel stb rendelkezel. Tehát az a pénz ami a zsebedben marad, hogy majd ezzel fellendíted a magyar gazdaságot, mind külföldre vándorol. Folytatván a sort. Zavar, hogy a pártpolitika beleszól gyakorlatilag mindenbe. Nem maradt fidesztől független közintézmény az országban. Igazából várom, hogy mikor jön értem a terrorelhárítás (alias fideszhadsereg) és jelentenek fel az itteni post-olások miatt. Aztán "szeretett" vezérünk finoman megjegyzi, "nincs rajta sapka" aztán mehetünk. A történelem adott ennek a fogalomnak egy szót: "koncepciós per". Zavar, hogy visszamenőleg törvénykeznek. Van erre egy jó példám. Ment a fideszhőbörgés, hogy "mi az, hogy korkedvezményes nyugdíj", visszamenőleg megvonták. Illetve, bólogasson a paraszt, kitaláltak valami eszetlen marhaságot ami gyakorlatilag ugyan az, mint a megvonás. Kedves ismerős is csak addig vigyorgott, amíg fel nem hívtam a figyelmét egy párhuzamra: ez pontosan ugyan az, hogy holnap fizesd vissza az eddig kapott összes béren kívüli juttatás értékét. Az összes üdülési csekket, étkezési utalványt, bkv, máv, volán bérletet/jegyet.

Folytathatnám még a sort, de látom így is elszaladt a ceruza. Summarum: én Európában akarok élni és nem észak kóreában. Az európai normához még az mszp is fényévekkel közelebb volt mint ez a kókler.

2011. dec. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

12:15

"Nézd meg a gazdasági adatokat"

Te is, és ne csak a kurucinfón.

"És persze volt egy "vallomás" is"

Hallgasd meg az egészet és figyelj oda, hogy kire/kikre vonatkozik (segítek 1: az összes addigi kormányra. segítek 2: 90-94, 98-02)

"A rengeteg korrupciós ügy"

Ha most is csak annyi lenne és csak akkora összegekkel, isten bizony kussba lennék.


És félre ne érts, nem istenítem azt a korszakot (Bajnaiban egyet értünk, ők voltak az eddigi legeredményesebb kormány), de nagyságrendekkel korrektebb és hozzáértőbb volt a mostaninál.

2011. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Antimod ***** válasza:

"Bajnaiban egyet értünk, ők voltak az eddigi legeredményesebb kormány"


Én ezt nem mondtam, csak azt, hogy felüdítően normális volt a hozzáállásuk a Gyurcsány-féle ámokfutások után. (Kakaóbiztos számítógépek, széfek a kórházakba és a többi baromság.)


A Gyurcsány-beszédet én is többször elemeztem már, nem értem, hogy lehet ennyire másképp értelmezni. A saját kormányzásáról is beszélt, elsősorban azt illette kritikával, mert tartott attól, hogy nem nyerik meg a választást miatta. (Nem is nyerték volna meg a trükkök százai nélkül, az biztos.)

2011. dec. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!