Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kiket tekintetek ti magyarnak?

Kiket tekintetek ti magyarnak?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert már nagyon bosszant engem mások hozzáállása.


Ha egy narancsfelhőst beolt valaki más, akkor ő máris hazaáruló.

Ha egy jobbikost beolt egy szoci akkor ő máris hazaáruló.

Ha egy szocit beolt bármi más, az is hazaáruló...


De, akkor ezek szerint egyikünk sem magyar?

Ne legyetek már ekkora birkák, hogy politikai hovatartozásból ítéltek el másokat! Nem mellesleg arról, hogy valószínűleg az összes pártunk egy halom kaki.

(kivéve a Jobbik, mert arról még nem tudunk semmit, de félek, hogy náluk is csak koppannánk)



2012. ápr. 25. 12:56
1 2 3
 1/25 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Nemzetiség vagy állampolgárság tekintetében? Magyar állampolgár mindenki, aki állampolgársággal rendelkezik. Magyar nemzetiségű mindenki, aki annak vallja magát. - ez az én véleményem. Politikai, vallási, etnikumi és egyéb mindenekre való tekintet nélkül.
2012. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
Magyar az aki legalább ezer évre vissza tudja vezetni a magyar családfáját, pártokra való tekintet nélkül.
2012. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem így értettem a kérdést.

(bár lehet, hogy én fogalmaztam rosszul)

Tehát: Miért tartjátok azokat az embereket hazaárulónak, akik nem a te pártodat istenítik?

2012. ápr. 25. 14:05
 4/25 anonim ***** válasza:
35%

Én azt tekintem magyarnak, aki:


- a magyar nemzethez tartozónak VALLJA, és nem csak mondja (vagy nem is mondja) magát

- büszkén KÖZÖSSÉGET VÁLLAL a magyar nemzettel, annak minden erényével és hibájával, de NEM KÉRKEDIK.

- elismeri, élteti a MAGYAR KULTÚRÁT az egyetemes emberi kultúra MELLETT, azzal EGYENRANGÚNAK tartja.

- ha csak a legkisebb, hétköznapi dolgokban is, de TESZ a magyar nemzet, mint közösség fennmaradása és fejlődése ügyéért.

2012. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 hollófernyiges ***** válasza:
37%
4-es kritériumai szerint akkor van talán tízezer magyar. Csak akkor kik lehetnek a többiek az országban?
2012. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
8%

4-es vagyok.


Kb. ennyit tippelek én is.


Hogy kik a többiek?

A többiek magyar állampolgárok.

2012. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"Magyar az aki legalább ezer évre vissza tudja vezetni a magyar családfáját,"


Na ne viccelj! Akkor kb senki sem Magyar.

2012. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
15%

"a magyar nemzethez tartozónak VALLJA, és nem csak mondja (vagy nem is mondja) magát"

Mi a különbség, hogy valaki magyarnak vallja avagy mondja magát? Kérlek, világosíts fel!


"büszkén KÖZÖSSÉGET VÁLLAL a magyar nemzettel, annak minden erényével és hibájával, de NEM KÉRKEDIK."

Márpedig a hibákat igenis ki kell mondani, csak így lehet javítani. Attól, hogy valamit nem mondunk ki, még nem lesz megoldva. Szerintem ez csak a nemzet fetisizálása: avagy szentként tisztelni, arról csak jót mondani. Ez szerintem beteges!


"elismeri, élteti a MAGYAR KULTÚRÁT az egyetemes emberi kultúra MELLETT, azzal EGYENRANGÚNAK tartja."

Ezzel az ország nagy része így van. Kérdés, hogy mit tekintünk elismerésnek? Csak a magyar mindenáron? Vagy aki esetleg külföldi zenét hallgat az már nem tiszteli a magyar kultúrát? Meg melyik magyar kultúrára gondolsz? Úgy értem a hagyományra vagy a kortárs kultúrára. Mert a kortárs kultúra nagyon szép és jó, de a hagyományok szerintem bénák. Népviselet, díszmagyar, csárdás, rühellem ezeket. Ellenben szeretem a mai magyar festőművészetet, komolyzenét, filmeket, színdarabokat, építészetet, stb.


"ha csak a legkisebb, hétköznapi dolgokban is, de TESZ a magyar nemzet, mint közösség fennmaradása és fejlődése ügyéért."

Ki tesz többet Magyarországért? Egy Jobbikos, aki a kocsmában veri el a pénzt, netán itt osztja az észt, hogy ki a magyar és ki nem, azt sem tudja milyen is a hazai festészet, építészet, színház, stb vagyis a kultúra, de annak megóvásáról beszél. Vagy az aki, ugyan szereti a külföldi dolgokat is, szeretné, ha Európa föderalizálódna (de nem homogenizálódna), értelmiségi, itt fizet adót (többet, mint a szájhuszárok), általában igyekszik magyar termékeket is venni és ismeri, elismeri a magyar képzőművészetet, építészetet, komolyzenét, színdarabokat, stb.?

2012. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A kérdező föltett egy kérdést.


Válaszoltam.


Ha nehéz értelmezni, akkor segíte Neked is.

Azonban úgy érzem, hogy valamiért kötözködni akarsz velem, és bármit írnék, csak a frusztrációidat öntenéd a nyakamba, ahhoz meg fáradt vagyok.


Ezért inkább értelmezd a válaszomat úgy, ahogy akarod.


Aki megérti, mit akartam kifejezni, az megérti, aki meg nem, annak hiába magyaráznám.

2012. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%

"Magyar az, akinek fáj Trianon."

Ha jól tudom, akkor ez egy Wass Albert idézet.

2012. ápr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!