Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kiket tekintetek ti magyarnak?

Kiket tekintetek ti magyarnak?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert már nagyon bosszant engem mások hozzáállása.


Ha egy narancsfelhőst beolt valaki más, akkor ő máris hazaáruló.

Ha egy jobbikost beolt egy szoci akkor ő máris hazaáruló.

Ha egy szocit beolt bármi más, az is hazaáruló...


De, akkor ezek szerint egyikünk sem magyar?

Ne legyetek már ekkora birkák, hogy politikai hovatartozásból ítéltek el másokat! Nem mellesleg arról, hogy valószínűleg az összes pártunk egy halom kaki.

(kivéve a Jobbik, mert arról még nem tudunk semmit, de félek, hogy náluk is csak koppannánk)



2012. ápr. 25. 12:56
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Hehe. Ez szép. De még mindig nem kaptam közhelyeken kívül semmit. Bocsánat, hogy ezt mondom. ^^

Szóval, próbáljuk meg újra: Miért néztek le, aláztok le másokat, akiknek nem szimpatikus az általad elismert párt? Miért nem tartod ezeket az embereket magyarnak? A te eszméd miért "magyarosabb" mint másé?

Kb, ilyesmire gondoltam.

2012. ápr. 25. 16:19
 12/25 anonim ***** válasza:

"Tehát: Miért tartjátok azokat az embereket hazaárulónak, akik nem a te pártodat istenítik?"


Nem tartjuk. A hazaárulás nem pártfüggő.

2012. ápr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

"4-es kritériumai szerint akkor van talán tízezer magyar. Csak akkor kik lehetnek a többiek az országban?"


Valószínűleg korcsok. Félig magyar félig pedig a hódító tatár, török, német, orosz hadak leszármazottai.

2012. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

"Na ne viccelj! Akkor kb senki sem Magyar."


Ne hazudj gyermekem!

2012. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Ne hazudj gyermekem!"


Miért te vissza tudod vezetni a családfádat 1000! évre?? Még azt is tudod melyik ősöd hol jött be a Kárpát medencébe gondolom. :D

2012. ápr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit összeszedtem az energiáimat, és úgy döntöttem, hogy bár teljesen fölöslegesen, de leállok egy kis szájkaratéra.

Oké.


"a magyar nemzethez tartozónak VALLJA, és nem csak mondja (vagy nem is mondja) magát"

Mi a különbség, hogy valaki magyarnak vallja avagy mondja magát? Kérlek, világosíts fel!


Felvilágosítalak: Vall = 2. Elismer és nyilvánít valamit, erősít valamit. (Wikiszótár)



"büszkén KÖZÖSSÉGET VÁLLAL a magyar nemzettel, annak minden erényével és hibájával, de NEM KÉRKEDIK."

Márpedig a hibákat igenis ki kell mondani, csak így lehet javítani. Attól, hogy valamit nem mondunk ki, még nem lesz megoldva. Szerintem ez csak a nemzet fetisizálása: avagy szentként tisztelni, arról csak jót mondani. Ez szerintem beteges!


Ami itt egyedül beteges az a mondatértelmezési képességed (azaz a hiánya), ami elképesztő gyűlölettel párosul, aminek nem értem az okát.



"elismeri, élteti a MAGYAR KULTÚRÁT az egyetemes emberi kultúra MELLETT, azzal EGYENRANGÚNAK tartja."

Ezzel az ország nagy része így van. Kérdés, hogy mit tekintünk elismerésnek? Csak a magyar mindenáron? Vagy aki esetleg külföldi zenét hallgat az már nem tiszteli a magyar kultúrát? Meg melyik magyar kultúrára gondolsz? Úgy értem a hagyományra vagy a kortárs kultúrára. Mert a kortárs kultúra nagyon szép és jó, de a hagyományok szerintem bénák. Népviselet, díszmagyar, csárdás, rühellem ezeket. Ellenben szeretem a mai magyar festőművészetet, komolyzenét, filmeket, színdarabokat, építészetet, stb.


Elismer = 3. Eredmény értékét, fontosságát értékeli, azt megbecsüli, méltányolja. Jónak nyilvánít, mond. (Wikiszótár)

A "csak a magyar mindenáron"-t meg a "külföldi zenét hallgat" részt nem tudom honnan szedted, talán el kellene olvasnod és értelmezned, amit írtam. Ha valakire haragszol, ne engem használj boksz-zsáknak. Az egyetemes magyar kultúrára gondolok, amibe a hagyományok és a kortárs kultúra is beletartozik. Az, hogy ebből kinek mi tetszik, egyéni szoc. probléma.



"ha csak a legkisebb, hétköznapi dolgokban is, de TESZ a magyar nemzet, mint közösség fennmaradása és fejlődése ügyéért."

Ki tesz többet Magyarországért? Egy Jobbikos, aki a kocsmában veri el a pénzt, netán itt osztja az észt, hogy ki a magyar és ki nem, azt sem tudja milyen is a hazai festészet, építészet, színház, stb vagyis a kultúra, de annak megóvásáról beszél. Vagy az aki, ugyan szereti a külföldi dolgokat is, szeretné, ha Európa föderalizálódna (de nem homogenizálódna), értelmiségi, itt fizet adót (többet, mint a szájhuszárok), általában igyekszik magyar termékeket is venni és ismeri, elismeri a magyar képzőművészetet, építészetet, komolyzenét, színdarabokat, stb.?


Szerintem meg ez nem magyarsági verseny. Nagyon szép, hogy mindezt megteszed, dícséretre méltó. Csak most szerintem pont Te vered a virtuális kocsmaasztalt azt kiabálva, hogy mekkora magyar vagy. A jobbikos, aki meg a kocsmában veri az igazi asztalt csak annyiban különbözik Tőled, hogy más a helyszín, meg más a műveltségi szint.

Szerintem már azzal is tesz valaki, ha rendesen adózott munkája mellett rendet tart a portáján és az háza előtt, vagy a lépcsőházban.


Tudom, hogy eléggé idealizált képet adtam, de szerintem csak az ideálokhoz lehet emelkedni.

Minél több ember törekszik arra, hogy ezekhez az irányelvekhez tartsa magát, annál jobb lesz a helyzet az országban.


Én sem vagyok ilyen, sőt... (ajjaj)!

Magamat magyarrá válni akaró magyar állampolgárnak tartom.

Törekszem.


"Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség!"

2012. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"a magyar nemzethez tartozónak VALLJA, és nem csak mondja (vagy nem is mondja) magát"

Ezzel a kitétellel az a baj, hogy eleve kétségbe vonod emberek őszinteségét. Pld. tegyük fel, hogy te kijelted "magyar vagyok". Erre jövök én, és azt mondom: "Hazudsz. Te csak mondod, hogy magyar vagy, de nem vallod valójaban."

Te olvasol a szivekben?

2012. ápr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"a magyar nemzethez tartozónak VALLJA, és nem csak mondja (vagy nem is mondja) magát"

Ezzel a kitétellel az a baj, hogy eleve kétségbe vonod emberek őszinteségét. Pld. tegyük fel, hogy te kijelted "magyar vagyok". Erre jövök én, és azt mondom: "Hazudsz. Te csak mondod, hogy magyar vagy, de nem vallod valójaban."

Te olvasol a szivekben?


Miért kell méricskélni és megkérdőjelezni valaki nemzeti hovatartozását?


Én egy egyéni, belső ideált vázoltam fel, amihez hasonulni szertenék, nem pedig "magyarság-mércét".

Senki magyarsága, vagy bármely nemzethez tartozása nem mérhető.


Amit Te vázolsz, az pontosan egy elítélendő magatartás, ami kirekesztő, megosztó, és tökéletesen alkalmas arra, hogy tovább zilálja a nemzetet.

2012. ápr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szerintem az akinek Magyarországon vannak barátai, rokonai, esetleg családja, vagy bármilyen köze hozzá (nem származással kapcsolatban) az nyugodtan hívhatja magát Magyarnak. És a kérdésre válaszolva szerintem is baromság azért hazaárulónak nevezni valakit mert nem ugyanazzal a párttal szimpatizál.
2012. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Valaki0702 ***** válasza:
Mindenki magyar aki nem nem külföldi és nem cigány. Ennyi! :)
2012. ápr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!