Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire általános, hogy így "becsülik" meg az önkénteseket? Vagy csak a "kényszerönkéntesekkel" vannak így? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nos, önkéntesként dolgoztam egy alapítványnál, hogy meg legyen az a bizonyos 30 nap a segély tovább folyósításához.Mert skót hazánkban a "segélyért" is illik dolgozni.Irodai kisegítőnek vettek fel, ami azt jelentette, hogy hetente kb 1-szer fénymásolhattam, bélyegezhettem az iratokat, vagy ki lettem szalajtva a postára leveleket feladni.A többi időmben takarítottam, én egyedül az egész épületet .Bár nem volt túl nagy az épület és nem hagytak túl sok koszt maguk körül, majdnem kitöltötte a napi 4 órámat, mivel annyi volt a napi munkaidőm.Szerencsére laza , kedves kollektíva volt, elégedettek voltak, nem volt semmi gondunk egymással.Lényeg, hogy elégedettségük ellenére az utolsó munkanapomon ha én nem megyek szólni, hogy másnap nem jövök, mert lejárt a 30 napom, azt sem mondták volna, hogy fapapucs!Kedvesen elköszöntek, megköszönték a munkám és ennyi, egy lyukas fillért nem adtak.Azért úgy érzem, ha fizetés nem is jár az önkéntesnek, legalább valami kis ajándékkal illene megköszönni az egyhavi ingyen melóját, végül is én söpörtem ki a diplomás fenekük alól a koszt, meg hordtam el az asztalukról a kávéscsészéket félóránként, mert arra sem voltak képesek.Annyi intelligencia lehetett volna bennük, hogy legalább egy doboz bonbont vesznek, vagy valamit, nem? Vagy talán úgy voltak vele, hogy úgyis csak muszájból menetem? Na és?Attól még lelkiismeretesen elvégeztem a feladatomat!

Hallottam olyanról, hogy lelkisegély központban aki önkéntesként van a segélytelefon vonalban, az minden hónapban kap egy kis tiszteletdíjat, ami nem túl sok, de egy nagy bevásárlásra elég.Az állatmenhelyi önkéntesek ingyen tagsági díjat kapnak.A múzeumi önkéntesek pedig ingyen látogathatják a múzeumot.Ma olvastam, hogy a külföldi önkéntesek is kapnak valamennyi anyagi hozzájárulást.Szóval, úgy látszik, normálisabb helyeken nem csak ingyen csicskára hajtanak.Ne értsetek félre, nem az a kis vacak jelképes "ajándék" csinált engem,megvagyok nélküle,én a gesztust hiányolom!

Kíváncsi vagyok, ez mennyire általános ebben az országban?

Általában az ingyen melóst keresik az önkéntesben? Vagy csak azzal ilyenek, aki csak a 30 nap miatt, muszájból áll be önkéntesnek? Vagy általános a bunkóság?

Ja és mielőtt valaki okos rákontrázna, hogy akkor miért ott vállaltam önkéntességet?Nos, csak azért, mert még ingyen munkára is alig keresnek embert valahova, örültem, hogy ez is jutott,itt önkéntes munkában sem lehet válogatni.


2012. nov. 27. 10:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%

30 nap után ne várj semmi izgiséget.


én több mint másfél évig dolgoztam egy helyen, ahonnan úgy küldtek el, hogy megmondták, elválunk, és másnap csk a papírokért kell bemennem.


Kapott mindenki egy körlevelet, h én aznaptól nem dolgozom ott.

ennyi.


Az a srác aki fél évig dolgozott a cégnél, benyalt mindenfele, utána lelépett külföldre (ahonnan elméletielg vállalt melókat a cégnek és szerintem nem haladt valami fényesen), őt csicsásan elbúcsuztatták, elköszönések, ajándék, stb stb stb...


De kb ugyanez az is, hogy a főnök és az első emberének születésnapját mindig pezsgővel ünnepeltük, amikor nekem volt, akkor meg csak utólag "jéé, neked most volt?" (mondjuk én nem is szeretem a felhajtást, szal annyira nem éreztem parának)


Úgyhogy, 30 napos gyakornoki meló után ne várj semmi komolyat. Aki régóta ott van se kezelik kiemeltebben.

2012. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!

Ez a dolog nem a megbecsülésről szól. Te mondtad, kedvesen elköszöntek, és megköszönték a munkádat. Miért kellett volna ajándékot venniük? Végezted a munkádat, ezért mentél oda.

Az önkéntes és önkéntes munka között óriási különbség van. Amit te végeztél, nem is nevezném önkéntes munkának, kitalálhattak volna valami jobb kifejezést is rá, hiszen te nem önként mentél, hanem azért, hogy továbbra is kapjál ellátást. Akiket viszont felsoroltál, azok az emberek valóban önként, szabadidejüket feláldozva, hosszú időn át végezik ezt a munkát.

2012. nov. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg, lehet, hogy a nyalizást várták volna?! Hát, abban sajnos sosem voltam jó, én csak szimplán kedves vagyok.A főnök udvari bohóca, pincsikutyája szerepet nem tudom, hogy kell játszani, azt hiszem, ez lesz következő kérdésem tárgya majd, mert hasznos lenne eme undorító viselkedésformát elsajátítani (sajnos)...Ha egyesek erre gerjednek, hát legyen, ha nekik jó, szerintem szánalmasak, de mindegy.
2012. nov. 27. 10:39
 4/37 A kérdező kommentje:

Igen, ez kényszerönkéntesség, ahogy írtam is, jobb kifejezést nem találok rá, és sajnálatos, hogy a politika ekképp degradálja le magának az önkéntességnek a fogalmát, hiszen hallottam esetekről, hogy a 30 napért olyan emberek kerülnek például állatmenhelyre vagy kórházba önkéntesnek, akik utálattal végzik a feladatukat.Ez rossz a dolgozónak és rossz az állatoknak és betegeknek, ez csak az államnak és a munkáltatóknak jó, akik élvezik az ingyen melós hajtotta hasznokat.

És ne jöjjön nekem senki azzal a marhasággal, hogy az nem igazi "önkéntesség" (mint a közmunkásokra mondják, hogy nem igazi munkát végez).Nem önként megy ugyan, de ugyan úgy elvégzi a munkáját, mint bárki más!Ez kéne, hogy legyen a szempont!Képzeld, én is feláldoztam a szabadidőm,, azt az időt normális állások keresésével is tölthettem volna például.Egy hónapig nem tudtam rendesen állást keresni, mert munkaügyön nálunk csak délelőtt van ügyfélfogadás, és délelőtt dolgoztam.

De hát látom, ez a mai magyar dolgozói és munkáltatói mentalitást:Dógozzon csak a munka öröméért az nem elég neki?!

2012. nov. 27. 10:49
 5/37 anonim ***** válasza:
76%

"Mert skót hazánkban a "segélyért" is illik dolgozni."


Történetesen teljesen egyetértek ezzel az intézkedéssel. Hidd el, hogy több tízezren vannak, akik szemérmetlenül kihasználják azt, hogy a segélyért csak otthon kell mereszteni a feneküket. Mindemellet, ugye te sem várnád el a volt munkatársaidtól, hogy a saját fizetésükből bedobjanak mondjuk 5-5 ezer forintot csak azért, hogy egy náluk 30 napig dolgozó embernek egy kis plusz pénzt adjanak. Te fordított esetben megtennéd?


Nem tartom bunkóságnak a munkatársaid viselkedését, hiszen tisztességesen elköszöntek tőled, azt viszont igen, hogy te a markodat nyújtogatod egy kis borravalóért 30 nap 4 órás munka után.

2012. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de a 30 nap az 8 órás napokra vonatkozik!!!!

4 órás munka esetén 60 napot kell teljesíteni. Egyébként nem fogják elfogadni. Ez biztos!


Feltehetőleg úgy értékelték a dolgozók, hogy könyörületből így is segítettek azzal, hogy felvettek.

2012. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
41%

"a saját fizetésükből bedobjanak mondjuk 5-5 ezer forintot "


Miért kell tudatosan félrenagyarázni. Ilyet senki nem írt. Elég lett volna egy pár száz ft-os jelképes valamit adni. Nem vagy Te egy kicsit O. V. fan? Mert az írásod alapján ez jön le.

2012. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Miért kell tudatosan félrenagyarázni. Ilyet senki nem írt. Elég lett volna egy pár száz ft-os jelképes valamit adni. "


De miért is? Kérdező elvállalt egy munkát, elvégezte, tisztességesen megköszönték, kedvesen elköszöntek. Aztán mindenki ment, amerre látott.


Kérdező! Én nem azt mondtam, hogy nem végeztél tisztességes munkát, hanem azt, hogy ezt nem önként végezted, hanem azért, mert valalmit szeretnél érte cserében. Önkéntes az, aki szabad akaratából közvetlen anyagi haszonnal nem járó tevékenységet végez anyagi ellenszolgáltatás nélkül.

2012. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
67%

"Miért kell tudatosan félrenagyarázni. Ilyet senki nem írt. Elég lett volna egy pár száz ft-os jelképes valamit adni. Nem vagy Te egy kicsit O. V. fan? Mert az írásod alapján ez jön le."


1.Megnyugtatlak. Eddig négy szavazáson vettem részt és egyszer sem szavaztam a fideszre.


2. Hadd idézzek a kérdező szavaiból, ami bizonyítja, hogy semmilyen szándékos félremagyarázás nem történt:


"Kedvesen elköszöntek, megköszönték a munkám és ennyi, egy lyukas fillért nem adtak"


"Hallottam olyanról, hogy lelkisegély központban aki önkéntesként van a segélytelefon vonalban, az minden hónapban kap egy kis tiszteletdíjat, ami nem túl sok, de egy nagy bevásárlásra elég."


Szövegértési és értelmezési problémáim nem nekem vannak!

2012. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
68%

"Mert skót hazánkban a "segélyért" is illik dolgozni."


Ez szerintem egy teljesen jogos dolog, mikor az emberek nagy része simán tudna kisebb-nagyobb munkákat végezni, ehelyett otthon ülnek és ezért kapják a pénzt. Plusz azért azt a napi 4 órát ne dramatizáld már ennyire túl, mellette ott volt rengeteg szabadidőd keresni melót.


Másrészt...azért 1 hónap az azért nem egy hosszú táv, főleg nem egy 4 órás munkaidővel...sztem ez olyan dolog hogy ha adnak valamit, akkor örülj, de utólag ne ezen rinyálj. Megkaptad érte a segélyed, örülj annak.

2012. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!