Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire általános, hogy így "becsülik" meg az önkénteseket? Vagy csak a "kényszerönkéntesekkel" vannak így? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nos, önkéntesként dolgoztam egy alapítványnál, hogy meg legyen az a bizonyos 30 nap a segély tovább folyósításához.Mert skót hazánkban a "segélyért" is illik dolgozni.Irodai kisegítőnek vettek fel, ami azt jelentette, hogy hetente kb 1-szer fénymásolhattam, bélyegezhettem az iratokat, vagy ki lettem szalajtva a postára leveleket feladni.A többi időmben takarítottam, én egyedül az egész épületet .Bár nem volt túl nagy az épület és nem hagytak túl sok koszt maguk körül, majdnem kitöltötte a napi 4 órámat, mivel annyi volt a napi munkaidőm.Szerencsére laza , kedves kollektíva volt, elégedettek voltak, nem volt semmi gondunk egymással.Lényeg, hogy elégedettségük ellenére az utolsó munkanapomon ha én nem megyek szólni, hogy másnap nem jövök, mert lejárt a 30 napom, azt sem mondták volna, hogy fapapucs!Kedvesen elköszöntek, megköszönték a munkám és ennyi, egy lyukas fillért nem adtak.Azért úgy érzem, ha fizetés nem is jár az önkéntesnek, legalább valami kis ajándékkal illene megköszönni az egyhavi ingyen melóját, végül is én söpörtem ki a diplomás fenekük alól a koszt, meg hordtam el az asztalukról a kávéscsészéket félóránként, mert arra sem voltak képesek.Annyi intelligencia lehetett volna bennük, hogy legalább egy doboz bonbont vesznek, vagy valamit, nem? Vagy talán úgy voltak vele, hogy úgyis csak muszájból menetem? Na és?Attól még lelkiismeretesen elvégeztem a feladatomat!

Hallottam olyanról, hogy lelkisegély központban aki önkéntesként van a segélytelefon vonalban, az minden hónapban kap egy kis tiszteletdíjat, ami nem túl sok, de egy nagy bevásárlásra elég.Az állatmenhelyi önkéntesek ingyen tagsági díjat kapnak.A múzeumi önkéntesek pedig ingyen látogathatják a múzeumot.Ma olvastam, hogy a külföldi önkéntesek is kapnak valamennyi anyagi hozzájárulást.Szóval, úgy látszik, normálisabb helyeken nem csak ingyen csicskára hajtanak.Ne értsetek félre, nem az a kis vacak jelképes "ajándék" csinált engem,megvagyok nélküle,én a gesztust hiányolom!

Kíváncsi vagyok, ez mennyire általános ebben az országban?

Általában az ingyen melóst keresik az önkéntesben? Vagy csak azzal ilyenek, aki csak a 30 nap miatt, muszájból áll be önkéntesnek? Vagy általános a bunkóság?

Ja és mielőtt valaki okos rákontrázna, hogy akkor miért ott vállaltam önkéntességet?Nos, csak azért, mert még ingyen munkára is alig keresnek embert valahova, örültem, hogy ez is jutott,itt önkéntes munkában sem lehet válogatni.


2012. nov. 27. 10:12
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Bocsánat, közben látom, hogy válaszoltál, DE te is azt mondtad, hogy bőven belefért a 4 órába a takarítás. Ki lenne az az idióta munkáltató, aki ennek ellenére kifizetne egy teljes munkaidős állást?
2012. nov. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

"Mennyi álszent, bekötött szemű birka, istenem!"


Azért ez vicces kedves kérdező, hogy te siránkozol "bunkóságról", miközben te lebirkázol mindenkit aki nem osztja a te véleményed. (És érdekes módon ők vannak többen)


Amúgy meg ez egy szabad ország, mindenkinek ott a lehetősége hogy TANULJON, és mikor mindenki szidja a diplomást, az egyetemistát, a politikust, a titkárnőt, akkor elgondolkozom a kérdésen, hogy akkor te miért nem lettél az?

2012. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

"tekintve, hogy a közmunkások kb 90%-a teljesen szakképzetlen "


Ez egy baromi nagy ökörség!!!!


Nem egy ismerősömet küldték ki közmunkára diplomával(tanár, közgazdász, tanitó stb.).

Manapság mindenkiből lehet közmunkás, mível a munkanélküli támogatást lecsökkentették 3 hónapra, úgy, hogy nem tették mellé a beígért 1 millió munkahelyet!


Még Te is lehetsz közmunkás.



"Középfokú vagy felsőfokú végzettséggel szerinted hányan mennének el udvarosnak? "


Rengetegen. Nem egyről tudok. Pl.: portás állás minimálbérért 500 jelentkező, abból 60 diplomás. Egyszerűen nincs munka. Hagyjuk már ezeket a komcsi szövegeket, hogy mindenki el tud helyezkedni csak nem akarnak!!!!

2012. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

"tekintve, hogy a közmunkások kb 90%-a teljesen szakképzetlen "


Ez egy baromi nagy ökörség!!!!


Nézd meg a statisztikákat, utána vitatkozz! Nem tagadom, hogy vannak középfokú vagy felsőfokú végzettségű közmunkások, de tagadhatatlan, hogy a nagy része a közmunkásoknak szakképzetlen, a munkaerőpiacon elhelyezkedni képtelen ember, akik már hosszú-hosszú évek óta segélyen élnek (a kis, isten-hátamögötti falukat is számítsd bele, ne csak Budapestet és a nagyvárosokat)


"Nem egy ismerősömet küldték ki közmunkára diplomával(tanár, közgazdász, tanitó stb.).

Manapság mindenkiből lehet közmunkás, mível a munkanélküli támogatást lecsökkentették 3 hónapra, úgy, hogy nem tették mellé a beígért 1 millió munkahelyet!"


Senki sem cáfolta, hogy ki lehet közmunkás és ki nem. A beígért és csak ígéret maradt 1 millió munkahely is tény, de a vitához semmi köze ennek a megjegyzésednek.


"Még Te is lehetsz közmunkás."


Így van!


"Középfokú vagy felsőfokú végzettséggel szerinted hányan mennének el udvarosnak? "


Rengetegen. Nem egyről tudok. Pl.: portás állás minimálbérért 500 jelentkező, abból 60 diplomás. Egyszerűen nincs munka.


Igazad van, de nem a közmunka program miatt nincs munka !

A közmunka program csak elfedi a problémát, de a kiváltó ok nem ez.


"Hagyjuk már ezeket a komcsi szövegeket, hogy mindenki el tud helyezkedni csak nem akarnak!!!!"


Senki sem mondott ilyet! Most nem arról folyik a vita, hogy ki akar dolgozni vagy ki sem, hanem arról, hogy a közmunka programtól még nem lesz kevesebb munkahely, a közmunka program felszámolása még nem oldaná meg Magyarországon a munkanélküliséget, különösen nem a közép- és felsőfokú végzettséggel rendelkezők körében.


Miért nem vagy képes végigolvasni a válaszokat? Miért kell mindjárt elkezdeni "komcsizni", amikor arra sem vetted a fáradtságot, hogy értelmezd a kommenteket?

2012. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"Nézd meg a statisztikákat, utána vitatkozz! Nem tagadom, hogy vannak középfokú vagy felsőfokú végzettségű közmunkások, de tagadhatatlan, hogy a nagy része a közmunkásoknak szakképzetlen, a munkaerőpiacon elhelyezkedni képtelen ember, akik már hosszú-hosszú évek óta segélyen élnek "



Ez megint tévedés!!!!

Ha valaki munkanélküli, és lejár a 3 hónap utána bármikor (!!!) kirendelhetik közmunkára. Bármilyen közmunkára diplomával utcát seperni is. Tehát minden munkanélküliből- végzettségtől függetlenül - lehet közmunkás.

De itt az a baj, hogy itt sokaknak a közmunkás az egyenlő az alkesz, lepusztult iskolázatlan utcaseprő-szemétszedő munkással.

Még annyit, hogy a legtöbb esetben direkt szemét- illetve kutyapiszokszedésre rendelik ki az embereket. Nem azért, hogy munkát adjanak, hanem, hogy még véletlenül se kérjenek semmilyen szociális segítséget.


Látszik, hogy fogalmad sincs az egészről!

Egyébként Te mivel foglalkozól, hogy ennyire osztod az "okosságot"?

2012. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Külker ügyintéző vagyok és egy kis faluból származom, tehát tudok olvasni, odafigyelek a hirekre. ahol az emberek kb 60 százalékának nincs munkája. Ezek az emberek eddig segélyen éltek,mindenféle kötelezettség nélkül (nagy részük nem is nagyon kepesztett érte).

Régen nem volt rendbetéve a falu mert nem volt rá pénz. Most a közmunkában le van vágva a fű és ki vannak pucolva az elvezető árkok.

Ha nem lenne közmunka, akkor ezeket nem csinálnák meg egyáltalán. Nem vennének fel helyette mást rendes fizetésért, hanem inkább elhanyagolnák. Tehát NEM a közmunka miatt nincsenek munkahelyek, nem csak nálunk, hanem máshol sem !


Arra pedig felhivom a figyelmedet, hogy nem osztom az észt, hanem egy teljesen légből kapott állitást cáfolok.

2012. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Javitva:


Külker ügyintéző vagyok , tehát tudok olvasni, odafigyelek a hirekre. Egy kis faluból származom, ahol az emberek kb 60 százalékának nincs munkája. Ezek az emberek eddig segélyen éltek,mindenféle kötelezettség nélkül (nagy részük nem is nagyon kepesztett érte).

2012. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

""tekintve, hogy a közmunkások kb 90%-a teljesen szakképzetlen "


Ez egy baromi nagy ökörség!!!!


Nézd meg a statisztikákat, utána vitatkozz!"



Be tudnád másolni azt a statisztikát amely szerint a közmunkások 90%-a szakképzetlen?


Mellesleg, ha kis faluból származol, akkor tudhatnád, hogy sokszor 30-40 km -es körzetben sincs munkalehetőség, képzettségtől függetlenül.

2012. nov. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

"Régen nem volt rendbetéve a falu mert nem volt rá pénz. Most a közmunkában le van vágva a fű és ki vannak pucolva az elvezető árkok. "

Mennyire régen?

Érdekes, a 70-80-as években rendben voltak az árkok és nem burjánzott az utak mentén a gaz, pedig nem voltak közmunkások, csak éppen a környéken lakók vették a fáradtságot és rendben tartották a portájuk környékét és az utcaseprő meg a kubikos, meg a portás nem segélyért dolgozott,most nem teszik rendbe, majd megcsinálja a közmunkás. Az meg csak néhány agyoniskolázott fideszködös majom meglátása, hogy rendben van, ha az állások egyre nagyobb hányadát köz és önkéntesek töltik be.Erre mondják, hogy a munkanélküliség statisztikájának kozmetikázása, valóban az.

2012. nov. 27. 20:04
 30/37 A kérdező kommentje:
És igen, vannak diplomások is szép számmal köz és kényszer önkéntes munkán, ők persze általában jobb helyre kerülnek, például adminisztrációs feladatokat látnak el(ismertem olyat, aki otthon fordított kényelmesen szövegeket :/ ), bár ugyanolyan bérért, mint az egyszerűbb köz foglalkoztatott.
2012. nov. 27. 20:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!