Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire általános, hogy így "becsülik" meg az önkénteseket? Vagy csak a "kényszerönkéntesekkel" vannak így? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nos, önkéntesként dolgoztam egy alapítványnál, hogy meg legyen az a bizonyos 30 nap a segély tovább folyósításához.Mert skót hazánkban a "segélyért" is illik dolgozni.Irodai kisegítőnek vettek fel, ami azt jelentette, hogy hetente kb 1-szer fénymásolhattam, bélyegezhettem az iratokat, vagy ki lettem szalajtva a postára leveleket feladni.A többi időmben takarítottam, én egyedül az egész épületet .Bár nem volt túl nagy az épület és nem hagytak túl sok koszt maguk körül, majdnem kitöltötte a napi 4 órámat, mivel annyi volt a napi munkaidőm.Szerencsére laza , kedves kollektíva volt, elégedettek voltak, nem volt semmi gondunk egymással.Lényeg, hogy elégedettségük ellenére az utolsó munkanapomon ha én nem megyek szólni, hogy másnap nem jövök, mert lejárt a 30 napom, azt sem mondták volna, hogy fapapucs!Kedvesen elköszöntek, megköszönték a munkám és ennyi, egy lyukas fillért nem adtak.Azért úgy érzem, ha fizetés nem is jár az önkéntesnek, legalább valami kis ajándékkal illene megköszönni az egyhavi ingyen melóját, végül is én söpörtem ki a diplomás fenekük alól a koszt, meg hordtam el az asztalukról a kávéscsészéket félóránként, mert arra sem voltak képesek.Annyi intelligencia lehetett volna bennük, hogy legalább egy doboz bonbont vesznek, vagy valamit, nem? Vagy talán úgy voltak vele, hogy úgyis csak muszájból menetem? Na és?Attól még lelkiismeretesen elvégeztem a feladatomat!

Hallottam olyanról, hogy lelkisegély központban aki önkéntesként van a segélytelefon vonalban, az minden hónapban kap egy kis tiszteletdíjat, ami nem túl sok, de egy nagy bevásárlásra elég.Az állatmenhelyi önkéntesek ingyen tagsági díjat kapnak.A múzeumi önkéntesek pedig ingyen látogathatják a múzeumot.Ma olvastam, hogy a külföldi önkéntesek is kapnak valamennyi anyagi hozzájárulást.Szóval, úgy látszik, normálisabb helyeken nem csak ingyen csicskára hajtanak.Ne értsetek félre, nem az a kis vacak jelképes "ajándék" csinált engem,megvagyok nélküle,én a gesztust hiányolom!

Kíváncsi vagyok, ez mennyire általános ebben az országban?

Általában az ingyen melóst keresik az önkéntesben? Vagy csak azzal ilyenek, aki csak a 30 nap miatt, muszájból áll be önkéntesnek? Vagy általános a bunkóság?

Ja és mielőtt valaki okos rákontrázna, hogy akkor miért ott vállaltam önkéntességet?Nos, csak azért, mert még ingyen munkára is alig keresnek embert valahova, örültem, hogy ez is jutott,itt önkéntes munkában sem lehet válogatni.


2012. nov. 27. 10:12
1 2 3 4
 31/37 Andizsuzsi ***** válasza:
Arról ne feledkezzetek meg, hogy a kérdező eredetileg nem közmunka miatt háborgott, hanem az elmaradt ajándékot hiányolta.
2012. nov. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Hú kérdező.

Ha még alapból egyet értenék is veled, mindezt olyan stílusban adod elő mint aki Szent Péterről is leszidná a keresztvizet elégedetlenségében.

A rendszerrel baj van, de már milyen régóta?! Akkor is ha erre csak most jöttél rá, nem kellene ennyire kapzsi módon hozzáállni.

Egyet értek a 13. válaszolóval. Nem azok alkalmaztak akikkel együtt dolgoztál. Nem ők a munkáltatóid.

Amúgy lehet hogy illett volna megköszönniük, de azért mégiscsak 30 nap volt és nem tudom hogy tettél volna rájuk jó benyomást ha eleve ilyen a hozzáállásod.

Minden miatt irigykedsz ahogy már írták.

Én valódi önkéntes vagyok és olyan helyekre járok ahol enni sincs néha mit a gyerekeknek. Úgyhogy kívánom hogy ez legyen a legnagyobb bajod. De ha valóban ez a legnagyobb bajod akkor sincs jogod ilyen durván fröcskölni mindenkit. Düh és irigység árad belőled.

Az eredeti témához: ahogy már leírtam, illett volna megköszönniük, de ez nem az ő dolguk mert nem a munkáltatóid. Ha jó kapcsolatot alakítottál ki valakivel annak illik elbúcsúzni és jelképes köszönetet mondani. Amúgy meg ez szóban meg is történt.

Ünnepséget még néha főnökök sem kapnak búcsúzáskor. Ez függ attól hogy melyik cégről van szó, de valóban úgy illene hogy tiszteljük egymást és megbecsüljük egymást és köszönetet mondunk. Viszont te csak kapzsinak és irigynek tűnsz. Szerinted evvel a stílussal elérsz valaha is megbecsülést?

2012. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Nos, én nem a kollégáimtól vártam köszönetet, gyengébbek kedvéért...Hanem a főnökömtől, ő meg is köszönte, de mint említettem, csak szóban.Egyébként nem vagyok kapzsi, mert már többször említettem, hogy a gesztust hiányoltam, nem százezer forintos ajándékokat vártam!Úgy látszik, itt ez is sok...

A stílusomra nem volt panaszuk, nem is lehetett, mert kedves, tapintatos voltam mindenkivel.Ahogy ők is velem és rendesen elvégeztem a munkámat.

Egyébként eredetileg állatmenhelyen dolgozta volna legszívesebben, mert nagyon sajnálom a szenvedő,elhagyott állatokat, de sajnos felénk az olyan lehetetlen helyen van, ahová nem tudtam megoldani a bejárást.Szívesen foglalkozom még gyerekekkel, szegény embereknek szívesen segítek, de erre meg nem találtam a környéken lehetőséget, így maradt ez.

Szóval, nem kellene engem ördögtől valónak látni, csak objektívabban nézni a dolgokat!

Azért azt még hozzátenném én, a pofátlan kapzsi, hogy

állandóan ott kávéztak az orrom előtt, de a többségnek eszébe nem jutott volna megkínálni!Ebből is látszik, hogy az intelligenciát, illedelmességet nem osztják automatikusan a diplomával!Egyébként nem kávézom, de úgy gondolom, ennyit azért megérdemeltem volna, hogy legalább megkérdezzék.Vagy 1 hónapnyi munkáért egy kávé vagy tea sem jár????Gondolom, ebben is én vagyok a nagyigényű?!

Volt két önkéntes, tanuló kolléga, ők megkínáltak csokival.De ők egyébként is kifejezetten jó modorúak voltak.

Szóval itt nem kapzsiságról meg irigységről van szó, hanem az egyszerű dolgozó semmibevételéről, totál ingyen rabszolgának tekintéséről.

Egyszer jöttek a melóhelyre szerelők, a munka végeztével, kaptak jó kis borravalót, pedig nem sógorkomák voltak, csak vadidegen szerelők.Itt tehát nem pénzhiányról volt szó, ha a szerelő kaphatott, 2 napos munkáért, jogosan merül fel bennem, én miért nem kaptam semmit 1 hónapért.Kapisgálja már valaki?

2012. dec. 2. 17:21
 34/37 anonim ***** válasza:

X DDDDD

Te fogyatékos vagy?

Minden második hozzászólásodban magadnak mondasz ellent te hülye!

Most azt állítod hogy a főnöködnek??? Olvas már vissz a saját szavaidat te retard =DDDDDDDDDDDDDDD

2012. dec. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Össze-vissza beszélsz, nem vetted észre? Ez zavart mindenkit eddig is itt. Óhhh hogy te azt hiszed hogy mindenki hülye csak te vagy normális? Hát hidd csak ezt.

Most írod hogy te juj de segítettél volna mindenkin és minden élőlényen. Szerinted ezek után hihető vagy? Ja és hogy nem kínáltak meg a saját kávéjukkal? ez valami vicc? úristen .... te menthetetlen vagy.

Ugyanazt ismétled anélkül hogy felfognál akármit amit itt az emberek mondanak! Vedd már észre magad!

Megkínálták csokival. oké. és? te szegéééény te, téged meg még kávéval sem kínáltak meg! xDDDDDDDDDDDDD ez a legnagyobb baja szerencsétlennek. gratula te fogyi.

2012. dec. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Többszörösen meg lett válaszolva kérdésed. Ha te még mindig nem érted az a te bajod, menthetetlen vagy ezek szerint. De be fogom másolni hogy miben mondtál ellent magadnak.

olvasnál többet te fogyi.

2012. dec. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
"Kapisgálja már valaki?"...igen irigy vagy.
2012. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!