Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire általános, hogy így "becsülik" meg az önkénteseket? Vagy csak a "kényszerönkéntesekkel" vannak így? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nos, önkéntesként dolgoztam egy alapítványnál, hogy meg legyen az a bizonyos 30 nap a segély tovább folyósításához.Mert skót hazánkban a "segélyért" is illik dolgozni.Irodai kisegítőnek vettek fel, ami azt jelentette, hogy hetente kb 1-szer fénymásolhattam, bélyegezhettem az iratokat, vagy ki lettem szalajtva a postára leveleket feladni.A többi időmben takarítottam, én egyedül az egész épületet .Bár nem volt túl nagy az épület és nem hagytak túl sok koszt maguk körül, majdnem kitöltötte a napi 4 órámat, mivel annyi volt a napi munkaidőm.Szerencsére laza , kedves kollektíva volt, elégedettek voltak, nem volt semmi gondunk egymással.Lényeg, hogy elégedettségük ellenére az utolsó munkanapomon ha én nem megyek szólni, hogy másnap nem jövök, mert lejárt a 30 napom, azt sem mondták volna, hogy fapapucs!Kedvesen elköszöntek, megköszönték a munkám és ennyi, egy lyukas fillért nem adtak.Azért úgy érzem, ha fizetés nem is jár az önkéntesnek, legalább valami kis ajándékkal illene megköszönni az egyhavi ingyen melóját, végül is én söpörtem ki a diplomás fenekük alól a koszt, meg hordtam el az asztalukról a kávéscsészéket félóránként, mert arra sem voltak képesek.Annyi intelligencia lehetett volna bennük, hogy legalább egy doboz bonbont vesznek, vagy valamit, nem? Vagy talán úgy voltak vele, hogy úgyis csak muszájból menetem? Na és?Attól még lelkiismeretesen elvégeztem a feladatomat!

Hallottam olyanról, hogy lelkisegély központban aki önkéntesként van a segélytelefon vonalban, az minden hónapban kap egy kis tiszteletdíjat, ami nem túl sok, de egy nagy bevásárlásra elég.Az állatmenhelyi önkéntesek ingyen tagsági díjat kapnak.A múzeumi önkéntesek pedig ingyen látogathatják a múzeumot.Ma olvastam, hogy a külföldi önkéntesek is kapnak valamennyi anyagi hozzájárulást.Szóval, úgy látszik, normálisabb helyeken nem csak ingyen csicskára hajtanak.Ne értsetek félre, nem az a kis vacak jelképes "ajándék" csinált engem,megvagyok nélküle,én a gesztust hiányolom!

Kíváncsi vagyok, ez mennyire általános ebben az országban?

Általában az ingyen melóst keresik az önkéntesben? Vagy csak azzal ilyenek, aki csak a 30 nap miatt, muszájból áll be önkéntesnek? Vagy általános a bunkóság?

Ja és mielőtt valaki okos rákontrázna, hogy akkor miért ott vállaltam önkéntességet?Nos, csak azért, mert még ingyen munkára is alig keresnek embert valahova, örültem, hogy ez is jutott,itt önkéntes munkában sem lehet válogatni.


2012. nov. 27. 10:12
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Na, ezért használja ki a kormány is a magyart, aki hagyja, megérdemli!

Dolgozzunk csak segélyért, jó az!Sőt, jó ingyen is.

Nos, nem hiszem hogy nem jutott volna pár száz forintos ajnándékra gesztusból, miközben arra jutott, hogy egy irodahelyiségben 10 léhűtő diplomás titkárnő napi rendszerességgel egész munkanapokat netezzen és unatkozzon végig, 10 percenként fél óra cigi és kávészünetekkel, ezért kaptak 180-200000 Ft--os fizetést.Láttam, hogy ezt csinálták, ott voltam köztük, tehát nem kell a duma, hogy biztos dolgoztak is.Na jó, persze dolgoztak , a hétből egy napon 1-2 órát.

Másrészt oda olyanokat vesznek fel valódi önkéntesnek, akik a szenvedélybetegekkel foglalkoznak, és nekik kb hetente egyszer kell bemenniük, ha foglalkozás van.Én tehát csak névleg voltam önkéntes, valójában egy hónapig 4 órában takarítóként dolgoztam!Ez itt a nagy lényeg!Hogy én nem hetente egyszer mentem be betegekkel beszélgetni, hanem önkéntes cím alatt járattak be dolgozni.És ha már így , minden szabályt áthágva kerítenek a munkáltatók ingyen csicskát olyan munkára, amit akár bármelyik álláskeresőnek is adhatnának határozatlan munkaidőre, tehát állandó munkára, teljes fizetéssel, akkor minimum elvárás lenne valami jelképes honorárium, kvázi nagyobb tisztelet!

Aki támogatja azt hogy segélyért kelljen dolgozni, akár önkéntesként, akár máshogy , az egyben azt is támogatja, hogy ne legyenek NORMÁLIS munkahelyek!

Mióta ez az idióta rendszer itt divatba jött, hogy segélyért közmunka, meg önkéntes munka, azóta a legkülönfélébb cégek vérszemet kapva olyan munkákra vesznek fel 30 napos dolgozókat ingyen, amit normális esetben akár évekig is betölthetne egy ember, teljes bérért!Világos, miről vartyogok?

Ehhez az alapítványhoz is, sorra egymás után veszik fel az önkénteseket takarítani, ingyen, ahelyett, hogy meghirdetnének egy határozatlan időre szóló takarítói állást teljes munkaidőben, normál bérért!Nagyon sokan örülnének neki!Ehelyett szépen a takarítópénzt megspórolják és felélik, pedig anélkül is keresnek eleget.Másnak meg valahol nagyon hiányozna az a takarítói fizetés!De csak tapsoljatok hozzá továbbra is, így b@szik ki magával a magyar!

2012. nov. 27. 13:14
 12/37 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok,miért van egyre kevesebb munkahely?Mert a legtöbbjét köz és önkéntes munkaként adják, így cserélgetik az embereket.Állandó dolgozó kirúgva, és majd jönnek helyette a közmelósok meg az önkéntesek.A hülyének is megéri, nem?
2012. nov. 27. 13:18
 13/37 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Na csak kibújt a szög a zsákból! És még ezek után elvárnád, hogy vegyenek neked valamit. Én a helyükben örülnék, hogy eljöttél. Tudod az egy dolog, amikor valaki kiszolgáltatott helyzetben van, és ezért megkeseredett. De amit te művelsz, az gusztustalan, modortalan irigykedés. A te helyezetedet nem azok az emberek okozták, sőt még csak nem is azok alkalmaztak, akikkel együtt dolgoztál, és te sem szakadtál meg a munkában, idézlek: "Bár nem volt túl nagy az épület és nem hagytak túl sok koszt maguk körül, majdnem kitöltötte a napi 4 órámat".
2012. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
70%
Az előttem szólóval értek én is egyet.
2012. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Utolsó:Munkáltató-e vagy?

Nem kellene kiforgatni a szavaimat!Nagyon jól látható, hogy csak viszonyításként írtam, hogy a többi alkalmazott mit mennyiért dolgozott.Látom, te is az a fajta vagy, aki csak azt látja meg, amit akar.

Viszont engem a munkáltatóm alkalmazott,a munkáltatóm döntött úgy, hogy kit milyen munkakörre vesz fel.Ő úgy döntött önkéntesekkel takaríttat, mert így ócsóbb.Mentegessük azzal, hogy csak kihasználja szegény az állam adta lehetőségeket?Jó vicc!A saját érdekében, és az állandó dolgozói érdekében, mint mondtam, azért teszi, szó sincs könyörületről, még mit nem?!Nekem nem könyörület kell és a többi álláskeresőnek sem az kell, hanem normális munkahely, értsd:nem ingyen meló, és attól fosztanak meg minket, ezt nevezed te könyörületnek?Mennyi álszent, bekötött szemű birka, istenem!

2012. nov. 27. 13:37
 16/37 anonim ***** válasza:

"Aki támogatja azt hogy segélyért kelljen dolgozni, akár önkéntesként, akár máshogy , az egyben azt is támogatja, hogy ne legyenek NORMÁLIS munkahelyek!"



Ez teljes butaság, amit te mondasz. A közmunkások nagyon nagy hányada, ha nem lenne rákényszerítve el sem menne dolgozni. Azokat a normálisabbakat (mint te) teszik be ilyen helyekre dolgozni.A többség nem olyan munkát végez, amit neked adtak ( a legtöbben utcát takarítanak, szemetet szednek, füvet nyírnak, télen havat lapátolnak.) Örülj neki, hogy nem falevelet gyűjteni küldtek ki.

Azok a munkahelyek, amiket ezzel az intézkedéssel megspórolnak a munkaerő piac elhanyagolható hányadát teszik ki, főleg olyan részét, amiért egyébként az emberek nem nagyon kapkodnának. Gondolod, hogy az álláskeresők szívesen nyírnának füvet minimálbérért?

Aki igen, az a munkaerőpiac hányad részét teszi ki szerinted? Elárulom neked, hogy ilyet a teljesen képzetlen, másra nem alkalmas emberek csinálnak.

Ha szabadon választhatnál, te elfogadnád minimálbérért a 4 órában takarítást a volt munkahelyeden, mint normál alkalmazott? Most szólok, hogy ez sem lenne több, mint amennyi segélyt most kapsz. Te ilyen munkahelyre vágysz?

Gyanítom, hogy nem.


Az országban nem azért van ennyi munkanélküli, mert közmunkára fogják a segélyen élőket. Persze tudom, hogy könnyebb mindenért megint másokat hibáztatni és megkeseredettségedben köpködni és összeesküvés elméleteket gyártani vagy elhinni őket. Az ország munkaerő piaca nem a közmunkára kényszerített emberek miatt van ilyen helyzetben, hanem a kormány egyéb elhibázott gazdaságpolitikája miatt.



Az pedig, hogy a volt munkatársaid mennyit dolgoznak és mennyiért nem az ő hibájuk, de ez az általad felvázolt közmunkás/munkaerőpiac elmélettel köszönőviszonyban sincs.

2012. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

A közmunkások nagy hányada, ha már elvállalja a leg trógerebb melót is éhbérért, (megtehetné, hogy nem vállalja, elvileg)akkor gondolod, hogy nem vállalna el normális munkát

valamivel többért?Sőt, nagyon valószínű, hogy ha a gereblyézést is (pl kertgondozó, udvaros, utcaseprő), normál állásban meghirdetnék, ugyanúgy elvállalná, mint közmunkában, sőt, még szívesebben, hisz többet kapna érte.

Úgy látom, itt sokan direkt nem értik a logikám, hogy mire akarnék rámutatni.

Teljesen elbutítják, megfosztják az önbecsülésétől is az embereket.

2012. nov. 27. 13:58
 18/37 A kérdező kommentje:
Lényeg tehát, hogy munka van, csak ne kelljen érte fizetni.
2012. nov. 27. 13:59
 19/37 A kérdező kommentje:
Mellesleg szívesen dolgoznék azon a bizonyos munkahelyen, ahol önkéntes voltam, teljes időben akár takarítóként is, ha legalább a rendes minimálbért megkapnám.Jó, nem nyugdíjas állásként, mivel több normális szakmám is van, de most például nagyon jól jönne!De valóban, ha annyit kapnék a munkáért, mint a segély, most őszintén, kinek érné meg?Nekem nem.És ezt nem úgy kell érteni, hogy magas a segély, hanem úgy, hogy szégyenletesen alacsony a részmunkaidős fizetés.
2012. nov. 27. 14:03
 20/37 anonim ***** válasza:
26%

"Sőt, nagyon valószínű, hogy ha a gereblyézést is (pl kertgondozó, udvaros, utcaseprő), normál állásban meghirdetnék, ugyanúgy elvállalná, mint közmunkában, sőt, még szívesebben, hisz többet kapna érte."


Középfokú vagy felsőfokú végzettséggel szerinted hányan mennének el udvarosnak?

És szerinted ez százalékos arányban mennyit javítana a munkaerőpiac állapotán, tekintve, hogy a közmunkások kb 90%-a teljesen szakképzetlen? Elárulom neked, hogy max. néhány százalékot. Ezeknek az embereknek mennyi esélye lenne bármilyen munkát találni a szabad munkaerőpiacon? Ezeket az embereket ugyanúgy el kéne tartani segélyből, csak legalább akkor még otthon is maradhatnának érte.


Úgy látom, hogy itt te nem érted a logikát.


Mellesleg nem válaszoltál a kérdésemre. Elmennél a régi helyedre 4 órás minimálbérért takarítani, ha felvennének rendes alkalmazottnak? ( Ez jelenleg 54.000 Ft. bruttó - kb 32.000 ft. nettó)

Mielőtt folytatjuk a vitát, légy szíves válaszolj a kérdésre.

2012. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!