Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetemista roma származású...

Egyetemista roma származású ember vagyok. Két év múlva szerzem meg jó esetben a pénzügyi diplomát. Mekkora eséllyel kapok állást származásomat tekintve? Kérem, a rasszista egnyilvánulásoktól kíméljenek.

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 21:48
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
77%
Én biztosan nem alkalmaznék cigányokat. Túl sok a negatív tapasztalatom, nem csak nekem, hanem a környezetemnek is.
2012. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

egy megoldás van

nem szabad megvárni a diploma megszerzését

hanem már tanulmányok alatt kell állást keresni

először gyakornokit

aztán ha ott bevállsz, mint munkavállaló, alkalmazni fognak


ha magyaro.-n nem találsz munkát, érdemes külföldön megpróbálni, ehhez persze kell német/angol nyelvtudás

2012. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Én egyetemet végzett, roma származású nő vagyok.

Nem nagyon találtam állást. :(

Illetve, amit találtam, ott átvágtak, és nem fizettek ki.

Most külföldi lehetőségeket keresek, mert feladtam a reményt, hogy nekem itt valaha rendes életem lehet.

2012. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

egy olyan helyre kell bejutni, mint MOL, OTP stb.

vagy állami szféra (minisztérium stb.)


kivállalat esélytelen


és politikai hátszél nem árt, hogy adott esetben megvédjenek (pl. fidesz vagy mszp tagság - mikor melyik jön jól)

2012. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
Politikai tagság nem biztos hogy jó. Egy esetleges kormányváltáskor borulhat minden.
2012. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem érhet semmi hátrány származásod miatt. Bár én a helyedben nyelvet tanulnék, és diplomaosztás után azonnal lelépnék az országból. Itt az a fontos, kinek a kije vagy, sajnos!
2012. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
26%
Én sem alkalmaznék roma származásút, túl problémás lenne. Még ha ő maga tisztességes, hasznos munkatárs lenne is, ott van az a bizonyos kör, ahonnan származik. Ha diplomádnak megfelelő, pénzügyi szférában el tudnál helyezkedni, biztos vagyok abban, hogy több rokonod is megpróbálna "szépszóval" vagy erőszakkal rávenni arra, hogy sikkasszál, visszaéljél a pozícióddal stb. Ez pedig senkinek sem hiányzik. Az is előfordulhat, hogy napi szinten jönnének a rokonok munkahelyre balhézni, amitől szintén mentsen Isten. Továbbá az sem lenne szerencsés, hogy nagy valószínűséggel ha valaki kritizálná a munkádat, annak tudnád be, hogy a származásod miatt kritizál, nem pedig pozitív szándékkal.
2012. dec. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
87%
Nem akarlak nagyon elkeseríteni de szerintem épp a pénzügyi terület az ahol romaként az esélyed a nullával egyenlő.
2012. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmilyen hátrány nem fog érni a származásod miatt. Ha normálisan viselkedsz és beszélsz, és nem "rajosan" öltözködsz, le se fogja sz-rni senki, hogy cigány vagy.


A magyar emberek többsége messze nem olyan rasszista, mint amilyennek mondják őket.


A legtöbb esetben azokat a cigányokat éri ilyen szempontból negativ megkülönböztetés, akik tényleg ezek a sztereotip cigányok : tehát a cigányos beszéd("tezsvir, devla, rák egyen meg", és társaik), és a cigányos öltözködés(majdnem kopasz, vagy zselézett haj, aranyékszerek, tetkó, kigyúrt).


De ez meg azért van, mert az emberek mindennapi tapasztalatai azt tükrözik, hogy az ilyen módon beszélő és öltözködő cigányok azok, akik lehúzzák őket cigire/telefonra/pénzre, akik 300 Ft-ért megkéselnek, vagy teljesen ok nélkül megvernek.

És az emberek fejében összekapcsolódik ez a külsőség a veszéllyel.

2012. dec. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy roma származású, egyetemet végzett nő vagyok.


Nekem a családom teljesen normális, szintén egyetemet végzettek, soha nem vennének rá sikkasztásra, lopásra, vagy bármi hasonlóra. Mindenki tisztességesen dolgozik - én is ezt tettem, engem loptak meg azzal, hogy nem fizettek ki, nem pedig fordítva!


Nem öltözöm semmi extra, főleg nem "cigányos" módon, nem is beszélek úgy. Adok a kulturált és igényes megjelenésre, beszédre, helyesírásra.

Három idegen nyelvet beszélek, és az egyetem befejezése óta is folyamatosan továbbképzem magam, iskolákba, konferenciákra járok, tanulok, fejlődöm.


Nem hiszem, hogy valaha bárkit is bántottam volna, sőt, amikor csak tehetem, igyekszem segíteni az embereknek.


Ugyanazok a dolgok tesznek boldoggá, és ugyanazok a dolgok szomorítanak el, mint titeket. És ugyanazt szeretném: normális életet.

Én ugyanúgy megszülettem, nevelkedtem, tanultam, és kezdeném el az életemet, mint bárki más. A származásomról nem tehetek. A szüleim sem tehetnek róla, és az ő szüleik sem. Senki nem kéri, hogy hova szülessen.

A viselkedést és életstílust viszont meg lehet választani. A mi családunk - már generációkra visszamenően is - egy teljesen normális, hétköznapi, mondhatni átlagos életet választott: nem vagyunk bűnözők, se rosszindulatúak, se csapatban hangoskodó vandálok... Olyanok vagyunk, mint a szomszédaink, vagy az iskola- és munkatársaink... Mint TI is!


Nekem miért nem jár egy esély?

Engem miért kell lenézni, és semmibe venni?


Számomra mi a megoldás?

A ti véleményetek szerint nekem mit kellene tennem? Felakasztani magam, mert rám itt semmi szükség? Vagy MIT???

2012. dec. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!