Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetemista roma származású...

Egyetemista roma származású ember vagyok. Két év múlva szerzem meg jó esetben a pénzügyi diplomát. Mekkora eséllyel kapok állást származásomat tekintve? Kérem, a rasszista egnyilvánulásoktól kíméljenek.

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 21:48
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem miért nem jár egy esély?

Engem miért kell lenézni, és semmibe venni?"


9-es vagyok.


Őszintén sajnálom, hogy nem jönnek össze dolgaid munkaügyben :(

Sajnos te pont az vagy, aki áldozatul esett az előitéleteknek, hiába teszel meg mindent.

Ha rajtam múlna, ilyenek nem történnének..


Csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne add fel, előbb utóbb sikerülni fog áttörni azt a falat.

2012. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, igyekszem. De sajnos egyelőre nem látom a kiutat, hiába próbálkozom.

Tényleg úgy tűnik, csak a külföld marad, pedig itt a családom, itt vannak a barátaim (mert szerencsére barátaim azok vannak, és a rosszindulatú megjegyzések megelőzésére: nem, nem "cigány hordák"!!). :(

A nyelvtudással amúgy nem lenne gond, csak valahogy egyelőre nem akaródzott elmenni, és itt hagyni mindent...

2012. dec. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Az OTP alapkezelő mentoráltja vagyok, aki remélem segítene.
2012. dec. 24. 09:48
 14/34 anonim ***** válasza:

Hát igen, marha nehéz rászánni magad erre, hogy itthagyj mindent. Egy időben én is sokat emésztettem magam ezen, sokan b-sztattak is ezzel, hogy miért nem megyek ki külföldre dolgozni, legalább pár évre, mert úgy jöhetnék haza, mint egy király. Mert jó szakmám van, és elég jó is vagyok benne, külföldön milliókat kereshetnék.

De a sok önmarcangolás után rájöttem, hogy nekem nem opció a külföld. Szeretek ott nyaralni, telelni, 1-2 hetekre kiruccanni, jártam is már sok helyen külföldön, angolul folyékonyan beszélek, németül is makogok egy keveset, de mégis.. képtelen lennék néhány hónapnál több időre itthagyni a szülőföldemet. Szóval nekem az egyetlen lehetőség, hogy itthon próbálok boldogulni, akkor is, ha beledöglök :D

2012. dec. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

BTW még annyit hozzátennék a témához, hogy pénzügyi területen egyébként is nehéz elhelyezkedni, már ha az ember nem kulimunkát akar végezni.

És tartsanak most ezért rasszistának/antiszemitának/akárminek, de sajnos az a helyzet, hogy a pénzvilág jobbára a zsidók kezében van, akik leginkább egymásnak kedveznek, ha oda kerül a helyzet, hogy dönteni kell, kit kell felvenni egy adott állásba.

Szóval itt nem is a roma származás lesz a fő hátrány, hanem inkább az, hogy nem vagy zsidó..

2012. dec. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
Lehet hogy te normális vagy, viszont miután szinte minden héten betalálnak a rokonok soha nem alkalmaználak. Nincsenek előítéleteim, csak tapasztalatom, mikor a legjobb barátomat verték össze a telefonjáért, ami szinte semmit nem ért, akkor elgondolkodik az ember.
2012. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
40%
Kedves egyetemet végzett roma nő! Az, hogy nem találtál munkát nem biztos hogy a származásod miatt van. Szerintem sokkal több egyetemet végzett magyar jár ugyanebben a cipőben, mint cigány (ja igen, ez elsősorban az arányok miatt van). Tehát szerintem ne a származásodnak köszönd ezt, hanem az általános helyzetnek az országban. Egyébként meg lehet, hogy tisztességes vagy és nem az a tipikus C, de úgy látom az "azért mert cigány vagyok" mentalitás rendesen ott van nálad is. És EZ is annyira tipikus C vonás, hogy had ne mondjam... úgyhogy nem ártana ezt is levetkőzni.
2012. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Az én rokonaim egészen biztosan nem "találnának be" téged, és senkit sem.

Egyetlen testvérem van, a két szülőm, egy nagymamám, és ennyi.

Persze van nagybátyám, nagynéném és unokatestvéreim - mint mindenkinek -, de nem élünk együtt, sőt, még csak egymás közelében sem. Évente kétszer-háromszor van családi összejövetel (étteremben), és ennyi.


Nem tudom, miért kell azonnal feltételezni, hogy jönne a pereputty...

2012. dec. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Egyébként nem gondolom, hogy minden a származásom miatt lenne, speciel munkát tudom, hogy senki nem talál mostanság. Bár az azért nem mindennapos szerintem, hogy aki talál munkát, azt meg nem fizetik ki...


Inkább az a dühítő, amilyen hozzáállást itt a fórumon tapasztalok.

Nemrég volt egy kérdés, ahol egy lány írta, hogy beleszeretett egy roma származású fiúba, aki kedves, aranyos, tiszta, dolgozik, rendes... Semmi baj nincs vele. Csak annyi, hogy roma.


A lány addig kapta itt érte a hideget-meleget, míg közölte a sráccal, hogy felejtsék el egymást.

CSAK AZÉRT, MERT ROMA!!!

2012. dec. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
72%

Körülbelül egy évig semmilyen előitéletem nem volt a cigányokkal szemben. Kerestem velük a kapcsolatot és aki törvényt tisztelt azt én is tiszteltem. Azóta többször megfenyegettek, zsaroltak és rendkivül kellemetlen helyzetekbe hoztak.


Én soha nem alkalmaznék cigányt mert:

1. döntő többségük csak a jogaikon töri a fejét és nem azon, hogy mivel járulhat hozzá a társadalom fejlődésének

2. általános körükben a fenyegetőzés

3. ha konfliktusuk van akkor rendkivül összetartó módon, farkasok módjára támadnak arra akit hibásnak vélnek

4. a cigányok tele vannak előitéletekkel és a magyarok iránti gyülölettel sokkal jobban mint a magyarok

5. ha te rendes is vagy, van neked rokonod aki majd kiáll melletted és mint ahogy mondják embert is képes ölni miattad

6. a viselkedésükkel a cigányok teljesen megutáltatják magukat és eszük ágában sincs a beilleszkedés

7. a cigányok döntő többsége parazita életmódt folytat


Kedves kérdező, azt javaslom próbálj külföldön elhelyezkedni. Itt a fajtád túl sok sebet tépett már föl.

2012. dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!