Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetemista roma származású...

Egyetemista roma származású ember vagyok. Két év múlva szerzem meg jó esetben a pénzügyi diplomát. Mekkora eséllyel kapok állást származásomat tekintve? Kérem, a rasszista egnyilvánulásoktól kíméljenek.

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 21:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Hát köszönjük szépen, jó tudni, hogy a saját szülőhazánkban csak úgy, pusztán a létünk miatt gyűlölnek!


De persze, ha ezt észreveszem, akkor az is az én hibám, hogy az általános hozzáállásom az, hogy roma vagyok, ezért gyűlölnek...

Ez aztán a 22-es csapdája!!!

2012. dec. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy csak ha vállalkozol, akkor lesz nyugodt anyagi rendszered. Sajnos ma már nem csak a romákat, de a magyarokat sem feltétlenül fizetik ki. Rengeteg olyan történetet hallani, amiben kidolgozta a lelkét valaki, és a végén nem fizették ki. Az erről híres Tacskó "nagybolt" viszi a pálmát mind közül. Ott aztán tényleg többet dolgoznak, mint amivel be vannak jelentve, a munkavállalónak egy szava nem lehet mert hát milyen kis "klassz" munkahely, holott meg szégyen ami ott megy, aztán a fizetési napon döbben rá kedves dolgozó, hogy hát nem fizették ki, és ha netán pampogni merne, még a "nagyoknak" áll feljebb.. Szégyen ez az ország, én azt mondom külföldön keress munkát, szinte bárhol jobban megélsz, nyugodtabb körülmények között, mint itt..
2012. dec. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
45%
Kedves kérdező, nem a létetek miatt gyülölnek benenteket. A viselkedésetek és a gondolkodásmódotok miatt gyülölnek benneteket. A történelem folyamán bebizonyitottátok, hogy semmit sem épitettetek fel, egyetlen várost nem alapitottatok. Semmi nem fontos nektek csak az, hogy minél több jogotik legyen és a magyarokat megalázzátok enyegetve őket. A cigány vezetők ha a megbékélst akarják akkor kezdjék el magyarázni az emberekinek a kötelességet és a tiszteletet is.
2012. dec. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
89%

"A viselkedésetek és a gondolkodásmódotok miatt gyülölnek benneteket."


- a "magyarok" (akármitől is lesz szerintetek valaki magyar, egy erősen kevert társadalomban) talán mind egyformák? Köztük egyetlen tolvaj, gyilkos, megátalkodott bűnöző sincs? A magyarok mind jók, aranyosak, segítőkészek és kedvesek? MIND?? Csak azért, mert magyarok?


- a cigányok talán mind egyformák? Köztük nincsen egyetlen normális sem? Nincs olyan, hogy attól még, hogy ő történetesen roma származású, még rendes, dolgos, szorgalmas és becsületes? Köztük mindenki tolvaj és szemét lehet, ez talán kódolva van?


Én tapasztaltam már mindkét "táborban" mindenféle embert! (Mellesleg a magyar az lehet svár, tót, bolgár, román, szlovák, szerb... származású. És roma is, igen. Tudod: ÉN IS MAGYAR VAGYOK!!!)

2012. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
*sváb
2012. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Természetesen van a cigányok között is normális ember. Ugyanugy mint ahogy egy 30 éves autó is lehet tökéletes állapotban és egy 5 éves is életveszélyes. Ha egy hosszabb utra kellene elmenjél melyiket választanád ránézésre? Ez nem előitélet, ez tapasztalás kérdése. Nekem is okoztak problémát magyarok, románok, németek és cigányok is. Olyan elvetemült dolgokat mint amit a cigányoknál tapasztaltam egy életre meghatározó élményeket adott. Amugy a nagy számok elve alapján sokkal nagyobb az esélyed, hogy egy roma ártson neked mint bármely más nemzet tagja.
2012. dec. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Jól van, én ezt a parttalan vitát abba is hagyom, ha így álltok hozzám, azzal úgysem tudok mit csinálni.

Valószínűleg tényleg marad nekem a külföld. :( De, ha még ezek után hazaárulónak is neveznek majd, mert hogy elmegyek... Na, az lesz a világ röheje!


A lényeg, hogy én most inkább lelépek, és karácsonyozom a családommal, mint hogy itt vitatkozzak gyűlölködő és előítéletes emberekkel.


Kellemes ünnepeket mindenkinek!

2012. dec. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
71%
A cigányoknál nagyobb előitéletet és fajgyülöletet sehol nem tapasztaltam. Aki a közelükben lakik és nap mint nap találkozik velük az ezt pontosan érzi és tudja. Természetsen most nem a multimiliomos cigányokra gondolok akik arany kanállal esznek. Ők valószinüleg megtalálták a társadalomba való beépülést. Többségük viszont nem akar integrálódni és kifejezetten gyülöli a magyarokat. Nézzétek meg az eltorzult képüket amikor a magyarokról és a sérelmeikről beszélnek.
2012. dec. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
47%
Azért gyűlölnek mert a cigányok nagyrésze lop, gyilkol, és segélyből tartja fent magát. Egyébként a ti hazátok Infia ha már itt tartunk..
2012. dec. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Kösöszönöm , szerintem nem erre irányult a kérdés. Egy cég az OTP Alapkezelő mentoráltja vagyok, A HBLF Alapítvány támogat. Remélem ők segítenek elhelyezkedni. Vagy közszférában
2012. dec. 25. 08:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!