Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha pénzkidobás az, hogy olyan...

Ha pénzkidobás az, hogy olyan embert támogat az állam ami szakma nem keresett akkor?

Figyelt kérdés
az mért nem az, hogy "aki akar az dolgozik" felkiáltással az egyetemeken, és főiskolákon végzett emberekre nem gondolva simán elnézik ezt? Az nem pénzkidobás? És most ne "büfé" szakon nézetteket nézzük, mert sokan azok mondják ezt, akik életükben nem jártak még felsőoktatás közelében sem. Szóval? Tényleg összeszerelő munkás, és gyári munkás ország akarunk lenn? Betanított zombik?
2013. jan. 24. 09:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
remélem érthető. tehát nem csak a gyenge szakon végzettek sínylődnek gyárakban, hanem mások is. Az nem pénzkidobás? Miért nem lehet olyan cégeket is behívni akiknek profiljuk nemcsak a telefon, az autóalkatrész, vagy más bisz basz összeszereléséről szólnak?
2013. jan. 24. 09:10
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem így működik.

Egyébként pénzkidobás az is, de ne röhögtessél már, ne hasonlítsd össze a kettőt.

Tegnap futottam össze egy ismerősömmel, az állam támogatásával divattervező szakon van 20-ad magával.

Áruld már el nekem, h mit érez az ilyen meg az állam is minek támogat ilyen f*aszágokat?

Mert neki ez az álma?

Általános iskolákban néhol már fűtés sincs, de ő, mivel neki ez az álma jogosan tartja, h az állam kifizesse.

Na most őszintén?

Szerinted az ilyen ember egyáltalán van olyan értelmi szinten, h bármilyen felsőoktatási szakképzésben részesüljön?

Egy álomvilágban él, fogalma nicns mi van az országban..

2013. jan. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hopsz, véletlen elküldtem.

Szal egy álomviágban él, hamis énképpel.

Azt hiszi, h majd elvégzi ezt a sz*rt és majd rögtön felveszik dolgozni és szarásig keresi magát.

Közben meg akinek van egy kis agya, tudja, h nyert ügye van a munkaügyinél.

De hiába magyarázod neki, mert az agya le van teljesen korlátozva, régen ilyen emberek, nem hogy a felsőoktatásba nem jutottak be, érettségit nem kaptak.

2013. jan. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy mindenki az álma miatt csinálja, de ha valaki amit tanul és még ez az álma is, nemtom ebben mi a baj. És nem röhögtetni akarlak, mert ilyenkor a szélsőségek jönnek elő úgyis, de én arra gondolok, amikor nehéz sulit végigcsináló, hogy ne legyen melónélküli, ott robotol a gyárakban. És ő sem azért kapott támogatást anno, hogy majd ezt csinálja.
2013. jan. 24. 09:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, hogy ilyen szakokat támogat az állam mint divattervező (ahol én lakom, most épp szoláriumkezelő indult ingyenesen). De gondolom ezt nem véletlenül. Ilyen szakmával (ha más nincs neki) úgyis csak gyárba tud elhelyezkedni, ahonnan majd kap minimálbért. Ennek az államnak meg már nagyon úgy néz ki ez a célja...ahogy irtad, gyári munkások, akik eltartják a politikusokat meg a tudjuk kiket..
2013. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nah de akkor érted. most nem a büfészakosok támogatása a krédésem. hanem, hogy tök mindegy, csak legyen hely, az őket már nem érdekli, hogy gyárak lesznek azok, csak több ezer hely legyen, havi 70 ezerért oszt cső.
2013. jan. 24. 09:53
 7/14 anonim ***** válasza:

Jól értem, lesznek diplomás szoláriumkezelők? :D

Szerintem ép eszű ember fél óra alatt betanulná...

Sok cég van, amelyiknek diplomás kell csak, de mindegy milyen diplomája van, csak legyen, mert abból látják, hogy "okos ember".Hát, nagy az Isten állatkertje....De ilyen munkáltatói hozzáállás mellett, ne csodálkozzunk, ha mindenki diplomát akar, mindegy milyet!Persze, hogy aztán sok diplomás a gyárakban köt ki, hisz Dunát lehet velük rekeszteni, annyian vannak.

2013. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Értem. Azért régen ez nagyon máshogy volt. Voltak a szakmunkások, betanított munkások meg a diplomások ill. magasabb végzettséggel rendelkezők. Mindenki tudta hol a helye, és nem volt kérdés, hogy ki keres többet, mert egyértelmű, hogy nem a gyári munkás, akinek bár hasznos is lehet a munkája, akkoriba az volt gyári munkás aki lusta volt tanulni, és nem erőltette meg magát, hogy más legyen belőle. Most meg, még pedagógusi diplomával is vannak a gyárban szalagmunkások.
2013. jan. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Persze, tanulni akkor is kell. Mert ha van vmi a kezedben és még értesz is hozzá akkor talán majd tudsz továbblépni.
2013. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Valóban, azért lett ennyi ilyen szak, mert kellett a suliknak minél több lóvé, és ezt az ilyen szakok meghírdetésével tudták elérni. Mert aki eddig sem tudott volna monjuk jogásznak jelentkezni, az akkor sem tudott volna. Viszont van aki mondjuk komm és művszervezőit is ötössel végzi el, nem pedig kettessel. Nekem nem ilyenek vannak, és ne ilyenekre hegyezzük ki a hangsúlyt szerintem. Hanem tényleg olyanra, aki akarna többet, de még egy gyáron belül is sokszor hiába bizonyítol, inkább felvesznek egy külsőst jobb poziba, mert nehogy már a termelés kárára menjen az, ha kivesznek egy jó embert onnan. Vagy rokonkát, vagy eegy nyallert raknak be inkább. És én ezt tartom még szemétségnek. főleg ha állásinterjún még előremenetelt is említenek közben meg.....
2013. jan. 24. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!