Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha pénzkidobás az, hogy olyan...

Ha pénzkidobás az, hogy olyan embert támogat az állam ami szakma nem keresett akkor?

Figyelt kérdés
az mért nem az, hogy "aki akar az dolgozik" felkiáltással az egyetemeken, és főiskolákon végzett emberekre nem gondolva simán elnézik ezt? Az nem pénzkidobás? És most ne "büfé" szakon nézetteket nézzük, mert sokan azok mondják ezt, akik életükben nem jártak még felsőoktatás közelében sem. Szóval? Tényleg összeszerelő munkás, és gyári munkás ország akarunk lenn? Betanított zombik?
2013. jan. 24. 09:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az államnak az a feladata, hogy működőképes maradjon és az embereknek megélhetést biztosítsa .... Az biztos nem fog segíteni, ha egy bölcsész az álmait kergetve elmegy filozófusnak és 5 év múlva rájön, hogy nem tud megélni ... Ezekkel a szakmákkal még külföldön se fog találni az ember munkát ... csak azok keresettek, amik itthon is hiányszakmának számít :)
2013. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ne a bölcsészekről beszéljen már mindenki mert vannak olyan természettudományos, it-s szakmák, ahol irreálisan nagyot követelnek a cégek. amiket hírből sem tanítottak a suliban. gondolok itt két nyelv, rendszerek ismerete, stb.
2013. jan. 24. 10:34
 13/14 anonim ***** válasza:
Én saját példámból indultam ki... persze jeleztem hozzászólásomban, hogy sok más szakon is trend ... Az oktatás színvonala hatalmasat esett a tömegképzésnek köszönhetően, melyről sokan csak úgy beszélnek, mint bújtatott munkanélküliség! Van benne valami...
2013. jan. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
De nagyon bosszantó ám hidjétek el amikor kijössz, és pár év eltellik és munkanélküliséget, pár év gyári melót, mást nem tud az ember felmutatni. :(
2013. jan. 24. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!