Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha háború törne ki a régi...

Ha háború törne ki a régi magyar területekért a szlovákok ellen, te lennél önkéntes katona, hogy felszabadítsd északi testvéreinket?

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 15:41
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen nem. Nemönkéntes katona sem lennék.
2009. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
51%
Az olyan barmok mint ti dalolva boldogan mentek az I. világháborúba, azzal a szlogennel hogy mire a levelek lehullanak otthon lesznek szeretteik körében, na az ilyen marhák miatt lett Trianon is ami annyira fáj nektek, ennyit a józan észről és a haza szeretetről. Ja és ha soroznának se mennék, és az egyik hozzászólónak csaak annyit, hogy Mo-n nincs halál büntetés, látom ismered szeretett hazád jogrendjét!
2009. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
58%
Én írtam,hogy agyonlőnének ha nem vonulsz be a behívóra a háborúban.Te tévedsz mert ha háború van akkor nem érvényes a hagyományos jogrend rögtön ítélő katonai bíróság van és amit elkövetsz az hazaárulásnak hívják amiért bizony azonnal tarkón lövés jár.és itt nem felebezhetsz Helsinkiben.Voltam katona és hidd el nem olyan mint a polgári bíróság,egy srácnál találtak egy füves cigit egyetlen egyet és kapott érte öt év letöltendőt,és senki nem vitatkozott,hogy jogos e vagy sem.Nem volt feljebbviteli bíróság,enyhítő körülmény semmi csak tárgyalás száraz tények ítélet végrehajtás ennyi.
2009. szept. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 Salx Narval ***** válasza:
75%
Miért van az szerintetek, hogy mi 40-fölöttiek jól kijövünk a Szlovákokkal és a Magyarokkal is. Véletlenül sem jut eszünkbe egymást bántani, sértegetni, akár itt, akár ott vagyunk.Ti srácok és ez a mindkét félre vonatkozik,tisztelet a kivételnek, mid a két oldalon,egymás ellen acsarkodtok.Természetesen az én korosztályomban is akad, egy két eszement. Ne az öklötökkel szerezzetek elismerést Magyarországnak, hanem a kulturált viselkedéssel, műveltséggel és más népek iránti tisztelettel.Ezek azok a dolgok, a mit a hazátokért megtehetnétek.Embert ölni,otthonokat lerombolni,árvákat hagyni magatok után,fogalmatok sincs arról,hogy mit beszéltek. Hát kíváncsi lennék rá, mekkora lenne az arcotok, ha tényleg háború lenne.Láttam én már ettől kevesebbért is, hozzátok hasonló vagányokat, reszketni a félelemtől.Teljes szívemből,békességet és bölcsességet kívánok, az itt leírtak megértéséhez.
2009. szept. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
65%

1:36-os még mindig csak a jól ismert kliséket durragtatod, szerintem nézz utána valaminek mielőtt beszélsz róla. Mo.-n katonai bíróság sem ítélhet halálra semmilyen körülmények között. Ajánlom a halálbüntetést hatályon kívül helyező Ab határozat elolvasását. Ugyanis rendkívüli állapot idején valóban fel lehet függeszteni jogokat , de az élethez való jogot NEM!!!- és ebből vezette le az AB hogy nem lehet halálbüntetés, még katonai bíróság előtt sem!

Ja és még valami az ha nem vonulok be baromira nem hazaárulás, olvasd el inkább a Btk-ban mit jelent valójában a hazaárulás!

Ez a baj ezzel az országgal, hogy mindenki fél információkkal akar okos lenni és nem veszi a fáradságot, hogy a dolgoknak tényleg utána nézzen, ez perdig veszélyes. Ha ebben tévedsz szerinted hány ilen dolog van amit igaznak hiszel és mégis csak egy nagy tévedés? Ti mondogatjátok, hogy a bunkó bal-liberálisok csak kereskedelmi tv-t néznek ., ezért nem tudnak semmit. De úgy látszik a Kuruc.info se tesz tájékozottabbá! Olvasd el magát a törvényt, mielőtt okoskodsz!

2009. szept. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
65%

Ja és ,még annyi, hogy nem tudom hol és mikor voltál katona, de katonai bíróság előtt ugyanúgy van fellebbezésnek helye (nem feljebbezés!), a megyei bíróság katonai tanácsának ítélete ellen az ítélőtábla tanácsához lehet fellebbezni, itt pedig a Be. (büntetőeljárási tv.) vonatkozó részeinek elolvasását ajánlom!!! Szomorú, hogy én bal-liberális bunkó , aki gyáva és még katona sem volt jobban isemerem hőn szeretett hazánk alkotmányos berendezkedését mit te! De hogy ez ne így legyen ülj le olvass!!!- ne kuruc.info-t, nem is kell Nol.hu, elég ha törvényket és egéb jogszabályokat olvagatsz, mielőtt neki állsz észt osztani.

És ez ugyanúgy igaz nem csak a jogra, hanem a közgazdasági kérdésekre is, mert ott is kb. ekkora baromságokat szoktatok összehordani.

2009. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
67%
Lehet itt tényleg sokat agyonlőnének. A gyávák/árulók meg rohannának a zusába. Ha engem nem vennének fel a seregbe, akkor csatlakoznék valamilyen gerilla alakulathoz.
2009. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
77%

na bumm elírtam egy szót....mind egy majd rájönnél,ha ott térdelnél,nem vagyok elvakult jobbikosgárdásnácifasiszta.csak egy egyszerű magyar.Bár ez a szemedben ugyanaz,te viszont büszke lehetsz magadra,hogy ha a hazád bajban lenne és meg kéne védeni sz@rnál bele magasról.Ajánlanám figyelmedbe a Csemengi katonai kódexet amiből kimásolok egy részt neked.



A jelenleg hatályos ― többször módosított ― Büntető Törvénykönyvünk ezután az 1978. évi IV. törvény lett, amelyet 1979. július 1-jén az 1979. évi 5. tvr. léptetett hatályba. Az 1978-as Büntető Törvénykönyvben a halálbüntetés kivételes jellegű büntetés lett, az állam elleni bűntetteket, a katonai bűncselekmények jelentős részét, a béke elleni és a háborús cselekmények egy részét, és bizonyos köztörvényes cselekményeket fenyegették ezzel.

A katonai bűntettek közül a törvény különösen sokat sújtott halálbüntetéssel:


- a szökést,


- a külföldre szökést,


- a kibúvást a katonai szolgálat teljesítése alól,


- a zendülést,


- a parancs iránti engedetlenség bizonyos eseteit,


- az elöljáró és szolgálati közeg elleni erőszakot,


- a készenléti szolgálat szabályainak megszegését,


- a harchelyzetben elkövetett parancsnoki kötelességszegést,


- a kibúvást a harci kötelesség teljesítése alól,


- a harckészültség veszélyeztetését, és a hadikövet elleni erőszakot.


Az a baj,hogy annyira beleszoktak az emberek a jogállamba,hogy elképzelhetetlennek tartják,hogy valakit kivégezzenek,pedig ugye 56 után is sajnos nem egy ízben megtörtént,és nem beszélve a szomszédos országokban folyó háborúk alatti népírtáshoz.ha itt háború lesz akkor nem olyan mint a filmekben,hogy néhány száz amerikai katona megnyeri és mindenki boldog,nem itt minden férfi és nő kezébe belenyomnának egy AMD-t vagy AK-t és zavarnák a frontra mivelhogy katonaságunk nincs és két NATO tag közti vitába nem szól bele a NATO.Tehát ha háború törne ki akkor menni kéne és nem önkéntes alapon.Az meg hogy buta golyófogónak mínősítetted a VH-s katonáinkat ocsmány dolog szégyelhetnéd magad érte!

2009. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
31%
Bocsánat az utolsó sor a 23:30 asnak szólt nem neked.
2009. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
68%
Nem, mert szeretek élni és azt hallottam, hogy a háborúban meg lehet halni.
2009. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!