Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a baja annak az embernek,...

Mi a baja annak az embernek, aki állandóan azt hajtogatja, hogy "miért az én adómból"?

Figyelt kérdés
Mindennel kapcsolatban.

2014. jan. 19. 08:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%

Nem túlzottan szofisztikált kifejezése annak, hogy ő az adott kiadásnöveléssel nem ért egyet valamilyen okból. Általában vagy a szimbolikus gazdasági hasznot speciel nem termelő (pl. művészet, magaskultúra, különböző emlékhelyek állítása) dolgokat ellenzik ezzel a jeligével, vagy a középtávú vagy hosszabb célokat szolgáló beruházásoknál szokták ezt elsütni.(oktatás, integrációs törekvések, különböző nagyobb léptékű beruházások, hiteltörlesztés etc.).


Azt veti fel, hogy nem az ő igényei szerint vannak elköltve a közpénzek, ő másra és más összeget költene. Amúgy magának az állításnak nem sok értelme van, hisz az állam azért jött létre, hogy felügyeljen egy s mást illetve társadalmi igények hatására újraossza a javakat. Ha az utóbbi szempont, amit sokszor az állam primer szerepeként határoznak meg szűk hazánkban, akkor ha csak arra költenék az adóforintját az adott személynek amire azt ő szeretné, azon kívül hogy hihetetlen bürokratikus költség lenne, magát az újraelolsztást tenné szükségtelenné, hisz magára, vagy az általa támogatott célokra segítség nélkül is rá tudja fordítani a pénzt.


Aki mindenre fúj értelemszerűen csak magára költene, miközben elvárja, hogy a társadalom többi része viszont ne gondolkodjon hasonlóképpen és rá is költsön. Általában az anyagi helyzettel való elégedetlenség szokta az adóforintjai után való sóvárgást előidézni. Ez okozza a hazánkban roppant magas adóelkerülést, mert a társadalmi többség valahogy így képzeli el az állami újraelosztást.

Ezért tartunk ott ahol, az egymással való kooperáció hiánya miatt és a különböző mellékvágányokra kerülőutakra kiszervezett gazdasági modell miatt. A hivatalos út, a külföldieknek és a balekoknak való, meg is látszik rajta, hogyan is néz ki az az út emiatt.

2014. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 rémuralom ***** válasza:
100%
Ahogy az állam költekezik, az nagyon nem hatékony. Ennek az az oka, hogy mivel nem saját pénzt költ, ezért nem figyel az árra, és mivel jellemzően nem saját magára költ, ezért a minőség sem érdekli. Következésképpen rosszul felmért problémákra adott rossz válaszokra költ súlyos milliárdokat. Siralmas egészségügyet csinálunk ezermilliárdokból, siralmas oktatást százmilliárdokból, siralmas szociális rendszert ismét ezermilliárdokból, korrupciótól bűzlő közbeszerzéseket százmilliárdokból, miközben egy csomó minden hatékonyabban működhetne, ha felnőtteknek nézné az állam az embereket, és hagyná, hogy eldöntsék maguknak, mi a jó nekik. Hát ezért.
2014. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mert ezt hallotta valahonnan és annyira buta, hogy másként nem tudja kifejezni magát ha valami nem tetszik neki. Általában az ilyenek nem is dolgoznak vagy eleve ők vannak más adójából eltartva:-)
2014. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

" ha felnőtteknek nézné az állam az embereket, és hagyná, hogy eldöntsék maguknak, mi a jó nekik"


Sokan viszont koruk ellenére mégsem felnőttek, ezért úgy döntöttek, hogy jobb, ha az állam gondolkodik helyettük. Itt tartunk most.

2014. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves #7-es.


Egyébként a romák is nagyon rosszul érzik magukat a fehér emberek között. Az "integráció" nem az ő érdekükben van, hanem, hogy neve legyen a gyereknek, azaz jogalap az adópénzeink elsíbolására.


Helló! Üdvözöllek "rémuralom", örülök, hogy itt is találkoztunk :-)

2014. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 rémuralom ***** válasza:

"Sokan viszont koruk ellenére mégsem felnőttek, ezért úgy döntöttek, hogy jobb, ha az állam gondolkodik helyettük. Itt tartunk most."


Ez nagyon szépen hangzik, pusztán három probléma van vele.


1. Kik "döntöttek" úgy, és pláne, milyen jogon gondolkodik bárki helyett az állam? (NB: az állam nyilván nem tud gondolkodni, hanem az államot működtetők, akik végső soron ugyanúgy csak emberek, mint mi, gondolkodnak helyettünk.)


2. Mivel nem igazán lehet eldönteni, ki az, aki elég felnőtt ahhoz, hogy hagyjuk magáról dönteni, ezért az egyszerűség kedvéért az állam mindenki helyett "gondolkodik", ha akarja az illető, ha nem. Azok helyett is, akik maguk igenis elég érettek ahhoz, hogy felelősen el tudják dönteni, mi a jó nekik.


3. Pont azért van ilyen sok éretlen ember, mert nem vagyunk felelős döntésekre kényszerítve, az állam egyszerűen szánkba tolja a sült galambot. Hallottam már észak-koreaiakról, akik megszöktek a munkatáborból (és értelemszerűen az országból is), aztán visszaszöktek, mert nem tudtak mit kezdeni a szabadsággal, miután születésük óta soha nem volt kényszerük (ill. egyáltalán lehetőségük) meghozni azokat a döntéseket, amelyek az ő sorsukat befolyásolják. Úgyhogy, ha azt akarjuk, hogy felelős döntésekre képes emberekből álljon a társadalmunk, akkor talán felelősséget és hozzá tartozó mozgásteret kellene adni nekik.

2014. jan. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy, ha azt akarjuk, hogy felelős döntésekre képes emberekből álljon a társadalmunk, akkor talán felelősséget és hozzá tartozó mozgásteret kellene adni nekik."


Ez egy jóféle ördögi kör amiből igencsak nehéz kitörni, mert amíg sült galambot kapnak, senki nem fog azért küzdeni, legalábbis széles néptömeg nem, hogy azt elvegyék tőle holmi hosszútávú célokért és magasztos ám megfoghatatlan ideákért.


Amúgy a fegyveres vagy vér nélküli forradalom általában valami drámai sokk hatására szokott bekövetkezni, amiatt az állam nem képes a nyeszlett sült cinegét a szánkba lapátolni. Úgy magától az állam nem szokott csak úgy hátrább lépni, mert a működtetőinek a több hatalom többet jelent.


Hátrébb pedig kétféleképpen lehet szorítani. Vagy a civil szféra kevésbé függ a hatalomtól és önállóbb lesz és lerázza magáról békésen az elitet, megnövekedett önállósága és befolyása által, ez általában gazdaságilag prosperáló országokban szokott összejönni viszonylag békésen. Vagy pedig, és hazánkban valószínűbb forgatókönyv, valami hatalmas botrány vagy kezeletlen krízishelyzet tör ki, ami jócskán megugorja a magyar nép igencsak magasan lévő ingerküszöbét és több százezer neadj isten milliós néptömeg követeli a honatyáktól hivataluk mihamarabbi befejezését és kivégzik/elítéltetik őket.


Az előbbire hazánkban nincs lehetőség, mert a magyar nép kis túlzással még élvezi is a mostani helyzetet, tehát várhatunk hogy a kormány és az ellenzék mikor lépi át azt a tőlük egyre távolodó és távolodó vonalat.

2014. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 rémuralom ***** válasza:

"senki nem fog azért küzdeni, legalábbis széles néptömeg nem"


Ha végignézel a történelmen, a forradalmat sosem széles néptömegek csinálták. A forradalmakat - és most teljesen mindegy, milyen ideológia volt mögöttük - mindig elszánt kisebbségek csinálták, a tömeg csak sodródott az eseményekkel. Azaz a sült galambok ellen nem széles néptömegek kellenek, hanem olyanok, akiknek már baromira elegük van abból, hogy a munkaadójuk által rájuk szánt pénz 60%-a ilyen vagy olyan formában az államnál landol, amiből aztán többek között makkegészséges, még vastagon munkaképes nyugdíjasok, segélyeken tengődő önkéntes csórók és elmutyizott közberszerzésekből degeszre hízó oligarchák mazsoláznak.

2014. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!