Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a halálbűnte...

Mi a véleményetek a halálbűntetésről?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy egy kicsit durva,de én egyes esetekben igenis alkalmaznám.Lehet csak én vagyok bosszúálló,vagy túl kegyetlen,de nagyon felháborít ez a sok gyilkosság,és hogy egyesek nem félnek már sem Istentől sem embertől.Szóval kíváncsi vagyok ki, hogyan vélekedik róla.
2009. dec. 5. 13:38
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
51%
és ha valakit véletlenül ártatlanul itélnek el?
2009. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem vissza kéne hozzni mindjárt kevesebb lenne a bűnözés az biztos.
2009. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Kezdek megnyugodni,hogy nemcsak én gondolkodok akkor így .Szerintem azért a legtöbb bűnős,akit ilyesmivel gyanúsítanak,gondolok itt leginkább a sorozatgyilkosokra.Hatalmas igazságtalanság,hogy ártatlan embereket gyilkolnak le,családokat tesznek tönkre,ők meg vigyorogva élik a világukat,jól elvannak,az ilyeneknek még a kaja,szállás,ellátás is kár a börtönökben.
2009. dec. 5. 13:47
 4/54 anonim ***** válasza:
96%
Minősített esetben, brutális kegyetlenséggel elkövetett, előre kitervelt gyilkosságok esetén, ha egyértelműen bizonyítható a vádlott bűnössége (tetten érés, DNS minta azonos, beismerés), és a legkisebb kétség sem merül fel, akkor a társadalom védelmében, illetve az áldozatok hozzátartozóinak megnyugtatása érdekében alkalmaznám. Azonkívül a jelenlegi büntetési tételeket erősen szigorítanám.
2009. dec. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
83%
Jó lenne vissza hozzni ( pedofil, gyilkos,..)sorolhatnám ezektől nyugotan meg lehetne szabadulni.. Kár hogy Magyarországon eltörölték..
2009. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
37%

Nekem az a véleményem róla, hogy rövid 'ü'-vel írják.

Bocsi. :)

2009. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kioktatást is,nem figyeltem eléggé,halálbÜntetésről akkor további vélemények
2009. dec. 5. 13:57
 8/54 fhenrir válasza:
59%
Őszintén szólva én gyilkosság, szervezett bűnözés, nemi erőszak esetén visszahoznám, de a lopásnál is visszahoznám azt, hogy a tolvajoknak levágatnám a kezüket. Szánalmas ez a megélhetési bűnözés nevű baromság, alapvetően a magántulajdon védelmét sérti meg.
2009. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
93%

Magával az elvvel egyet értek, de teljes bizonyosság kell az ítélet meghozatalához, ami nagyon ritkán valósul meg.


Sok bűnre igenis a halálbüntetés az egyetlen megoldás, de ahhoz kétséget kizáróan rá kell bizonyítani az illetőre a dolgot.

2009. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
83%

(Előző vagyok)

De egyébként megfélemlítésre is jó lenne.

Lehet hogy kivégeznének pár tucat ártatlan embert is, de ezek után az emberek még azt is elkerülnék, hogy egyáltalán gyanúba keveredjenek.


Szerintem ez nem etikus. Csak kifejtettem egy álláspontot

2009. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!