Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a halálbűnte...

Mi a véleményetek a halálbűntetésről?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy egy kicsit durva,de én egyes esetekben igenis alkalmaznám.Lehet csak én vagyok bosszúálló,vagy túl kegyetlen,de nagyon felháborít ez a sok gyilkosság,és hogy egyesek nem félnek már sem Istentől sem embertől.Szóval kíváncsi vagyok ki, hogyan vélekedik róla.
2009. dec. 5. 13:38
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
És melyik kivégzési módot alkalmaznátok??
2009. dec. 5. 14:25
 12/54 anonim ***** válasza:
72%

ezek közül valamelyik

akasztás

méreg

villamosszék

golyó általi halál

2009. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
Igen,én is gondoltam erre,hogy megfélemlítés céljából,akkor talán kicsit jobban elgondolkoda gyilkos,mielőtt öldökölni indul,hoyg ő is így végzi ha elkapják,így lenne igazságos.
2009. dec. 5. 14:27
 14/54 anonim ***** válasza:
72%
villamos szék, akasztás, fejbe lővés, méreg.
2009. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim válasza:
91%
egyetértek a 13:43 időponti válaszolóval
2009. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim válasza:
47%
Én is bevezetném!!!!És a legfájdalmasabb módon végeztetném ki őket!!Megkínzással!Akik meg más tulajdonát rongálják pl heccből megkarcolgatják más kocsijának a fényezését,levágnám kezét lábát!
2009. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
73%

És utána mi lenne vele?

Kéz, vagy láb nélkül nem tud dolgozni. Akkor az állam lássa el?

Én bizonyos esetekben a halálbüntetés mellett vagyok, de akkor már a leghumánusabb módon.

Fejlövés, akasztás, villamosszék, azonnal ható méreg, ilyenek.

2009. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
91%

szóval viasszatartó ererje lenne, ahogy itt írták egyesek.

nekem nagyon úgy rémlik, hogy semmivel sem volt kevesebb a bűnözés, amíg volt halálbüntetés.

amerikában is, azokban asz államokban ahol van halálbüntetés, egyáltalán nem alacsonyabb a bűnözési ráta - szóval óvatosan azzal a "visszatartó" erővel...

nem beszélve arról, hogy elég gyakran derül ki, hogy valakit ártatlanul ítélnek el. a börtönbüntetést még csak- csdak jóvá lehet tenni valahogy, de a halál visszafordíthatatlan... lehet kicsit elgondolkodni.

2009. dec. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
Elhiszem,de akkor is úgy igazságos,ha azt kapsz,amit te is adsz másnak,szemet szemért,fogat fogért,ennyi.
2009. dec. 5. 15:00
 20/54 anonim ***** válasza:
46%

Nem érted a lényeget.

Úgy lenne visszatartó erő, ha mondjuk minden gyilkost és mindenkit, aki mondjuk 10.000 Ft-nál nagyobb értéket lop, automatikusan kivégeznének. Bárki, akire akár a gyanú árnyéka is vetül, mehet a siralomházba.

Sok ártatlan áldozat lenne, igen. De ezek után az emberek kétszer is meggondolnák, hogy gyanúba keveredjenek-e.


Mint mondtam, én nem tartom ezt etikusnak, de kétségtelen, hogy van benne ráció.

2009. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!