Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a halálbűnte...

Mi a véleményetek a halálbűntetésről?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy egy kicsit durva,de én egyes esetekben igenis alkalmaznám.Lehet csak én vagyok bosszúálló,vagy túl kegyetlen,de nagyon felháborít ez a sok gyilkosság,és hogy egyesek nem félnek már sem Istentől sem embertől.Szóval kíváncsi vagyok ki, hogyan vélekedik róla.
2009. dec. 5. 13:38
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
62%

"és ezt a hülyeséget meg honnan vetted?"


Többek között angol nyelvű wikipédiáról. Jó, tudom, persze, bárki írhatja, csak azért nem egészen így van, mert a valótlan adatok hamar lekerülnek (az angol nyelvűről igen! a magyarban nem vagyok biztos).

De nem csak a wikin van fent. És az érvelésed sem helytálló, ugyanis az usa több százmilliós lakossága mellett -73 gyilkosság még nem teszi gyilkosságmentessé az usa-t, az arányokkal nem vagy tisztában.

2009. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%

nézd, nem fogok veled vitatkozni, mert hiába hivatkoznék valós (és nem wikis) statisztikákra, hiába hivatkoznék történelmi tényekre. (mit gondolsz, milyen mértékben csökkent angliában a koldusok száma, amikor a koldulást is halállal büntették?

elárulom: semennyivel...)

azt csak halkan kérdezem, - mert bizonyos fokig unetikus- hogy akkor is ilyen bizonyossággal lennél- e halálbüntetéshívő, ha esetleg valamelyik hozzád közelálló személyt ítélnének halálra tévedésből?

(vagy, mert 10000 ft- nál nagyobb értéket tulajdonított el, amint ez is javasolva volt...)

2009. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

Én nem javasoltam, hogy 10.000 Ft feletti lopást büntessék halállal.

Ez csak egy példa volt és kihangsúlyoztam, hogy ÉN NEM TARTOM ETIKUSNAK.

Mellesleg a koldulás egészen más tészta. Az nem választható. Az viszont igen, hogy megölöd-e az illetőt vagy sem.

2009. dec. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
62%

"A legkevésbé fájdalmas a..."

Kit érdekelne, hogy pl. egy olaszliszkai lincselő nem fájdalommentesen halna meg a halálbüntetés végrehajtásakor?!?

2009. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

"Mellesleg a koldulás egészen más tészta. Az nem választható."

igazad van, vártam etz az ellenérvet.

akkor mondok más példát: (ezt már néhányszor leírtam hasonló kérdések kapcsán...)

szintén anglia a helyszín.

a zsebtolvajlás büntetése halál, mégpedig különösen kínos halál (élveboncolás) volt.

nem szórakoztak azzal, hogy az elkapott zsebtolvajokat egyenként szedjék szét, megvárták, amíg néháy delkvens összegyűlik, azután nyílvánosan, szinte népünnepély formában egyszerre végezték ki őket.

feljegyezték, hohy az egyik ilyen tömeges kivégzés alkalmán, az összegyült nagyérdemű között rekord számú zsebtolvajlás történt.

érted?

miközben a társ- szakikat éppen felboncolta a hóhér a kínpadon, a még szabdlábon levő társaik, a látványtó cseppet sem elrettenve nagyban "dolgoztak".

a zsebtolvajlásra nem nagyon lehet ráfogni, hogy "muszáj".

na, ennyit az elrettentő erőről...

2009. dec. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

Jó akkor válaszolok de kérdezni is fogok.

Azt kérdezted, hogy akkor is a halálböntetés mellett lennék-e, ha az egyik rokonomat akarnák kivégezni? Nem msuzály elhinned a válaszomat, de ha a rokonom történetesen egy utolsó szemét gyilkos gazember, akkor nem valószínű, hogy sok könnyet hullatnék érte (mivel az ilyen ember a családnak is átok).

De visszakérdeznék akkor: és akkor is annyira elleneznéd a halálbüntetést, ha történetesen az egyik rokonod egy gyilkos áldozatává válik, de előtte megerőszaklja és különös kegyetlenséggel megöli?

2009. dec. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
62%
Hasznos
2009. dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
65%

A halálát kívánnám a gazembernek, de tudnám, hogy ez bosszúból van így, és a bosszú nem jó tanácsadó. Meg tudnám, hogy nem egészen biztos, hogy azt kapták el, aki megtette, és lehet, hogy ártatlant érne a bosszúm. Akkor miért lennék jobb, mint ő?


Szemet szemért, és vak lesz a világ.

2009. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
62%

Márpedig kell a halálbüntetés, mert némely minősített gazembertől igenis meg kell szabadítani a társadalmat.

Vagy 2-3 éve valaki megerőszakolt, majd leöntött benzinnel egy lányt és felgyújtotta. Miért tartsuk 20 évig a társadalom költségén, aztán meg jó magaviseletért szabadul (vagy mert nagyon tele a börtön), és odaköltözik valaki mellé.

Szögi Lajos lányai is félhetnek, hogy a szabadulás után jön majd a bosszú, amiért segítettek börtönbe juttatni a tetteseket.

A kisszámú tévesen kivégzettről azt gondolom, ahogy egy elismert jogtudósunk is nyilatkozott vagy két éve: ez egy háború, aminek mint minden háborúnak, vannak polgári áldozatai is.

2009. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
100%

Ártatlan áldozatok, hát igen, vannak és lesznek is.

De a világ tökéletlen! Nevezzük Istennek, vagy Természetnek, de egyik sem tudott tökéletes világot alkotni. Az utópia, "seholsincs", ahogy Morus Tamás írta. És ennek a tökéletlen világnak mi is részei vagyunk. A történelem mindig bebizonyította, hogy kegyetlenül leszámol a természet azokkal, akik semmibe veszik a törvényeit, ki akarják húzni magukat alóla.

Jobb egy rossz lépést elkövetni, mint egyáltalán semmit sem tenni az igazság érvényesüléséért. Csak az hibázik, aki tesz is valamit.

2009. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!