Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a halálbűnte...

Mi a véleményetek a halálbűntetésről?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy egy kicsit durva,de én egyes esetekben igenis alkalmaznám.Lehet csak én vagyok bosszúálló,vagy túl kegyetlen,de nagyon felháborít ez a sok gyilkosság,és hogy egyesek nem félnek már sem Istentől sem embertől.Szóval kíváncsi vagyok ki, hogyan vélekedik róla.
2009. dec. 5. 13:38
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
49%

volt idő, amikor a zsebtolvajlást is halállal büntették - ettől semennyivel sem csökkent a zsebtolvajok száma.

jó lenne már felfogni, hogy a halálbüntetés semmilyen visszatartó erővel nem bír, ellenben jó eséllyel nem kevés ártatlant végeznek ki.

2009. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
63%

Igazából "humánus" halálbüntetés nincs, olvassatok utána kicsit. A méreginjekció is kimutathatóan nem azonnal hat, és igen fájdalmas (az áldozat közben beszélni sem tud, de érzi). Az akasztás is csak akkor fájdalommentes, ha eszméletét veszti az ember közben (erek beszűkülnek), de ez sem túl gyakori. A legkevésbé fájdalmas a főbelövés egyedül (de főbelövéses kivégzés tudtommal nincs, csak kivégzőosztag által), az pedig megint kétséges (a katonák pontossága/pontatlansága miatt).


Amúgy a kérdésre válaszolva én visszahoznám a halálbüntetést mindenképp.


Nem vagyok a brutalitás híve, de 1-2 gyilkos (cozma gyilkosait, stb.) kínai haranggal végeztetném ki. Bezárják az embert egy nagy harangba, aztán kalapácsokkal ütni kezdik 2 oldalról. Az áldozat idegrendszeri károsodásokat szenved, megsüketül, megőrül, önmagát tépi szét.:)

2009. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:
húúú,ez nagyon kemény...
2009. dec. 5. 15:41
 24/54 anonim válasza:
41%
szerintem rövid ü-vel írják :P
2009. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
66%
A halálbüntetéssel az a baj, hogy nem visszavonható, ha valakiről kiderül, hogy ártatlanul ül börtönben 30 éve elengedik, de ha kiderül, hogy ártatlanul végezték ki 10 éve, akkor max megvonjuk a vállunkat, mert már nem lehet mit tenni. A halálbüntetés azt feltételezi, hogy a bíróság tévedhetetlen, ami nem igaz, hiszen a bírók is emberek. A tévedés lehetősége a legalapvetőbb emberi tulajdonság. Nem szabad úgy tenni, mintha lennének olyan emberek, akik soha sem hibáznak.
2009. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
41%

Tévedhet igen, és itt a "het"-en van a hangsúly. Ugyanis ezzel szemben vannak egyértelműen 100%-ig bizonyítható esetek is, főleg manapság, amikor már a DNS segítségével bármit meg lehet állapítani.

Ugyanakkor pszichológiai elrettentő hatása is van.

Mellesleg: az USA-ban felmérések igazolták, hogy minden egyes kivégzés 74-el csökkenti a gyilkosságok számát a következő évben.

2009. dec. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
49%
De bármilyen bizonyítékot lehet manipulálni
2009. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
49%
"Tévedhet igen, és itt a "het"-en van a hangsúly" tehát te is tudod, hogy tévedhet, innentől nincs miről beszélni. A DNS- sem 100% , csak majdnem 100, tehát ott is van lehetőség a tévedésre. Egyszerűen nem lehet olyan olyan ítéletet hozni, ami nem visszavonható, már az előbb is leírtam miért.
2009. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%

"...az USA-ban felmérések igazolták, hogy minden egyes kivégzés 74-el csökkenti a gyilkosságok számát a következő évben..."

és ezt a hülyeséget meg honnan vetted?

ha ez igaz lenne, akkor már régen gyilkosságmentes lenne az usa.

pont azt igazolják a felmérések, hogy a halálbüntetés egyáltalán nem befolyásolja a bűnözési hajlandóságot.

2009. dec. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
62%

Rendben, nézhetjük akárhonnan. Igen, lehet manipulálni, lehet tévedni. Erről egy példa jut eszembe, bocsánat, hogy nem a témába vágó, de remélem megérti aki egy kicsit el tud vonatkoztatni. Szóval: valóban igaz, hogy ha elindulunk egy úton A pontból B pontba, akkor eltéveszthetjük az utat, ki is rabolhatnak az út során, veszélyekkel van tele, de ez még nem indok arra, hogy el se induljunk!

És végül is bármilyen kegyetlenül hangzik: ha bűnös, ha nem, a lényeg, hogy elrettentő ereje van. Megölünk egy embert, és ezzel 73 halálát megakadályozzuk, mivel ennyi esetben visszarettennek a gyilkosságtól az ítélettől való félelem miatt.

2009. dec. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!