Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? (fontos kérdés nekem)

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy szüleim akarata ellenére szeretnék belépni egy politikai szervezet (nem párt) ifjúsági szárnyába. Mivel még csak 17 leszek, ha jól tudom feltétlenül szükséges ehhez szülői beleegyezés. Jól kialakult nézeteim vannak és képes vagyok komolyan gondolkodni és ezt ők is tudják szerintem, de féltenek, meg nem is értenek velem teljesen mindenben egyet. Szóval a lényeg hogy nem engedik egyenlőre.
2009. dec. 20. 18:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%

Jó tanuló vagy, feltételezem tovább tanulsz. Ott is tanulni kell majd és élni egy kicsit, tudom, mert nemrég végeztem. :)

Utána is megvár a belépés, ez akkor kivétel, ha ténylegesen politikai pályára szeretnél menni, de akkor is ráérsz egyetem/főiskola alatt belépni, de addigra letisztul a pártok helyzete és több információval tudsz mérlegelni.

2009. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%

Azt hiszem, tudom melyik irányba húzol.

Én azt tanácsolom gondold át, hogy vajon két év múlva is hasonló lesz-e a helyzet a maihoz. Mert ha nem, az emberek gondolkodása megváltozik, így pártok tűnnek el, jelennek meg; lehet, hogy épp az általad preferált is erősen meg fog gyengülni.

(És még nézd meg a párt átlag életkorát, ha nincsenek idősek, az bizony azt jelenti, hogy karriert ott befutni igen nehéz. )

2009. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
A jól kialakult nézetekben meg sose higgy, én is fordultam egyet-kettőt huszonéves koromban. De ezzel nincs semmi baj, csak ne lepődj meg, ha egyszer majd máshogy látod a világot. Magyarországon, én saját véleményem szerint ne politizálj. Rettenet, ami itt politika címszó alatt zajlik.
2009. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"egy politikai szervezet (nem párt)"


Nem párt. Akkor mozgalom? :)))


"Jól kialakult nézeteim vannak"


Akárcsak az összes 17 évesnek. Amely jól kialakult nézetek aztán elég gyorsan megváltoznak.


"és képes vagyok komolyan gondolkodni"


Nehogy azt hidd, hogy a párttagsághoz gondolkodni kell. A párttagság főleg plakátragasztást, szendvicskészítést, tea- és kávéfőzést, szórólaposztogatást, székek nagyterembe hordását stb. fogja jelenteni.


Majd 30-40 éves korodban, ha befutott vállalkozó, jelentős tudós vagy egyéb befolyásos ember leszel, akkor a párttagságod jóvoltából lehet belőled jelölt, és politizálhatsz olyan önállósággal, hogy ahhoz már némi gondolkodás is kell.


Az az érzésem, hogy egyelőre nem tudod, mi a politika és mit jelent politizálni, hanem igen romantikus (és nemcsak romantikus: hibás) elképzeléseid vannak róla.

2009. dec. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!