Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért félnek az emberek egy...

Miért félnek az emberek egy esetleges "világbirodalomtól"?

Figyelt kérdés

Rengeteg hívője van az összeesküvés-elméleteknek, új világrendről szóló filmeknek, és egyéb ilyen dolgoknak. Amik arról szólnak, hogy pár család (Rockefeller) a háttérből irányítja az egész világot, a gazdaságot, a politikát és egy új világrendet (New World Order) akarnak létrehozni.

/Aki látta a Wake Up Call-t vagy egyéb ilyen ébresztőfilmszerű dolgokat, az tudja miről beszélek./


Szerintem egy globális, nemzetközi birodalom nem lenne olyan rossz dolog. Persze nem pár család irányítaná, hanem mondjuk a nemzetek által kiválasztott képviselők. Olyan emberek, akik nem világuralomra vágynak. És az emberek, a nép, a polgárok irányítanák a világot a saját ötleteikkel, nézeteikkel. Mindenkinek számítana a szava.


Nem egy világállamra gondolok, hanem egy nagy, globális szövetségre. Ezáltal nem lennének háborúk, nem lenne diszkrimináció, nem lenne elnyomás, nem lenne gazdasági válság stb.


Persze a birodalmon belül megmaradnának a nemzetállamok és mindegyiknek saját kormánya lenne. Viszont lennének alapvető törvények illetve polgárjogok, amik mindenkire vonatkoznak.


A cél egy békében élő, "tiszta", kényelmes, fejlődőképes világ megteremtése, az emberiség érdekében.

- Miért háborúzunk?

- Miért versengünk?

Hiszen mindenki ugyanoda tartozik, mindenki az emberiség része, mindenki a Föld lakója.

Minden lehetőség meg van rá (USA, EU, ENSZ stb.) és így mindenkinek jobb lenne.


Egy egész könyvet tudnék írni az agyszüleményeimről, de most ennyi elég :D (Vagy ez már szocializmusnak számít :D )


Szóval mi erről a véleményetek? Én nem szeretnék vitákat szítani, teljesen nyitott vagyok mindenki nézetére, és azt kérem, hogy ne vesszen össze senki senkivel!



2014. ápr. 24. 15:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

most elképzeltem, hogy fél7kor bekapcsolom a televíziót és csak ilyeneket hallanék/látnék a hírekben: felújították a.., új munkahelyek létesülnek, összefogás napját tartott a világ,..

hmmm.. de szép is lenne! várom már minél előbb! legyen ez nemzetállamokkal vagy egy egységes "Egyesült Föld"el.. csak jöjjön már! :)

2014. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!