Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon miért van jó ideje...

Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?

Figyelt kérdés

Erről van szó:

[link]

Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?


2014. ápr. 24. 18:33
 1381/1938 anonim ***** válasza:
70%

"Küzdj meg érte!Küzdj a semmiért...mert megérdemled!"

Kösz, tovább küzdök. És képzeld, nem bántam meg az eddigi küzdelmet sem. Ha újra kezdhetném az elején, akkor is ugyanígy csinálnák mindent. Na jó, lehet hogy mégsem mindent, például kevesebb időt vesztegetnék a szabadenergiát ellenzőkre és többet a szabadenergia pártiakra.

2015. dec. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 1382/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Szabadenergia párt???

Belépek monkey!Ezzel a párttal meg lehet nyerni választásokat!

Mindenki akarja!

Lehetséges,vagy nem az nem számít...szavazással majd eldönti néped.

2015. dec. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 1383/1938 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetséges,vagy nem az nem számít..."

Ja értem, tehát bizonytalan vagy abban hogy lehetséges-e. Szerinted a komolyabb fizikakönyvek sem említik azt hogy az energiamegmaradás nem mindig érvényes. Vagy más tudományos cikkek sem, például a Flux Compression Generator-ról szóló tudományos cikkekben sincs arról említés, hogy az energia meg is növekedhet. Vagy Enzo mágnesmotorja trükkfelvétel volt?

Vagy ha egy Flyback trafóval előállított kisülési ívvel ha játszadozol, akkor a 12 V-os tápforrás áramfelvétele miért ugrik meg a rövidrezárt kimenetén mérhető zárlati áram többszörösére? Hisz például egy akkutöltő, megpatkolt biztosítékokkal ha rövidre zárt kimenettel mondjuk 5 A-t képes leadni, akkor arra bármilyen passzív áramköri elemekből álló fogyasztót kötünk, annak árama annál csak kisebb lehet, vagy maximum szintén 5 A. De a Flyback trafós kisülési ív hosszával játszadozva mégsem ezt tapasztalod még analóg műszerrel mérve sem, hanem simán felugrik akár 10-80 A-ra is. Ez hogy lehet ha nem úgy hogy a kisülési ív változtatja az induktivitását, akár a Flux Compression Generator?

2015. dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 1384/1938 anonim ***** válasza:
100%
Valamint az is kérdés, hogy az emberek érzik-e úgy hogy megéri szabadenergiával foglalkozni. Ugyanis a hagyományos energetikában biztosabb és nagyobb üzlet van. Például ha van kihasználatlan földterületed, akkor erőművel előre leszerződve termelhetsz rajt például energianyárt vagy akácot. Néhány százezer Ft a befektetés az elején, meg szintén annyi a támogatás. Aztán a vágásérettség elérésekor meg átveszi az erőmű és biztos profitod van, különben nem csinálnák olyan sokan. Ráadásul erdőtulajdonos Döbrögiként érezheted magad. De a szabadenergia készülékkel mit csinálsz azon kívül hogy a saját energiaszükségleted kielégíted? Talán levédeted hogy még azzal is csak kiadásod legyen? Vagy gyártani kezded, aztán rádöbbensz hogy az emberek az ingyenenergiát ingyen is akarják és drótokért meg egy-két tranzisztorért nem akarnak adni egy joggal elvárt összeget? Mert szerintük egy festmény értéke is csak egy pár száz Ft-os vászonból és festékből áll.
2015. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 1385/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Hablatyolsz össze-vissza ismét.

Nem bizonyítható az ami nincs!Érted?

Valaminek a létét lehetne csak bizonyítani.

Ez a Te dolgod.

Ha létezne szabadenergia,akkor az igazolható,mérhető lenne.

Minden kétséget kizáróan.

Ez a felület alkalmas lenne arra/mivel egy szálon fut/,hogy felvetsz EGY témát,EGYSZERRE CSAK EGYET és ahhoz bárki hozzászólhat.

Ez az össze vissza ugrándozás nem vezet sehova.

Komoly fizikakönyvek,"tudósok",flux komression generátor?,Enzo motor?,Flyback trafóval előállított kisülési ív?,Szabó lezli,négyzetes tagok...stb.

Ez így értelmetlen.

Egyszerre csak egy téma kielemzése nem célravezetőbb?

Például hol mértél te 80 ampert?A flyback trafóval előállított ívnél?Milyen műszerrel?

Mért nem lépsz tovább? Felhasználva a játszadozás során keletkezett 80 ampert...


A játszadozáson már rég túl kellene lenni.Túl sok időt töltöttél az iskolapadban és nem tanultál semmit!

Gyakorlat teszi a mestert hawer!

Írj valami okosat!

2015. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 1386/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

az ingyenenergia és a pénzvilág:ősi és kibékíthetetlen ellenségek.

Az ingyenenergia világában a festmény csak vászon és festék.

A festő ingyen gyönyörködteti a szemet,a zenész ingyen gyönyörködteti a fület...és közben saját magát is szórakoztatja,mert:SZERETI AMIT CSINÁL.

Jól csak azt tudja csinálni az ember amit szeret csinálni.

Minden érdek és feltételek nélkül.

2015. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 1387/1938 anonim ***** válasza:
100%

"Például hol mértél te 80 ampert?A flyback trafóval előállított ívnél?Milyen műszerrel?"

A részletek nem titkosak. Ez volt a nagyfesz generátor kapcs rajza:

[link]

Valamint így nézett ki a régi ff TV nagyfesz trafójának ketté szedhető vasmagja:

[link]

A 10...80 Ampert a Flyback trafó 12 V-os bemenetén mértem. Ahogy a rajzon látható, normál esetben max 2 A körül van az áramfelvétele. A kisülési ívet nyújtottam míg el nem szakadt. Amikor kb. 2-3 cm-es volt, akkor periodikusan változó induktivitássá változott és a szekunder (nagyfeszültségű) oldalon keletkező energia visszahatott a primer oldalra, tehát a 12 V-os táplálásra és megugrott az áramfelvétel. Az áramot DVM-el is és analóg műszerrel is mértem. A nagyfesz oldaltól tarts távol minden elektronikus műszert, tehát oszcilloszkóppal se menj rá mert tönkreteszi. Ja és a kapcsolási rajzon látható áramkör rezgése ha nem indul be, akkor egyik primer oldali tekercs két kivezetését fel kell cserélni. Mivel jönne a visszajelzés hogy az meg nem is működik. De igen, túl jól működik.

A változó induktivitás energiatermeléséről meg már írtam eleget. A kisülési ív is ilyen. Amikor az ív L induktivitása leesik, akkor a Φ = L·I fluxus nem tűnhet el hirtelen (fluxusállandóság), ezért az I áram és az energia megugrik hogy a Φ állandó maradhasson. De ez az áram jelen esetben trafó elven visszahat a 12 V-os oldalra, ez okozta az áram növekedését amit mértem. És itt jön elő amit Csüszi is említeni szokott, az "energia egyenirányításnak" is becézett probléma, hogy ne hasson vissza a tápoldalra a többletenergia hanem felhasználható legyen a kimeneten.

Nem ugrálok össze-vissza mert mindegyik egy és ugyanazon elv szerint működik. Ha meg mégis kitértem például a Müllerre, az csak az elmélet minél alaposabb kivesézése miatt volt.

2015. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 1388/1938 anonim ***** válasza:
100%

De amit most ismertettem, jelen formájában nem alkalmas energia termelésre hisz a többlet visszahat a 12 V-os oldalra. Akula áramkörénél is meg a többinél is "energia egyenirányítási" fogások vannak. Meg persze rezgőkört szoktak hajtani.

Igen, az ingyenenergia nem pénztermelő tevékenység, ezért alig érdekli az embereket 100 év óta is. Nincs érdek. Ha valami zsíros üzlet lenne akkor nem kellene kutatnunk mert a jelenlegi üzletemberek oroszlánként vetnék rá magukat hogy kifejlesszék a cégükben és elterjesszék. Talán Széles Gábor is tévesen nagy üzletet látott az energiacellájában, ezért volt az a kezdeti nagy lelkesedése. Mert hogy az ő mérnökei is ráakadtak erre a jelenségre az szinte biztos.

2015. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 1389/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Rövidre zárhatom a kérdést?

Ha működne úgyhogy nem hat vissza...akkor ahhoz nem kell sem széles,sem hosszú Gábor.Mindenki megvenné...a postás a házmester,a villanyszerelő.

A 80Amper mérési hiba...de lehet hogy felvesz annyit,csak az időt kifelejtetted a képletből!

Nem kell flyback trafó meg ív ahhoz,hogy megértsd azt hogy mitől van a "visszahatás"

Hatás-ellenhatás...Newtoni őskövület törvény.

Mechanikában gondolkodj előbb...mert az elektronika ugyanaz,csak nem érted a lényeget ezáltal összezavarja a fejedet.

Itt nem lehet trükközni!NINCS akula fogás.

Visszahatás akkor is lesz,ha betonfalat/vagy mágneses söntöt/építesz.

...csak így már nem lesz hatás/vagy elhanyagolhatóan kicsi lesz./

x-energiával meglöksz egy tömeget.Visszahat?

-Vissza...de még nem vettél ki semmit./flyback áramkörödnél egyből veszed is ki...így még jobban visszahat/

Ebből az x-energiával meglökött tömegből később többet tudsz kivenni?

Utóléri és jól seggberúgja magát?

2015. dec. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 1390/1938 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy mérési hiba volt az áram megnövekedése a bemeneten. A kisülési ív hosszától függött ez a primer oldali áram. A lehető legnagyobb hossznál volt a legjobb eredmény. Ekkor a 12 V-os tápforrás Graetz-hídja után lévő elektrolitkondi is felrobbant. A lényeg, hogy a 12 V-os kimenet rövidre zárása esetén is jóval kisebb áram volt mérhető, azt hiszem 5 A volt.

Csonka István aki az Egely csoportban vizsgálta a kisüléseket, ő is megfigyelte a kisülési ív generátor hatását. Bár elfogadható magyarázattal még nem rendelkezett hozzá, de a magyarázat az amit leírtam a fluxusállandóságról.

[link]

Idézem szavait:

"Az a) ábra szerint a feltöltött kondenzátor rövidzáron át néhány ms alatt sül ki. Míg a b) ábra szerint csövön át előbb, néhány 10 µs alatt sül ki. Valamint a cső elektródáinak polaritása egy pillanatra átfordult."

[ Csonka István, Keresztúri Ferenc: Energianyerés gázkisüléssel és vízbontással, (VHS kazetta) ]

Nekem egyértelműek és világosak ezek az energianyerési módok. Persze az említett "energia egyenirányítás" még nem az. De ha szerinted nem így van amiket írtam, hát legyen, nekem így van mert a természet így alkotta a törvényeit.

2015. dec. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!