Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon miért van jó ideje...

Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?

Figyelt kérdés

Erről van szó:

[link]

Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?


2014. ápr. 24. 18:33
 1411/1938 anonim ***** válasza:
70%

"Miért beszélsz Te más nevében?és miért hivatkozol mindig más marhaságaira?"

Mert nem marhaságot mondott hanem nagyon is jó ötlete volt hogy írj az elmúlt 30 év kísérleteiről. Magam is így gondolom, vagyis írd le részletesen, rajzokkal. Mert aki marhaságnak mondja az én soraimat, az bizonyára nálam jobbakat tud írni.

"Amit pillanatnyilag tudnék javasolni:Szélkerék,napelem,napkollektor."

A szüleim engem arra tanítottak hogy a létszükségleteimet úgy állítsam elő hogy közben élősködő parazitákat ne hízlaljak. Márpedig a napelem az ilyen, sok élősködő örülne ha vennék. Olyat javasoltál amit magadnak nem vennél, gratulálok, te aztán negatív ember vagy a javából.

2015. dec. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 1412/1938 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom megállni hogy ne borzoljam Idegen idegeit. Ezért újabb infó és újabb ugrás következik.

Valamikor kísérleteztem ezzel az áramkörrel:

[link]

A kapcsolási rajzom már csak emlékezetből tudom lerajzolni, mert a vizsgált áramkör annyira megtetszett egyik villamosmérnök barátomnak hogy vissza sem adta. Valahogy így volt megoldva:

[link]

A bal oldalon egyik izzó sem világított, viszont a jobb oldali az teljes fénnyel. Amikor a két kondi sorosra kapcsolódik, akkor a nagyobb feszültség miatt nagyobb áramot (I+ΔI) küld a jobb oldali izzón át. Minél nagyobb tápfeszültséget alkalmaztam, a hatásfok annál nagyobb volt. A Hyde generátor nem véletlenül használ nagy feszültséget:

[link]

2015. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 1413/1938 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, az R2 jelű izzó a dióda anódjára volt kötve, de mint mondtam emlékezetből rajzoltam, minden adat nincs is rajt.
2015. dec. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 1414/1938 anonim ***** válasza:
100%

Helló manusok.Látom még mindig tudtok veszekedni.

Nem ér a nevemben beszólni.


Józsefünk és akárkik.Talán nem pontos de az un, bucking coliról egy kis véleményezésem.Helyes vagy sem,döntsétek el. https://www.youtube.com/watch?v=e9274b36RSk&feature=youtu.be


Neonak egy gondolat ébresztő: https://www.youtube.com/watch?v=Pkj6ILblIyg

Mi lenne ha nem árnyékolnál hanem inkább két eltérő mágnest alkalmaznál?

Csüszi voltam. Na csüssz.

2015. dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 1415/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Ezzel?:

[link] ...nem tudsz borzolni semmit.

Marhaság.

Hogy mértél itt hatásfokot?A szemeddel?Annak elég 24 villanás másodperecenként ugyi?És már folyamatos képet lát.

Arról nem beszélve,hogy az áramkörödben az alsó mosfet tud viszonylag korrekt módon működni,a másik kettő majdnem véletlenszerűen kóvályog.

Magyarul:ha a két felső mosfetet és az alsó 1000mikros kondit kihagyod az áramkörödből,akkor ugyanezt csinálja.

Az irf 510-ben van egy védődióda...azon keresztül sül ki a felső kondi az r3 izzón+a végén lévő 1000mikis/ami a két izzón keresztül állandó töltést kap/.

Érted borz?

2015. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 1416/1938 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel?:

[link] ...nem tudsz borzolni semmit.

Marhaság.

Hogy mértél itt hatásfokot?A szemeddel?"

A villamosmérnök ismerősöm méricskélt tárolós digitális oszcilloszkóppal. És egyértelműen több energia jött ki belőle mint amit felhasznált. Mellesleg ezen az elven működik Hyde generátora is, csak annál a kondi kapacitásának változtatása máshogy van megoldva. De neked úgyis minden marhaság ami komoly dolog.

Most találtam véletlenül a neten a következő két mondatot:

"Az összefogás sokszorosan hatványoz.

Minél többen, minél érettebb és nyitottabb emberek fognak össze egy adott jó ügy érdekében, annál inkább felgyorsul annak a megvalósulása."

És hadd gratuláljak az együttműködésedért és minden más olyan szakember együttműködéséért akik tudnának hasznos infókat írni ide vagy bárhova, de csak azért sem teszik. Gondolják hadd fizessen a szomszéd és dögöljön meg a szmogban. Azt elfelejtik hogy ők is fizetnek és dögledeznek a szmogban, és lehet hogy megelőzik a szomszédot.


"Az irf 510-ben van egy védődióda..."

Remek infó, és hadd egészítsem ki, hogy nem azt használtam, csak azért jegyzeteltem oda a rajzra azt a típust egyik ilyen kapcsolási rajzról hogy később a paramétereinek utána nézhessek.

2015. dec. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 1417/1938 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam, az áramkör nála maradt az ismerősömnél, és ha jól emlékszem akkor a 3 FET típusa IRF 640 volt. De meg nem esküszöm rá, már sok év eltelt azóta.
2015. dec. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 1418/1938 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kép az internetről. Ennél négy kondi van kapcsolgatva és relével. A két izzó eltérő fényerejére érdemes pillantani. A bal oldali a bemenő energiával arányos, míg a jobb oldali a fényesebb, a kimenő energiával arányos. Nem szükséges hozzá fénymérő vagy tárolós oszcilloszkóp, de mint írtam, a műszeres mérések is egyértelműen többletenergiát mutatottak.

[link]

A hatásfok a feszültség növelésével rohamosan növekedett. Hyde ezért alkalmazott nagyfeszültséget és 20 kW körüli hasznos teljesítményt állított elő.

2015. dec. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 1419/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Az irf 640-ben is van,de tökmindegy.

Az alapelv marhaság.Az hogy az áramköri kivitelezés barbár az itt nem oszt nem szoroz.

Mitől lenne többlet kondik párhuzamos töltés/soros kisütésekor?

Összeadás sem megy?

Annyi van bennük amit beletöltesz hawer...mint a Dreherben:))

2015. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 1420/1938 idegen.1 ***** válasza:
100%

Hyde generátor?...mi köze annak ehhez????


"A villamosmérnök ismerősöm méricskélt tárolós digitális oszcilloszkóppal. És egyértelműen több energia jött ki belőle mint amit felhasznált."



Oké!Akkor mi a gond?...Használd ha több jött ki!

2015. dec. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!