Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik még olyan ország,...

Létezik még olyan ország, ahol biztonságban lehetünk? Ahová érdemes költözni?

Figyelt kérdés
Magyarországról mindenképp elszeretnék menni pár éven belül, viszont a célországot még nem tudom...Tudok angolul, németül, svédül...de igazából bármilyen nyelvet szívesen megtanulnék. De úgy látom, hogy az immigráció mindenhol hatalmas problémákat okoznak. Sehol nem látok békét, egyensúlyt. Nem vagyok rasszista, de annyi a beilleszkedni képtelen bevándorló. Németországban pl. a törökök,Nyugat-Európában arabok és négerek, itt Kelet Európában a cigányok. USA-ban is feszült a helyzet a mexikóiak miatt. Svédországban a muszlimok. Ezek az északi országok annyira békések voltak, és mit tettek a bevándorlók velük...Félnek az emberek az utcán. Nem tudom mi tévő legen, úgy érzem, hogy az egész világ egy háborúövezet, mindenhol akkora a feszültség, hogy bármikor háború robbanhat ki. Szerintetek hova lenne érdemes költözni mondjuk 5 éven belül?
2014. ápr. 25. 20:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Szingapúr. Ott gyakorlatilag nincs bűnözés.
2014. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Finnország, Svájc, Alaszka, Kanada egyes részei, Új-Zéland, Ausztrália...
2014. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
Sehova, csak le kéne állni az ilyen kuruc jellegű oldalak olvasgatásával. Svédországban is jól élnek az emberek, Németország nagy részén is. Az USA sem fuldoklik a bevándorlókban. Sőt, Magyarország jelentős része is élhető. Persze mindenhol vannak kicsit rosszabb környékek, de az embereknek Európa 99%-ában nem kell rettegniük, mikor kilépnek az ajtón.
2014. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
lehet igazad van utolsó...egyébként valóban olvasgattam mostanában ilyen oldalakat, de a youtubeon is néztem videókat, pl svédországról...ott a videó alatti hozzászólásoktól, amik részben svédektől származnak-érzem hitelesnek a problémát.
2014. ápr. 25. 20:53
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
Abba nem gondoltál még bele h ha akárhova is költözöl, te is bevándorló leszel, közben meg az egyes országok bevándorlóit kritizálod meg tartasz tölük. Egyébként kicsit paranoiás vagy sztem ....kötve hiszem azért h ennyirán feszült lenne a hangulat mindenhol a világon, ahogyan te azt gondolod.....tényleg nem tudok mást javasolni, h vatikánvárosba költözz, az mindentöl függetlenül megfelelne sztem a a nem túl reális kritériumaidnak.
2014. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
igen, valószínűleg most épp a videók meg a cikkek hatásai alatt vagyok, amiket most olvastam. szóval jah, eltúloztam. de akkor is...nem a bevándorlókkal van a problémám...A svédek is megtűrik őket, de mégis azt hallani, hogy a muszlimok mennyi nőt erőszakolnak meg és mennyire agresszívak. És lehet, hogy egy cikkben írnak hazugságot, de ha levideózzák az már bizonyíték. Ugyanígy itthon is: nincs bajom a koreaiakkal, kínaiakkal, osztrákokkal...de a romákkal igen. mert ők nem tudnak beilleszkedni. Svédországban a muszlimok nem tudnak. (Állítólag)
2014. ápr. 25. 21:03
 7/22 anonim ***** válasza:
66%

"Abba nem gondoltál még bele h ha akárhova is költözöl, te is bevándorló leszel, közben meg az egyes országok bevándorlóit kritizálod meg tartasz tölük."


Ő a nem-európaiakat kritizálta, akik eléggé állat módjára tudnak viselkedni.

2014. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom olvasásra a többi fülecskét is az "Ausztráliáról" alatt.

2014. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Hadd magyarázzam el, hogy működik az ilyen típusú meggyőzés. Van egy probléma, ami a magyar emberek 0,1%-át érinti. Ez kevésnek tűnik, nem? 10.000.000*0,001=10.000, tehát 10.000 esetről beszélünk. Ha valaki ezt a 10.000 esetet összegyűjti, és egyben lenyomja neked, azt fogod hinni, hogy ez valami komoly, a társadalom mondjuk 10%-át érintő dolog. Mert szórakoznak a statisztikai érzékeddel, ami nem szokott hozzá a nagyon nagy számokhoz. Így működik minden ilyen oldal. Igen, vannak Svédországban ilyen problémák. Érintik a svédek mondjuk 0,1%-át, mégis ez valójában rengeteg eset. Több youtube videót lehetne csak ebből gyártani, mint amennyit meg tudsz nézni egy élet alatt. De attól még átlag svédként elenyészően kis esélye van, hogy érintsen téged a probléma (99,9 vs 0,1). A magyarországi cigányprobléma már mondjuk az emberek 5-10%-át érinti, de ezt a 0,05*10.000.000 sztorit összegyűjtöd egy oldalra (=kurucinfó), akkor még komoly hazugság nélkül is azt a látszatod keltheted, hogy a magyarok 99%-a nem mer kilépni az ajtón, mert ott helyben leszúrják. Hazugságokkal megspékelve pedig még meggyőzőbb természetesen. Na, gondolkozz el ezen, és ne olvass annyit a témában, tényleg értelmetlen. És továbbra is fenntartom, hogy Svédország elenyésző kivétellel nagyon jó hely. Magyarország, nem olyan elenyésző kivétellel, de szintén viszonylag élhető.

Persze mindez,. amit leírtam nem jelenti azt, hogy a probléma nem létezik. Igenis létezik, és igenis tenni kell ellene, de azért kezeljük a helyén a dolgokat.

2014. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Hát, azért Ausztria még nem olyan rossz, illetve Svájc, ami még nagyon jó.

Finnországban sincsen sok színes, muzulmán bevándorló.

2014. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!