Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nincs benne az iskolai...

Miért nincs benne az iskolai irodalom könyvekben Juhász Gyula: Trianon című költeménye? Ezt miért hagyják ki?

Figyelt kérdés

El akarják sorvasztani a magyarságtudatot?

Memoriterré nyílvánítanám ezt a verset.

18 éves vagyok, és ma hallottam először. Szégyennek érzem, de nem az én szégyenemnek, hanem az ország vezetőinek a szégyenének, akik direkt kihagyták ezt a remekművet.

Most már kiváncsi vagyok, hogy még miket hagytak ki, meg fogom keresni az ilyen verseket.


Itt a link: http://www.youtube.com/watch?v=kUgpnACXZVs


Szebb jövőt!


2010. jan. 13. 22:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
És József Attilánál a Nem, nem soha miért nincs megemlítve?
2010. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%

na, vajon miért nem?


mert magyargyűllölők ültek, ülnek (vezetik) az okt.minisztériumot, országot

2010. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
Ha minden irodalmi mű benne lenne, akkor az a könyv olyan vastag lenne, hogy fel se bírnád emelni.
2010. jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
38%
Igen elakarják.Amíg nem magyar kormány lesz addig sajnos ez lesz.Az országot nem magyarok vezetik gondolom ezt te is tudod.Erre már csak a Jobbik a megoldás!Szebb jövőt!
2010. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%
Nem minden, csak pár magyarságtudattal foglalkozó pluszba.
2010. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Jó kérdés. Több ilyen vers oktatására volna szükség, mert azért József Attila, és Juhász Gyula, ismert, és elismert költők. Egyébként ezt leszámítva is el van cseszve az oktatás. Jobban is meg lehetne hajtani, főleg az általános iskolásokat. Ezt mint tanuló mondom.
2010. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Igen, ezen változtatni kell.

Eddig is jobbikos voltam, de most itt van mégegy érv, hogy miért a Jobbik és miért ne bármi más.


József Attilától ismerem a Nem, nem soha című költeményt. Akár azzal is kiírhattam volna a kérdést.


Most ez a Trianon vers nagyon elragadott. Az, hogy leírja, hogy mi hogyan kapcsolódik hozzánk, ahol jeleleg más irányít.

1000 évig miénk volt. Én nem mondok le erről.

És mondok valamit.


150 éves török uralom.

-ekkor az magyarok tudták hogy nincs rendjén a fennálló állapot, és tudták, hogy csak ideiglenes


Trianoni "békeszerződés" - 1920. június 4

-idén június 4-én lesz 90 éve, hogy ez a hatalmas igazságtalanság megtörtént.

Ez még csak 90 év. Ne felejtsünk!

Felvidék nem "Szlovákia"! Éljen a lengyel - magyar határ!

Székelyföld és Erdély nem Románia!

Délvidék nem Szerbia!

Kárpátalja nem Ukrajna!

Hiszek Magyarország feltámadásában!

Adjon az Isten szebb jövőt!

2010. jan. 13. 23:24
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
le fogtok pontozni, de én nem bánom h nincs benne.
2010. jan. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

@23:24

"Elment orosz, török,

Trianon sem örök..."

2010. jan. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
Már elnézést, de vegyük már észre magunkat! Még, hogy elsorvasztani a magyarságtudatot. Nyilván azért van benne Petőfi, Jókai, Ady és végtelenségig sorolhatnám, mert ők is mind antimagyarok meg magyarságtudat sorvasztó zsidók meg a frász tudja miket képzelsz be magadnak. Azért nincs benne, mert a magyar irodalom többi gyöngyszeme mellett nem jutott neki hely. Nyilván nem lehet minden író versét betömni a tantervbe. A szlovák tankönyvíróknak nincsenek ilyen gondjaik.
2010. jan. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!