Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nincs benne az iskolai...

Miért nincs benne az iskolai irodalom könyvekben Juhász Gyula: Trianon című költeménye? Ezt miért hagyják ki?

Figyelt kérdés

El akarják sorvasztani a magyarságtudatot?

Memoriterré nyílvánítanám ezt a verset.

18 éves vagyok, és ma hallottam először. Szégyennek érzem, de nem az én szégyenemnek, hanem az ország vezetőinek a szégyenének, akik direkt kihagyták ezt a remekművet.

Most már kiváncsi vagyok, hogy még miket hagytak ki, meg fogom keresni az ilyen verseket.


Itt a link: http://www.youtube.com/watch?v=kUgpnACXZVs


Szebb jövőt!


2010. jan. 13. 22:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
47%
Na már már le is pontoztak a Trianon fanok.
2010. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

18:29-nek!


Nem szeretem a cigányokat, mert már sokszor volt velük attrocitásom. Itt ahol én élek elég sok van, és belekötnek mindenkibe. Már nem egyszer akartak megverni cigányok, és volt olyan is, hogy volt egy cigány haverom, azthittem, hogy ő más, de aztán rá kellett jönnöm, hogy nem. Egyszer mikor éppen ott volt az egyik haverja (az szintén cigány volt) az utcán az én testvéremet piszkálták, és akkor odamentem szóltam nekik, hogy ezt talán nem kéne...

Na és mi történt? Kitaláljátok? Nem? Akkor elmondom, mind a kettő meg akart verni ott helyben. Az is akit addig másnak hittem... erről ennyit. Nem tudok megbízni bennük ezek után, de akiről nem tudom biztosan, hogy olyan mint a többi cigány, azzal nem vagyok ellenséges.


Szóval ezt kéne megérteni a cigányoknak, hogy amikor azt mondom, hogy nem szeretem a cigányokat, akkor nem a muzsikus, meg a népviseletes hagyományörző cigányokra gondolok, hanem azokra akik késsel mászkálnak, és ha a buszon egy csettintésre nem tolod fel a tetőablakot, akkor a végállomásig mennek veled, és ott felvilágosítanak a bandájukkal arról, hogy ne merjél "flegmázni" velük...

Nem azzal van gond hogy sötétebb a bőrük.


Szerintem ezzel nem csak én vagyok így.



Én is tudok mondani ilyen irodalmi példát.

Egri csillagok, Gárdonyi Géza regénye. Ebben a műben is van cigány, itt se rosszként van ábrázolva. Ha jól emlékszek a regényben ő is védi a várat Dobóékkal.


Szóval, igen. Nem mindig volt olyan a helyzet mint a jelenlegi, bár ebben nem vagyok 100% biztos.

2010. jan. 14. 23:48
 23/23 anonim ***** válasza:
Pedig biztos lehetsz benne, ha van kedved erről beszélgetni, dobj egy privit. Sok mindent tudnék mesélni.
2010. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!