Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nagyon rossz életkörülményekke...

Nagyon rossz életkörülményekkel rendelkező totális diktatúrákban miért vannak olyan emberek, akik azt a keveset is feladják, amit összekapartak maguknak, hogy információkat szerezzenek a külvilágról?

Figyelt kérdés

A 80-as évek Romániájából olvastam valakiről aki elcserélte bukaresti lakását egy videómagnóra, hogy aztán nézhessen kalózhangalámondásos amerikai filmeket.


A mai Észak-Koreában a dél-koreai határ menti házak és lakások ára nagyon jó, mert be lehet fogni a dél-koreai tévét. Vannak máshol élő észak-koreaiak, akik egész életükben félretett pénzüket és ingóságaikat egy ilyen lakásra cserélik. Olvastam egy olyan sztorit is, hogy egy dél-koreai határ menti városban (Kaesong-ban) lakó családhoz elmentek a rokonok az ország közepéből látogatóba pár napra. Egész nap nem akartak mást csinálni, mint bámulni a dél-koreai tévét, és azt mondták a kaesong-iaknak, hogy nagyon irigyek rájuk, hogy náluk bejön a déli tévé.



2014. nov. 6. 01:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a jobbik eset. Gondolj bele el vagy zárva a világtól.. És a többség csak isteníti a diktátort és el sem tudja képzelni hogy az élete más is lehetne, még akkor is ha többség érzi hogy ez nem jó így... Felér egy agymosással.

Tényleg az a jobbik eset ha valaki tudja vagy érzi hogy a túlzásba vitt személyi kultusz perverz abnormális vezetők iránt az nem normális.

Ha bele tudnád magad képzelni a helyükbe akkor sztem megértenéd.

Ugyanúgy ahogy egy évekre dzsungelben rekedt ember is örül ha talál magnót amivel kommunikálhat a külvilággal.

Vagy lehetne említeni börtön példákat is.

2014. nov. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az 1-es jól leírta.

Üdítően hat egy ilyen ember számára, ha néha olyan hangokat is hallhat, amik nem elmebetegek.

2014. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért a többség nem az amerikai filmekre vágyik, hanem emberi hangra. Egyáltalán információra. Mert tudja, érzi, hogy van a világban más is, mint amit neki mondanak. És az a más sokkal jobb még akkor is, ha az ottaniak rossznak érzik.

A bezártság pokoli dolog, nem véletlen, hogy kegyetlen börtönök legfontosabb büntető eszköze a magánzárka, a mindenkitől való elzártság.

2014. nov. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez Koreába utazni, elég megnézni itthon a tv-t. Ha bekapcsolom, kb mindegyiken politika megy, már lassan a zsiráfbébi született típusú hírekben is politizálás van. Ha a magyar tv-ket hallgatom, akkor nagy részük politikai agymosás. Vagy a másik oldala a folyamatos népbutítás, 1x néztem idén X-faktort, utána éreztem hogy ez elb..szott 2 óra volt. Meg csupa idióta, színvonaltalan műsor...ezek után nem csoda ha az ember be sem kapcsolja a tv-t, vagy szívesebben néz jóbarátokat délután mint Mónika show-t.


Meg ahogy írják, kb olyan lehet mint egy nagy börtönben élni, mindig figyelnek, mindig irányítanak, és agymosott emberekkel vagy körülvéve.


Vagy ilyen példa ez az internetadós mizéria is. Az agymosottak jönnek azzal hogy "jajj 700ft-ért ennyit balhézni", de gyakorlatilag egy olyan dolgot akarnak korlátozni, ami a szabadságot, szabad véleménynyilvánítást, és (sajnos) sok embernek az egyetlen kikapcsolódást jelenti. Szabadon kifejtheted bárhol a véleményed, te döntöd el mit olvasol el, és mit nem.

2014. nov. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!