Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A világ élén lévő gazdag...

A világ élén lévő gazdag emberek mind egytől-egyig gátlástalan, gonosz, semmitől sem visszariadó emberek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 15. 14:42
1 2 3
 21/25 schocko ***** válasza:
Az a Rothschildos dolog csak városi legenda...azért gazdagodtak meg, mert nekik volt a legjobb információs hálózatuk egész Európában, s mindenkinél gyorsabban tudtak reagálni az eseményekre (az öt testvér Európa öt meghatározó pontján tevékenykedett)...kicsit utána kellene olvasni és nem csak terjeszteni az ostobaságot...
2015. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt van pár baki, de alapjában véve jó:

[link]


Ezt csak angolul találtam:

https://www.youtube.com/watch?v=-38VEvmgfqE


Itt meg említve vannak a Rothschild-ok:

https://www.youtube.com/watch?v=8-yRNEdl20o

2015. aug. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
:D Ezen a prolibőgésen beszakadtam
2015. aug. 19. 17:26
 24/25 anonim válasza:

Én nem ismerem a világ élén lévő gonosz embereket, de szerintem elvileg igen; mint jóérzésű ember, egyáltalán miért vágynék arra, hogy a "világ élén álljak"?(öszinte költői kérdés) a saját kis szeretettel teli életemben mit kezdenék vele?

Mégis sok ember arról képzeleg magától értetődően, hogy az lenne az élete teljessége, ha a világ élén álló hatalmas valaki lenne, miközben elképzelni sem tudja, hogy mit kezdene a gazdagságával, vagy a hatalmával.

Eleve aki arra a célja törekszik, hogy mások/mindenki fölé emelkedjen, azt kb. azért teszi, hogy ne legyen kiszolgáltatva senkinek-semminek, ha eleve más emberektől függ, az írtóztatásul érinti, hol ott egy empatizálóbb ember ehhez másképp viszonyul.

Ha abból indulok ki, hogy egy sikerre hajszoló ember közül valaki konkrétan fölém akar kerekedni, éreztetve a felsőbbrendűségét, és ha valahol azt gondolja, hogy csak ettől ember a szememben, csak ezáltal tud "kezelni", akkor valahol azt takarja magában, hogy nem bízik bennem(ami számomra nem egy érthető dolog:) ), és nem tud emberi egyhullámhosszon lenni velem. Tehát azt nem tudom, hogy világ élén állóak egytől-egyik gonoszak-e, de hogy nem föltétlenül nézek fel rájuk emiatt, vagy nem magasztalok emiatt egy embert, az tény.

De biztosan vannak kivételek, akik ilyen családba születnek bele, vagy ilyesmi.

2015. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Önmagábavéve szerintem ott kezdődik a "gonoszság", amikor az emberek a siker felé törekvésüket kizárólag úgy képzelik el, hogy másokat "legyűrnek".

Sok olyan embert tudok értékelni, akin azt tapasztalom, hogy pusztán saját jóérzésükért törekednek a siker fele, ezért többnyire hiányzik belőlük az irigység vagy kisebbségi komplexusok.

Másrészről az fáraszt, hogy nem tudom összetenni a ravasz zsarnokoskodás miatt megítélt "gonosz" embereket a gyilkosság vagy erőszaktevőkkel, ezért inkább nem vagyok fennakadva ezeken

2015. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!