Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A valódi probléma az emberek...

A valódi probléma az emberek mentalitásával van?

Figyelt kérdés

Már évek óta foglalkoztat az ország helyzete, illetve az emberek viselkedése. Mindegyik ember mást hibáztat, valaki a kommunistákat, valaki a nácikat, valaki liberálisokat, valaki a cigányokat, valaki a zsidókat, csak egy dolgot nem hibáztatnak, saját magukat. Gondolom sokan találkoztak már azzal a kifejezéssel, hogy magyar mentalitás. Mindenhol az irigység, rossz szándék, önzőség. Túl vagyunk két világháborún és egy orosz megszálláson, jobb a helyzetünk mint akkor, viszont most ahogy elkezdett romlani, az emberek nem mernek változtatni. Az emberek félnek a változástól, mindenki máshol keres menedéket, nem az újat választja, hanem a megszokott legkisebb rosszat, aki meg segíteni próbál azt elzavarják. Ettől még jobban szétszakad a társadalom és ez okozza a legtöbb problémát, hogy nincs összefogás, mert mindenki a saját érdekeit nézi és ha valami szarúl megy, olyasvalamit hibáztat amiről nem ő tehet, ahelyett, hogy felemelné a seggét és tenne valamit egy jobb életért.


Nekem ez a teóriám. Ti, hogy látjátok ezt, hol a legnagyobb probléma?


2016. febr. 16. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én csak azt látom, hogy az ország aranykora a Kádár-rendszer volt, abból is durván az 1985-1990 közti időszak, azóta meg megyünk lefele a lejtőn. A 90-es évek még tűrhetőek voltak, de mióta beléptünk az EU-ba, egyre lejjebb kerülünk, mindenki beképzelt osztrákmajmoló lett.
2016. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
A gyerekeket nem megpofozzák a szülők, hanem megvesznek nekik mindenféle amerikai szart a boltokból, egyik nap még Spongya Bob, másnap már valami óriás robotok, ahelyett, hogy a folyóparton pockokra vadásznának vagy fára másznának, a gyerekek telefont nyomkodó zárkózott, pimasz kamaszokká nőnek fel, nem tudják hogyan kell megfejni egy tehenet, vagy autót szerelni.
2016. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó!

Miért kell az emberiséget visszafejleszteni?


Én sem fejtem tehenet,pedig 27 éves vagyok,nem az okostelefonok korában voltam gyerek.


De nem is vágyok nomád életet élni.

2016. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
pedig részben igaza van az elsőnek, nagy probléma hogy nincs közvetlen kapcsolat az emberek között. Az meg hogy valaki megtanul tehenet fejni nem visszafejlődés, hanem pont ellenkezőleg, okosabb lesz, megtanul egy új dolgot
2016. febr. 16. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem tehenet fejni az tudjon,aki állatot tart,vagy gazdaságban dolgozik.A gazdáktól sem várja el senki,hogy tudjanak számítógépet programozni,vonatot vezetni,stb.
2016. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ez az apokalipszist vizionáló, önostorozó kesergés is igencsak a "magyar mentalitás" része. Sokat javítana, ha a nyugatos, nagyondinamikus, rendszerváltás nyertese középosztály is felfogná és szembenézne azzal, hogy:


1. sok ember jóval rosszabbul él, mint a Kádár alatt


2. azzal csak ront a helyzeten, ha még az orruk alá is dörgölik napi szinten, hogy mekkora utolsó lúzerek


Azt nagyon jól látod, hogy óriási baj a társadalmi kapcsolatok megszűnése, de ennek újrateremtését ne a magára hagyott deprivált tömegektől várjuk. Sehol a világon nem működik így.

2016. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!