Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha visszaállítják a vasárnapi...

Opened paradise kérdése:

Ha visszaállítják a vasárnapi nyitvatartást, akkor azt is eltörlik, hogy nem lehet éjjel nappal nyitvatartó hiper?

Figyelt kérdés
Mert az előbbit emelik ki mindig és utóbbiról nem igazán hallani. Vagy csak én nekem nem sikerült...
2016. ápr. 11. 21:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Igen,emiatt csak "élek bele a világba".

Én meg nem olyan vagyok,aki felhalmoz mindent,kockáztatva,hogy bármi is megromoljon,mert rajtam marad. Meg olyan sem,aki nem azt eszi,amit kíván,hanem azt amit hetekkel előre eltervezett.

2016. ápr. 11. 23:02
 12/19 A kérdező kommentje:

Amúgy nem minden egyes dologért külön,de az "ez lenne a természetes"...imádom az ilyen embereket,akik minden szokásukra azt hiszik/vallják,hogy csak úgy lehet és az a legjobb:)

Én nem mondom,hogy másnak is este kéne vásárolnia,sőt,örülök ha nem:D

2016. ápr. 11. 23:05
 13/19 anonim ***** válasza:
Nos pontosan visszakeresni ilyenkor már nem fogom, de Rogán bejelentésében az hangzott el, hogy "ezzel visszaállítva a xxxx.xx.xx előtti állapotot", vagyis valószínűleg erre is vonatkozik..
2016. ápr. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
eddig is önkormányzati hatáskör volt...
2016. ápr. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%

" az éjjeli és a vasárnapi pótlék sem létezik már a Fidesz óta.

"


nekem van mindkettő...


És igen, jobb olyankor vásárolni, mikor nincs tömeg.

Ahhoz meg, hogy kinél mennyi kaja van otthon, senkinek semmi köze.

2016. ápr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egyféle pótlék van:

Műszakpótlék már csak 18 és 6 óra között jár a munkavállalóknak, ha a beosztás szerinti napi munkaidejük kezdete rendszeresen változik, mértéke 30 százalék

2016. ápr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Remélem nyitva lesznek.

Én, mint tömegisziszonyos, nekem a pénteki, szombati és hétfői vásárlás is tabu volt mostanában.

Alapból is éjszakai állat vagyok, de a tömeg elkerülésére is praktikus éjszaka vásárolni.

2016. ápr. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

2# képzeld el az alábbi helyzetet. Fiatalokból álló, 18-20 éves társaság lemegy este. Gondolják, hogy kéne venni valamit. Egy üveg pálinka, vodka vagy netán sör.

Mivel a kocsmában 400-600 ft 3 cent ital, ezért könnyen ki lehet számolni, hogy a bolti ár legalább kétszereséért adják.

Tehát el is indul a társaság a legközelebbi üzletbe, ahol olcsó a pia. Mondjuk a helyi Tescoba. Későn érnek oda, 21:55 van. A bolt bezárt, be már nem engednek senkit. Innen mehetnek a kisboltba, ahol 1,5-szeres áron, vagy a kocsmába, ahol 2-szeres áron adják az italt.

Na, ugye milyen jó ez az éjszakai vásárlás? Ha én este valamikor enni akarok valamit, sétálunk éjszaka a barátnőmmel és vennénk egy pizzát, mert éhesek vagyunk, nem tudunk semmit tenni.

És azért ne mondja már senki azt egy önellátó felnőtt ( vagy fél-felnőtt ) embernek, hogy mikor menjen el sétálni, mikor legyen éhes, mikor aludjon.

Igaz történet alapján.

2016. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Hát igen,a szesz meg az óvszer fogy éjszaka a legjobban. Bár én képes lennék olyankor palacsintát csinálni,gyerek helyett:D


Egyébként ma hallottam két tesco dolgozót beszélni. Vasárnap nem "bérpótlék",de más néven,így se fognak kevesebbet keresni,sőt.

Illetve az egyik hiper háromszoros összeget fizetne,ha valaki önként jelentkezik,csak,hogy kinyissanak.

2016. ápr. 14. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!