Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor lettek a migránsellenese...

Mikor lettek a migránsellenesek feministák? Mi a bajuk a férfiakkal?

Figyelt kérdés
2016. máj. 9. 14:14
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Keresztény, fehér, hetero vagyok és nem utálom a férfiakat. Ilyet más keresztény fehér heteróknál sem vettem észre.
2016. máj. 10. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Én nem a feministákat akartam szidni, de akik érintettek a kérdésben, azoknak szerintem mást jelent a feminizmus, ezért fogalmaztam félreérthetően.
2016. máj. 10. 20:25
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Feministaként én máshogy látom (sajnos).

A legtöbb feminista le se sz@rja a sorozatos csoportos nemi erőszaktevéseket, amiket a migránsok/muszlimok követnek el, mert nem akarnak rasszistának, antiszemitának, xenofóbnak, vagy bánomisén minek tűnni.

Nem volt feminista felháborodás egy közösségi oldalon sem a kölni eset kapcsán, amit kb 1000(!!!) bevándorló követett el, sem akkor, amikor 3 hét alatt 8 zaklatásos eset történt egy svéd menekülttábor mellett (mindegyik elkövető migráns, az áldozatok között van két 10 éves gyerek) sem akkor, amikor Japán befogadott huszonvalahány muszlimot, akik közül páran jóformán rögtön a megérkezésük után csoportosan megerőszakoltak nőket, az sem érdekelte a feministákat, hogy jelenleg Svédországban és Németországban konkrétan óva intik a nőket attól, hogy a menekülttáborok közelébe menjenek - megjegyzem joggal.

Azt hinnéd, hogy ettől felforr a vére a #FreeTheNipple és a #StopTheVictimBlaming mozgalmak kitalálóinak a vére, de nem....


Nem volt felháborodás akkor sem, 12 muszlim megerőszakolt egy 13 éves fehér kislányt, és pár tanácstag azt mondta, hogy a kislány volt a hibás.

Nem hallottam feminista panaszt akkor sem, amikor a svéd és német média beismerte, hogy eltitkoltak sok zaklatást "nehogy megerősödjön a szélsőjobb"


Ha feministákat hallok beszélni a hijabról, sosem hallok mást tőlük, minthogy milyen nagyszerű dolog, hogy a nők fel merik vállalni a vallásukat, és egyenesen bűn azt gondolni, hogy bárki rájuk akarná kényszeríteni a viselését, miközben a hazájukban gyakran nincsenek biztonságban hijab nélkül (tuti hallottatok már ti is savval leöntős esetekről, meg megkövezésről, stb..), és ilyen reklámokkal alázzák meg azokat, akik nem akarják viselni: [link]


[link]


Nem bevándorlós ügy, de megér egy misét: az megvan, hogy nemrég iszlám nőket vittek bíróság elé, mert olyan képeket töltöttek fel az instagramra, amik nem voltak elfogadhatóak a vallási vezetők szemében? Na, arról sem hallottam feminista reakciót.

Egy 19 éves csoportosan megerőszakolt lány 200 botütést és fél év börtönbüntetést kapott, amiért nyilvánosan próbált beszélni.


No igen, mégis mi bajuk lehetne a feministáknak az olyan férfiakkal, akik ilyen kultúrából, ilyen életszemlélettel jönnek ide, miközben az európai kormányok nagy része/sajtó/rendőrség meg nemhogy csak sz@rik megvédeni tőlük a nőket, egyenesen segít nekik, azáltal, hogy meg sem próbálják asszimilációra biztatni őket. Még csak arra sem hajlandóak, hogy beismerjék, hogy a soviniszta, patriarchális pokolból jött muszlimok nőket erőszakolnak. Idejönnek a 20-30-40 éves férfiak munkát keresni, aztán Szíriából meg folyamatosan mutatják, hogy hogy halnak meg a nők és a gyerekek élelemhiány miatt, a lánygyerekeket meg ha tudja, elfogja az ISIS és szexrabszolgaként tartja őket. (Pont mostanában volt, hogy elengedtek egy európai lányt terhesen, nem?)


Okádék az egész.


A hisztéria csúcsa meg az volt, amikor a twitteren indítottak egy csoportot olyan muszlimoknak, akiknek sikerült elhagyniuk a vallásukat, erre a BBC antiszemitizmussal vádolta őket - miközben 13 iszlám országban jár halálbüntetés az ateizmusért... Úgy tűnik nem csak a vallási fanatikusok szemében bűn, ha próbálsz erőt adni a hozzád hasonlóaknak.


Tessék, itt van pár forrás, bár ez csak a töredékrésze annak, ami történt/történik:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Igazából egy éve ilyenkor még én is tiszta szívvel támogattam ezt az egész menekült mizériát, és kész voltam harcba szállni azokkal, akik bármi rosszat mertek feltételezni róluk a hazájukban lévő igen extrém dolgok miatt, (melegek épületekről való lelökése, -egyébként a muszlimok fele szavazott arra, hogy tiltsa a törvény a homoszexualitást- nők lesavazása, "honor killing", stb stb...) de a valóság hazavágta az ostoba hippi álmaimat... Főleg az, amikor a nagymamám falujában 50 migráns az éjszaka közepén családokat rakott ki az otthonaikból.


Persze a fehérek is követnek el nemi erőszakot, de ha egy csoport fehér férfi erőszakol meg 10 éves gyerekeket, annak általában van visszhangja a médiában, és az emberek hajlandóak lennének meghurcolni őket -joggal- de jelenleg, ha ezek az itt "vendégeskedő" bevándorlók tesznek ilyet, a sajtó próbálja eltitkolni, és azok, akiknek fel kéne háborodniuk, inkább félrenéznek.


(Tisztázásképp: nem utálom a muszlimokat, nem gondolom, hogy egytől egyik mindegyikük soviniszta bűnöző lenne, és valóban nem lenne szabad otthagyni őket a terroristák között, de tény, hogy sokkal-sokkal nagyobb hangsúlyt kéne fordítani arra, hogy ne jöjjön ide mindenféle jöttment, és aki idejön, annak alkalmazkodnia kelljen az európaiakhoz, és ne pedig fordítva. )

2016. máj. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Nem egészen értelek. Mi a baj azzal, hogy eltitkolnak a már amúgy is rasszista közvélemény elől valamit, ami még rasszistábbá tenné? Továbbá nem 1000 menekült erőszakoskodott, hanem jóval kevesebb.


Még kevésbé értem mire alapozod, hogy kisebb a felhaborodás, ha muszlim erőszakol meg egy nőt. Mert hallottál olyan véleményt, hogy valaki a nőket hibáztatta? Feltételezem valamelyik szélsőjobboldali portál találta meg, hogy vannak ilyenek is.


Jelenleg Magyarországon ott tartunk, hogy ha egy menekült párizsit lop egy kisboltból, főcímként jelenik meg az újságokban és ha egy magyar erőszakol meg egy nőt jönnek az államilag finaszírozott videók, hogy ne csodálkozzanak a nők, ha éjszaka megerőszakolják őket. Tehát szerintem vannak nagyobb bajok is, mint hogy Németországban eltitkolnak egy hírt, ami szerintem egyébként jogos volt.


Nem gondolom, hogy nekik kéne alkalmazkodni hozzánk. Be kell tartaniuk a törvényt és ennyi.


Azt meg szerintem megintcsak valami szélsőjobboldali portálon találtad, hogy ki mi miatt hibáztatja a közel-keleti nőket és ha van is ilyen ember, akkor se gondolom, hogy Magyarországon aktuálisabb az iszlámtól félni, mint a kereszténységtől.

2016. máj. 23. 21:10
 15/35 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de ha még csak meg sem érted, hogy miért probléma, ha eltitkolnak előlünk dolgokat, az nem rólam állít ki szegénységi bizonyítványt.

Najó… Ha nagyobb energiát fektetsz a problémád eltusolásába, mint megoldásába, attól a probléma maga nem fog megoldódni. Teljesen mindegy, hogy az európai rasszizmusról beszélünk, vagy arról, hogy ott tartunk, hogy figyelmeztetni kell a nőket, hogy ne menjenek a menekültek közelébe, mert egyre gyarapodnak a csoportos zaklatásos esetek – ha nem veszel tudomást a dologról, csak rosszabb lesz. Tudod, mint egy nemi betegség… Azok, akik amúgy is a muszlimok halálát kívánták, szerinted kevésbé lesznek antiszemiták (az iszlám egy vallás, nem egy népcsoport, amit fekete-fehér-ázsiai-akárki követhet, szóval nem „RASSZizmusról” beszélünk, hanem vagy antiszemitizmusról, vagy xenofóbiáról) akkor, ha gerinctelen patkány módjára eltüntetik a bizonyítékokat? Vagy a más kultúrából jött felnőtt férfiak alkalmazkodni fognak az itteni életstílushoz, mikor azt látják, hogy mindent megúszhatnak, mert kell az olcsó munkaerő? Nem gondoltad te ezt át…

Azzal, hogy eltitkoltak több nemi erőszakot, arcon köpték az áldozatokat, az áldozatok szeretteit, és az embereket, akik vannak olyan idióták, hogy hisznek abban, hogy a sajtó nem birkáknak nézi őket, sőt, ti, értetlenkedők még a muszlim nőket is alaposan arcul köpitek.(Kérlek magyarázd el, mennyivel vagy te jobb azoknál, akik 200 botütésre és fél év börtönre ítéltek egy csoportosan megerőszakolt muszlim lányt, pusztán ezért, mert nyilvánosan be merte mocskolni a muszlim férfiak becsületét?) Talán ebből a nagy erkölcsi magaslatból nehéz lesz, de gondolj arra, hogy van egy 11 éves kislányod, akit 8 férfi megerőszakol (teljesen mindegy, hogy muszlim, keresztény, fehér, etióp, japán, vagy akármilyen népcsoport akármilyen felekezetének tagja) és ahelyett, hogy a támogatnának az emberek, azt kívánják, hogy bárcsak szűnnél meg létezni te is, meg a kisk...rva lányod is, akik miatt rossz fény vetül a 8 ember népcsoportjára. Ja, tényleg elég bonyolult feldolgozni, hogy mégis mi olyan rossz abban, ha félretolják az igazságot.


Ne érts félre, nem kell meghurcolni az egész muszlim közösséget ezek miatt, de 1, fel kell vállalni 2, példát kell statuálni, különben mocskosul nem oldunk meg semmit. Már pedig jelenleg mocskosul nem oldunk meg semmit.


Európai és amerikai feministák ezrei naponta retweetelnek olyan nevetséges nőket ért sérelmeket, mint „Ma papagájnak nevezett egy fuckboi, mert szivárvány színű a hajam. mikor lesz vége az elnyomásnak? :( ” és teljes szívvel hisznek abban, hogy egy rothadó társadalomban élünk, ahol minden a nők ellen van, ugyanakkor mentegetik azt a kultúrát, ahol egyes területeken még mindig törvényesen házasodhat egy aggastyán egy 14 alatti gyerekhez, ahol általában nem az erőszaktevőt nézik le, hanem a megerőszakolt lányt, és ahol a lakosság fele büntetné a melegséget. Mert ugye annak nincs SEMMILYEN hatása egy emberre, ha ilyen kultúrában nő fel, csak a nyugati kultúra ártalmas, mert nálunk sovány nőket mutatnak a tvben, ezért sokan rosszul érzik magukat :(((

Nem kell nekem elhinned semmit, olvass ex muszlim lányoktól beszámolókat, akik azt hitték, hogy az ő családjuk teljesen normális, és szeretik őket, de aztán amikor úgy döntöttek, hogy nem viselnek hijabot, kitagadással és fizikai erőszakkal fenyegették őket. De igazad van, az európai feministák biztos jobban tudják, mint azok a nők, akik ilyen környezetben élnek/éltek. Logika…


Mindegy, a leckét tökéletesen megkaptam: a feministák is ugyanúgy sz@rnak a nőkre, mint a világ többi része. Nem akarnak igazságot a megalázott, elnyomott nőknek, kivéve persze akkor, ha az elkövető fehér (lehetőleg keresztény, bár a mai világban ki keresztény?) férfi, mert azt lelkiismeret furdalás nélkül meg lehet hurcolni.

2016. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Ok, most esik le: sokan konkrétan nincsenek tisztában azzal, hogy nem csak szélsőségekben lehet gondolkodni. Nem csak kontrollálatlan gyűlölet, és teljes vállszélességgel való támogatás és megbocsátás létezik (mondjuk ez sem igaz, mert csak a muszlim férfiakat támogatjátok, a muszlim nőket legszívesebben a szőnyeg alá söpörnétek), hanem van egy középút is, ami magát a rendszert próbálja jobbá tenni, és nem a civileket tartja a fő bűnbaknak.


Amíg ez a középút meg nem erősödik, addig megmarad ez a káros, kétpólusú szemlélet, amiben csak a xenofóboknak, meg a süketet, vakot és némát játszó szélső balosoknak van hely.


Kár, hogy ez a középút nem fog megerősödni úgy, hogy a liberálisok már akkor antiszemitának/rasszistának/xenofóbnak könyvelnek el, ha egyáltalán meg mered említeni, amit a védenceik csinálnak.. :)

2016. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

"egyre gyarapodnak a csoportos zaklatásos esetek"


De csak azért gyarapodnak, mert több férfi tartózkodik Európában. Ha valahol összegyűlik 1000 kizárólag férfi ott lesz erőszak, bárhogy is teszel ellene. És igen, úgy gondolom, ha elég sokáig nem kap egy xenofób semmilyen hírt, amivel a saját hülyeségét alátámaszthatná, akkor kénytelen lesz feladni az elveit. Vagy máshogy megközelítve a problémát. Mit érünk el azzal, hogy megjelenik a sajtóban? Azt mondod ez közelebb visz a megoldáshoz. Szerintem csak akkor visz közelebb a megoldáshoz, ha a megoldás bizonyos vallású emberek társadalom ellen fordítása vagy erőszakos üldözése, semmi más esetben nem.


"Vagy a más kultúrából jött felnőtt férfiak alkalmazkodni fognak az itteni életstílushoz, mikor azt látják, hogy mindent megúszhatnak, mert kell az olcsó munkaerő?"


Mi mindent? Úgy teszel, mintha valami kulturálatlan erőszaktevők lennének a menekültek. Európába jött kb. 1 millió menekült. Ha mindent összeadunk szerinted a menekültek több erőszakos cselekményt csináltak az elmúlt évben, mint a magyarországi lakosok tizede? Az internetes hírportálok azonnal felfigyelnek arra, ha már egy menekült hozzáért egy nőhöz, de még így is sokkal többször olvasom, hogy a magyarok mit csináltak.


"Kérlek magyarázd el, mennyivel vagy te jobb azoknál, akik 200 botütésre és fél év börtönre ítéltek egy csoportosan megerőszakolt muszlim lányt, pusztán ezért, mert nyilvánosan be merte mocskolni a muszlim férfiak becsületét?"


Például annyival, hogy én nem tartottam helyesnek az ítéletet. És egyébként az előző hozzászólásodban is szerintem ferdítettél, nem hiszem, hogy össze tudtál szedni feministákat, akik olyanokat állítanak a hijabról, amiket írtál. Azt nem hallottam, hogy 12 menekült megerőszakolt egy kislányt, de több dolog se stimmel a történetben.


Összefoglalva tényleg nem értem miért támadod a sajtót és miért tartod alapvető dolognak, hogy beszámoljanak rasszistáknak valamiről, ami csak felsőbbrendűség érzését kelti bennük. És megemlíthetnéd, hogy volt megerőszakolt nő, aki azt mondta sajnálja, hogy még durvább rasszizmus fog vezetni az, amit vele történt.


És lehet, hogy a Közel-Keleten sokkal több a homofób, de meg vagyok győződve arról, hogy sokkal kevesebb a nacionalista, és egyébként se lehet ateistákat azzal vádolni, hogy valamely vallást teljes mellszéleséggel védik.

2016. máj. 24. 16:04
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem Magyarországról beszélünk, hanem Európáról, és tulajdonképpen sajnos Amerikáról is...

Magyarországon ahelyett, hogy a tanárok tüntetését mutatnák, fél éve történt migránsok által elkövetett bűneseteket boncolgatnak -ami nem helyes-, míg más országokban (ahol profitálnak a migránsokból) igyekeznek mindent eltitkolni. Habár ezzel neked nincs semmi bajod.

Magyarországon az emberek visszaküldenének mindenkit a háborús övezetbe, máshol meg ezek vannak:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ez az a két pólus, amiről beszélek - vagy halálba kívánás, vagy teljes vállszélességgel való támogatás (nem a vallásosság miatt, hanem) az attól való beteges félelem miatt, hogy iszlámfóbnak tartanak.


"Ha valahol összegyűlik 1000 kizárólag férfi ott lesz erőszak, bárhogy is teszel ellene."

Eddig is voltak férfiak mindenfelé, de nem kellett hivatalosan megkérni a nőket, hogy ne járkáljanak "bizonyos" helyekre egyedül. Ez azért elég Közel-keleties, nem? És ha már itt tartunk, te meg miért nézed kontrollálhatatlan erőszaktevőnek a férfi nemet? Nők is ugyanúgy lehetnek erőszaktevők, szóval elég soviniszta femináci dolog csak a férfiakat bűnbaknak beállítani. Legyünk politikailag korrektek...


Amúgy én hol mondtam azt, hogy kulturálatlannak tartom őket? Pont hogy azt mondtam, hogy nagyon is van kultúrájuk, ami ezerszer szexistább, mint a miénk (ugyan már, ezt még a hülye is látja)

De megint: nem magukkal az emberekkel van baj, hanem a nagyon is létező kultúrájukkal. Lásd: [link]


[link]


[link]

Pár évtizede még nem voltak olyan állapotok, mint manapság.


Mielőtt még megkezdődött ez az egész mizéria, mindenki azt harsogta, hogy hülye az, aki azt hiszi, hogy új magaslatokba fognak emelkedni a nemi erőszak statisztikák, most meg vagy azt mondjátok, hogy "hülye az, aki nem törődik bele ebbe, hiszen ez a természet rendje ;))", vagy "hmm? milyen nemi erőszak? én nem hallottam semmiféle nemi erőszakról"

Olvasd végig, ne sajnáld az időt:

[link]


""Kérlek magyarázd el, mennyivel vagy te jobb azoknál, akik 200 botütésre és fél év börtönre ítéltek egy csoportosan megerőszakolt muszlim lányt, pusztán ezért, mert nyilvánosan be merte mocskolni a muszlim férfiak becsületét?"

Például annyival, hogy én nem tartottam helyesnek az ítéletet. "

Ó értem, de az áldozat elhallgattatása rendben van. Nem, de most gondold végig: te sem akarod, hogy meghallják az áldozatok hangját annak érdekében, hogy a muszlim férfiak becsületén ne essen folt, szóval olyan hatalmas különbség nincs köztetek...


" És egyébként az előző hozzászólásodban is szerintem ferdítettél, nem hiszem, hogy össze tudtál szedni feministákat, akik olyanokat állítanak a hijabról, amiket írtál."

Hmm most hirtelen neked is bajod lett a ferdítéssel? Úgy tűnik megéri beszélgetnünk, mert ez a személyiség fejlődés szemmel látható jele, bár ha tényleg nem találkoztál még a nagy hijab védelemmel, akkor valszeg nem vagy fenn egy nagy feminista közösségi hálón sem (tumblr/twitter - főleg tumblr) vagy legalábbis nem szentelsz nekik túl nagy figyelmet.

És ha szerinted nekem alaptalan hazugságokat kell kitalálnom ahhoz, hogy befeketítsem a bevándorlókat, akkor olvasgasd azt az oldalt, amit belinkeltem. (Áhh belinkelem még egyszer, nehogy kifogás legyen, hogy nem találtad meg: [link] - ha találsz egy olyan oldalt, ahol ilyen jól összeszedik az egész európára vonatkozó eseteket, azt nagyon megköszönném, mert ez sajnos csak Németországról szól...)


Az összefoglalásodra: remélem, hogy még nagyon fiatal vagy, és ezért nem érted, hogy mi a sajtó dolga, és hogy miért etikátlan, és ostoba dolog cenzúrázni a híreket. Javaslom, hogy olvass Orwell-t.


"meg vagyok győződve arról, hogy sokkal kevesebb a nacionalista"

Úr Isten :DDD Befejeztem :D

2016. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Nem, valóban nem szoktam feminista közösségi oldalakat olvasgatni, de ahogy látom te se, mert nem a közösségi oldalt linkelted be, ahol védik a hijabot, hanem egy xenofóbia szülte cikket. Szóval kérném ezeket a feminista oldalakat és egy cikket arról, hogy 12 menekült megerőszakolt egy kislányt, mert az általad linkeltbe nincs benne, továbbá kérnék az erre született reakciók közül egy hírt, amiben a kislányt hibáztató tanácstagok vannak megszólaltatva.


"Ó értem, de az áldozat elhallgattatása rendben van. Nem, de most gondold végig: te sem akarod, hogy meghallják az áldozatok hangját annak érdekében, hogy a muszlim férfiak becsületén ne essen folt, szóval olyan hatalmas különbség nincs köztetek"


Hol mondtam ehhez hasonlót? Erre kérnék egy idézetet.


"És ha már itt tartunk, te meg miért nézed kontrollálhatatlan erőszaktevőnek a férfi nemet?"


Mert nem azok? Nem minden férfi, de tényleg valószínűtlennek tartom, hogy ha kiválasztasz Magyarországon 100 férfit, abba nem lesz legaláb öt olyan, aki erőszakolt meg már nőt.


És azt mondod félek, hogy iszlamofóbnak tartanak, és ezért védem a muszlimokat. Előre leszögezem, hogy iszlamofób vagyok. De még mindig jobban zavar, hogy keresztekkel van ellepve Európa és hogy az európai országok többségében nyíltan keresztény pártok ránk akarják erőltetni a keresztény értékrendet.

2016. máj. 24. 20:26
 20/35 anonim ***** válasza:

"Hol mondtam ehhez hasonlót? Erre kérnék egy idézetet.

"

Ha egyetértesz azzal, hogy eltitkolják a tényeket, akkor az, bár nem hiszem, hogy tisztában vagy vele, de azt jelenti, hogy nem akarod, hogy az áldozatok hallassák a hangjukat. Majdnem az egész hozzászólásod erről szól, nem tudom, hogy miért kérsz idézetet :D

Amúgy nem értem, hogy ezen a ponton miért nekem kell még idézgetni, meg linkelgetni, miután belinkeltem egymillió forrást, hogy bizonyítsam a saját igazamat, míg te mit is?


Mutass példát arra, hogy az iszlám országok kevésbé nacionalisták, rasszisták, és kevésbé hajlamosak a vallási szélsőségekre. Jöhetnek bűnözési statisztikák is, ne kímélj :)

Az úgy nem fair, hogy 10 linkelt forrás után az arcomba vágod, hogy a 11. állításomhoz nem linkeltem (egyébként van pici kezed, te is utána kereshetnél) de te meg jössz azzal, hogy "szerinted" ez máshogy van, mint ahogy én gondolod, meg hogy "majdnem biztos" vagy dolgokban. (Am köszi a nacionalistás megjegyzést, még mindig könnyezek miatta)


Szóval hajrá, pusztítsd el az érveimet megalapozott tényekkel. Ha hiszed, ha nem, TÉNYLEG szeretnék részese lenni egy normális vitának a témával kapcsolatban, de az a baj, ahhoz kell egy normális, felkészült vitapartner is...


"De még mindig jobban zavar, hogy keresztekkel van ellepve Európa és hogy az európai országok többségében nyíltan keresztény pártok ránk akarják erőltetni a keresztény értékrendet."

Ja, mondjuk tényleg kipusztulhatna már a vallás, úgy, ahogy van :D

De itt legalább nem halálos bűn az ateizmus [link]

és ha ez "megnyugtat", a Közel-Keleten még kevésbé szeretik a keresztényeket, mint Európában a muszlimokat [link]

2016. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!