Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem szabályozzák törvény...

Miért nem szabályozzák törvényileg hogy a nők és a férfiak ugyanannyi fizetést kapjanak?

Figyelt kérdés
Hogyha ugyanazt a munkát végzik. Én alapból nem értem ezt a jelenséget hogy ugyanazért a munkáért hogyan kaphat kevesebbet egy nő mint egy férfi. Ugye az egyik ok hogy feltételezik hogy a nő elmegy szülni. Milyen jó hogy mikor egy fiatal nő és egy férfi elkezd dolgozni a nő azért kap kevesebbet mert lehet később elmegy szülni. És ha nem is akar szülni? Én úgy szabályoznám hogy amíg neveli a babát és otthon van az az idő alatt kiesett fizetését később vonják le a fizetéséből és hogyha letelt annyi idő amíg otthon volt ismét kapjon annyit mint egy férfi. A másik ok meghogy feltételezik hogy a férfi hatékonyabban, nagyobb kockázatvállalással és teherbírással dolgozik mint egy férfi. Ez csak a fizikai munkákban igaz. Szellemi munkákban nincs különbség és ez alapból feltételezés és sztereotípia is. Szerintem nagy diszkrimináció hogy nemi alapon kevesebbet kapnak. Miért nem hoznak törvényt erre?

2016. okt. 22. 16:14
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
javítás *nagyobb teherbírással dolgozik mint egy nő.
2016. okt. 22. 16:16
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Költségvetési munkahelyeken szabályozva van, nincs külön kiemelve, hogy férfi, vagy nő a munkavállaló, egyaránt, azonosan vonatkoznak rájuk a jogszabályok.


A többi cégnél, vállalkozásnál lehet a gond és amíg a nők elvállalják kevesebbért, ez nem is igen fog változni. A másik az, hogy többnyire fogalmuk sincs a többiek fizetéséről, amikor elvállalják a munkát.

A magánszféra, vagy a multik által ajánlott jövedelmekbe nem igazán szólhat bele az állam.

2016. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
56%
Nem akarok veszekedésbe kezdeni, de azért a mentalitásban és a gondolkodásmódban is van különbség, a nők hajlamosak túlkombinálni. Egyébként szerintem soha nem lesz egyenlőség a nők és a férfiak között. De ez csak az én véleményem.
2016. okt. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
A bér a munkavállaló és a munkáltató közötti alku kérdése. Senki nem tehet arról, hogy a nők egy részének alacsonyabb a bérigénye az alku során, majd utána amikor véletlenül kiderül, hogy egy férfi munkatársa 1,5-szer annyit kap, mint ő, akkor diszkriminációt emleget.
2016. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Szerintem az nem igaz hogy a nők túlkombinálnak ez ismét feltételezés. A férfiak pl. szerintem gyakrabban hoznak meggondolatlan döntéseket és nem annyira alaposak mint a nők.

A gazdasági, üzleti szektorban általános jelenség a nők alacsonyabb fizetése. A nőket eleve alacsonyabb bérigénnyel veszik fel. Ha egy férfi 180-at mond felveszik ha a nő ugyanazért ugyanennyit mond nem veszik fel.

2016. okt. 22. 16:31
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

"ugyanannyi fizetést kapjanak"

Na itt a nagy gond. A fizetést nem kapjuk, hanem megdolgozunk érte, mindenkit a teljesítményének megfelelően béreznek.

A férfiak átlagosan 4-5 órával többet dolgoznak hetente ugyanabban a munkakörben, mint a kollegináik, többször túlóráznak, kevesebb szolgáltatást vesznek igénybe, kevesebb szabadságot vesznek ki és sokkal többször kockáztatnak, értsd sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy alkudozni kezdenek a munkáltatójukkal emelésért vagy előléptetésért.

Ez a félreértés, miszerint a férfiak alanyi jogon többet kapnak egy adott munkahelyen, mint a nők onnan származik, hogy valami szakbarbár elosztotta az összes nő bruttó keresetét az összes férfi bruttó keresetével és ebből 0.valamennyi jött ki, mármost ez egy laikusnak úgy tűnhet, hogy a szemét patriarchátus a férfiaknak kedvez, holott egyáltalán nem számolnak a fentebb felsorolt dolgokkal.

Ezt az egészet nekünk már a Szamár és az Öszvér című Aiszóposz mesével elmagyarázták második osztályban, a lényeg az, hogy az öszvér nem azért kap több zabot a nap végén, mert őt jobban szeretik, hanem mert ő többet dolgozik, mint a szamár, ergo több jutalmat is érdemel, ezzel a történettel már egy 9 évesnek is el lehet magyarázni a meritokrácia alapjait.

(Ezt csak így zárójelben, de ha valóban mindenki kevesebbet fizetne a nőknek ugyanazért a munkáért, mint a férfiaknak, akkor a cégek miért nem nőkkel akarják feltölteni a soraikat, hisz ugyanazért a munkáért kevesebbet kellene fizetniük?)

2016. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
x6 :"Mindenkit teljesítményének megfelelően béreznek". Azért ez már-már költői túlzás. Persze, azt nem vitatom, hogy így kellene lennie, de szerintem, nincs így.
2016. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
71%

Már bocs, de ha annyira jól dolgozna a nő kevesebb pénzért:

1.Akkor a nők épp az, hogy előnyben lennének és vadásznának rájuk.

2.Mivel nem végzik olyan jól, így kevesebbet kapnak.

2016. okt. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem lehet ennyire objektíven mérni egyenként a férfiak és nők teljesítményét. Az is érdekes hogy a gazdasági szakokon sokkal több lány tanul mint fiú a vezető pozíciókba mégis többségébeb férfiak jutnak. Pedig nem hinném hogy nincs ugyanannyira alkalmas nő.
2016. okt. 22. 17:09
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A vezetők szerintem azért inkább férfiak, mert a nők "szerintem" sokszor az érzelmeikre hagyatkozva döntenek egy adott témában és nem adatok és kész tények alapján.
2016. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!