Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem szabályozzák törvény...

Miért nem szabályozzák törvényileg hogy a nők és a férfiak ugyanannyi fizetést kapjanak?

Figyelt kérdés
Hogyha ugyanazt a munkát végzik. Én alapból nem értem ezt a jelenséget hogy ugyanazért a munkáért hogyan kaphat kevesebbet egy nő mint egy férfi. Ugye az egyik ok hogy feltételezik hogy a nő elmegy szülni. Milyen jó hogy mikor egy fiatal nő és egy férfi elkezd dolgozni a nő azért kap kevesebbet mert lehet később elmegy szülni. És ha nem is akar szülni? Én úgy szabályoznám hogy amíg neveli a babát és otthon van az az idő alatt kiesett fizetését később vonják le a fizetéséből és hogyha letelt annyi idő amíg otthon volt ismét kapjon annyit mint egy férfi. A másik ok meghogy feltételezik hogy a férfi hatékonyabban, nagyobb kockázatvállalással és teherbírással dolgozik mint egy férfi. Ez csak a fizikai munkákban igaz. Szellemi munkákban nincs különbség és ez alapból feltételezés és sztereotípia is. Szerintem nagy diszkrimináció hogy nemi alapon kevesebbet kapnak. Miért nem hoznak törvényt erre?

2016. okt. 22. 16:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
Attól, hogy elvégzel egy közgáz szakot még nem nyersz ambíciót. A nők a természetüknél fogva kerülik a kockázatot, egy sikeres cég felépítéséhez és felfuttatásához pedig elengedhetetlen a kockázatvállalás. Nem véletlenül van az, hogy a cégvezetők és a hajléktalanok 70-80 százaléka mind férfi, hisz ők azok, akik nagyot kockáztattak és vagy nyertek vagy elbuktak, de érdekes módon az egyik esélyegyenlőségi szervezet szemét se csípi, hogy 5 csövesből 4 férfi, de hagyjuk is ezt inkább.
2016. okt. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%
nálunk a nagyfőnök ffi, a két helyettese nő. Na nem kell mondani, hogy sokszor van sírás (konkrétan), határidők be nem tartása, üvöltözés, stb., az a két szék gyakran cserél is gazdát. Nagy általánosságban elmondható, hogy vezető pozícióba még a nők is ffi-t akarnak inkább látni.
2016. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
És az miért annyira jó egy cégnek ha a férfiak hajlamosak kockázatot vállalni? Abban benne van a bukás lehetősége is (lásd a hajléktalanokat). Szerintem az hogy a nők inkább a biztosra mennek, racionális döntések alapján dolgoznak nem hirtelen döntésből és meggondoltabbak egyáltalán nem árt egy vállalatnak.
2016. okt. 22. 17:39
 14/27 anonim ***** válasza:
64%

"Az is érdekes hogy a gazdasági szakokon sokkal több lány tanul mint fiú a vezető pozíciókba mégis többségébeb férfiak jutnak."


Nem érdekes az sem. A férfiak általában sokkal kompetitívebbek, ezért általában gyorsabban másznak fel a ranglétrán, hozzátéve ahhoz, amit a 6-os mondott.

2016. okt. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az hogy a nők inkább a biztosra mennek, racionális döntések alapján dolgoznak nem hirtelen döntésből és meggondoltabbak egyáltalán nem árt egy vállalatnak."


A férfiak sem meggondolatlanok, viszont az nagyon is árt a vállalatnak, ha elsöpri egy bevállalósabb konkurense.

2016. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

"A férfiak pl. szerintem gyakrabban hoznak meggondolatlan döntéseket és nem annyira alaposak mint a nők."


Persze, mivel a nők egyáltalán nem szeretnek döntéseket hozni, úgy könnyű. Pláne, hogy ha mégis muszáj nekik, akkor meg csak a hiszti jön, ha esetleg felelősséget kéne vállalni érte. Vedd észre, hogy a vezető pozícióknál pont ez lenne a lényeg, viszonylag záros határidőn belül hozni egy döntést annak minden kockázatával és velejárójával. Ugyanezért nem megy az autóvezetés sem a nők többségének.

2016. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
47%
Ha senki nem vállalna kockázatot, akkor még mindig barlangokban laknánk és megdöglenénk 30 évesen. Egy szovjet tábornok mondott egyszer valami olyasmit, hogy "az Űrbe vezető út megfulladt és elégett pilóták maradványaival van kikövezve", ez pedig szerintem remekül összefoglalja, hogy miért kell kockázatot vállalni. Ha nincs meg benned a motiváció, hogy jobb legyél valaminél, akár másnál, akár a mostani énednél, akkor stagnálni fogsz és nem fogsz előrébb haladni.
2016. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem az hogy a nők inkább a biztosra mennek, racionális döntések alapján dolgoznak nem hirtelen döntésből és meggondoltabbak egyáltalán nem árt egy vállalatnak."


Rohadtul nem racionálisak a döntéseik, maximum csak racionálisnak látszó érvekkel próbálják palástolni azt az őrlődést, amivel a döntés alól akarnak kibújni. A cégvezetés meg marhára nem az a terület, ahol "biztosra" lehet menni, arra ott vannak a tinglitangli körömreszelő pozíciók, ahol a nők többségét találod.

2016. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
De nagyon sok nőre igaz az amit a férfiakra mondtok. Nem lehet ennyire kategorizálni hogy a nők nem alkalmasak erre-arra. Pl. az autóvezetős pèlda elég nagy butaság. Sokszor olvasok erről pl. sikeres nőkről és azok a vállalatok ahol nő a vezető nem teljesítenek rosszabbul mint ahol férfi a vezető. A politikában-gazdaságban a legkisebb még mindig az egyenlőség mértéke de ahogy egyre több talpraesett nő bizonyít úgy változik ez is majd.
2016. okt. 22. 17:52
 20/27 anonim ***** válasza:

Munkahely válogatja, de egyébként ilyenről nem hallottam hogy nő vagy férfi között eltérő órabér lenne.

Dolgoztam 1 évig 680as órabérrel, nő kollégával ugyanazt a munkát végezve, csak miután gépkezelő lettem elkerültem onnét persze már magasabb órabérrel hisz a pozíció is más.

Multiknál első szempont a pozíció ami befolyásolja a pénzt.

2016. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!