Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem szabályozzák törvény...

Miért nem szabályozzák törvényileg hogy a nők és a férfiak ugyanannyi fizetést kapjanak?

Figyelt kérdés
Hogyha ugyanazt a munkát végzik. Én alapból nem értem ezt a jelenséget hogy ugyanazért a munkáért hogyan kaphat kevesebbet egy nő mint egy férfi. Ugye az egyik ok hogy feltételezik hogy a nő elmegy szülni. Milyen jó hogy mikor egy fiatal nő és egy férfi elkezd dolgozni a nő azért kap kevesebbet mert lehet később elmegy szülni. És ha nem is akar szülni? Én úgy szabályoznám hogy amíg neveli a babát és otthon van az az idő alatt kiesett fizetését később vonják le a fizetéséből és hogyha letelt annyi idő amíg otthon volt ismét kapjon annyit mint egy férfi. A másik ok meghogy feltételezik hogy a férfi hatékonyabban, nagyobb kockázatvállalással és teherbírással dolgozik mint egy férfi. Ez csak a fizikai munkákban igaz. Szellemi munkákban nincs különbség és ez alapból feltételezés és sztereotípia is. Szerintem nagy diszkrimináció hogy nemi alapon kevesebbet kapnak. Miért nem hoznak törvényt erre?

2016. okt. 22. 16:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
47%
A gond az, hogy te személyesnek veszel egy általános igazságot. Nem univerzális szuperlatívuszokban beszélek, amikor azt írom, hogy a férfiak hajlamosabbak a kockázatvállalásra, mint a nők, én azt értem ez alatt, hogy az életben tapasztalt események nagy részét figyelembe véve ez a kijelentés igaz, nem pedig azt, hogy minden körülmények között ez érvényesül kivétel nélkül.
2016. okt. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
26%

"De nagyon sok nőre igaz az amit a férfiakra mondtok."


Fäsza! Tehát ha egy nő is alkalmas a feladatra, akkor mindenféle ráerőltetett egyenlősdi nélkül is el tud jutni abba a pozícióba. Akkor hol a hiba és hol bizonyítja ez az ellenkezőjét annak, hogy általában inkább férfiakra jellemző tulajdonságok teszik a jó vezetőt?

2016. okt. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon szépek ezek az eszmefuttatások a női és férfi lélek magasztos titkairól, de ez marhára nem változtat azon a nagy igazságon, hogy ugyanazért a munkáért jár ugyanaz a bér, oszt annyi.
2016. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Az a szép hogy éppen a sok âltalánosítás miatt amit ti is írtatok egy nőnek sokkal többet kell bizonyítania és küzdeni ahhoz vezető pozícióba jusson mint egy férfinak. Mert nem hiszik róla hogy rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal amiket egy férfinál automatikusan természetesnek tartanak. Rengetegszer van olyan ha egy nő és egy férfi között kell dönteni a férfit választják mikor ugyanannyit küzdöttek és értek el csak hát ugye ő férfi. Egy nő töbn beszólással, lenézéssel és akadállyal találkozik.
2016. okt. 22. 18:18
 25/27 anonim ***** válasza:
Törvénybe szabályozni hülyeség lenne szerintem, mert így egy csomó rendszer borítana fel. Például az informatikát, mert ott például azonos munkakörön belül is a tapasztalat határozza meg a fizetést. Szép lenne, ha akkora fizetést kapna egy pályakezdő programozó, mint a 10 év fejlesztő programozó, csak azért, mert az fiatalabb az nő.
2016. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A legböszmébb Feri ***** válasza:
Há' minek fizessenek többet, ha a marha ennyié' is megcsinálja??!!
2016. okt. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Miért van hússzor annyi férfi vállalkozó, mint nő? Azért mert ott a piac dönti el ki mennyire sikeres és nem törvényileg szabályozzák.

Mint ahogy azt sem lehet törvényekkel szabályozni, hogy egy férfi gyereket szüljön.

Menj el olyan munkahelyre, ahol teljesítményarányos a fizetés és a probléma megoldódik. Persze ez kockázattal jár...

2017. febr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!