Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti tervezitek, hogy külföldre...

Ti tervezitek, hogy külföldre költöztök?

Figyelt kérdés
Mi miatt tervezitek? Mely országba költöznétek?

2019. márc. 19. 06:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Külföldre költöztem már, de azért válaszolok.


Ok:

Meguntam, hogy a fizetésem felét elvegye a fidesz család, és szétosszák kvázi egymást között.

Meguntam azt, hogy építik le a jogállamiságot.

Nem láttam abszolút semmi jövőképet.


Áprilisban lesz 2 éve, hogy Németországba költöztünk. Én hegesztőként dolgozom, feleségem gyárban dolgozik .

Összehasonlíthatatlanul magasabb az életszínvonalunk, mint abban az országnak nevezett ólban ahonnét jöttünk.

2019. márc. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2019. márc. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Tervezem igen, mert nincs itt jövőkép
2019. márc. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2019. márc. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem
2019. márc. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

Gimis vagyok, tervezem.


1. kaland vágy (bár akkor már itthon is maradhatnék),


2. Érdekelnek a nyelvek/kultúrák (a végtelenbe és tovább!)


3. ... amit korábban írtak (a fizetést illetően),


4. Nekem már nyugdíjam sem lesz ha ez így megy tovább,


5. Nem akarok egy "kórházban" neghalni, rendes ellátást szeretnék (példának okáért (bár engem nem érint): M.o-n a prosztatarák túlélési százaléka 18%. Németországban 95%... ez azért valami... forrást sajnos nem tudok adni, az egyik egyetemi előadáson mesélte egy professzor (ismerem ezért gimisként meghívott), én pedig hiszek neki)


6. Tudom, hogy nem mindenkire igaz, de akikkel én eddig találkoztam azok többségére illik a "dögöljön a szomszéd tehene" mentalitás. Nekem ez nem kell.

Főleg a saját korosztályomnál látom, akikkel én elvben együtt fogok dolgozni... az plábe nem kell.


7. Nincs ami ideköt. Szeretem a magyar történelmet és kultúrát, gyönyörű. De ha francia lennék, a franciáról érezném ugyanezt. Szóval igen, (a nagyimékat leszámítva) nincs ami ideköt. (Ha Anya nem akarna maradni, akkor Apa is már elment volna... de nála már érik a dolog, szóval ki tudja)


Tömören ezért, de egy csomó dolgot kihagytam...


Országok közül angolszász országok, északi országok, esetleg Kína vagy Japán. :)


16/L

2019. márc. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%
Természetesen igen, mivel Magyarország egy tróger hely.
2019. márc. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem tervezem, jól keresek itthon is, semmi értelme nem lenne külföldre menni.
2019. márc. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem tervezem.
2019. márc. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%
Nem tervezem, de megértem azokat is akik igen. Azt viszont már kevésbé értem, hogy akik úgy döntenek hogy elmennek, azok közül sokan miért szidják, pocskondiázzák az országot ilyen mértékben. A kormányt lehet és kell is kritizálni, de nem az egész országot kellene, legalábbis nem ilyen mértékben.
2019. márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!